ویزای شینگن

ویزای شینگن نامی آشنا برای افرادی است که به دلایل مختلف به کشور‌های متعددی در دنیا سفر می‌کنند. علاوه بر آن افرادی که قصد دارند برای اولین بار به یکی از کشور‌های اروپایی سفر کنند باید ویزای شینگن داشته باشند.اما این ویزای اروپا دقیقاً چیست؟ چرا باید آن را دریافت کنیم و شرایط دریافت آن چگونه است.

schengen

خدمات ویزای شینگن

مشاوره رایگان

می‌توانید از طریق مشاوره رایگان با راگناتریپ، شرایط خود را برای دریافت ویزای شینگن سنجیده و نسبت به هزینه‌ها و شرایط آن آگاهی پیدا کنید. 
 

بررسی مدارک

 بررسی مدارک شما با تیم راگناتریپ است. با راگناتریپ در کمترین زمان مدارک ویزا را تکمیل و نواقص پرونده خود را برطرف نمایید.نگران نواقص مدارک خود نباشید به ما بسپارید.

مقرون به صرفه

ما اعتقاد داریم هزینه زیاد برای گرفتن ویزا عاقلانه نیست. باید  کم هزینه راه‌ها را برای اخذ ویزا انتخاب کنیم تا در کم‌ترین زمان و با کمترین هزینه ویزای خود را دریافت کنید.در کنار شما هستیم.

کوتاه ترین زمان

نیاز به ویزا در کمترین زمان ممکن را دارید. ما در راگناتریپ حداکثر توان خود را به کار گرفته تا در کوتاه ترین زمان ممکن شما ویزای خود را دریافت کنید.ما در کنار شما هستیم.

شینگن چیست؟

ویزای شینگن؛ مجوز ورود به کشورهای منطقه شینگن است که برخی از کشورهای اروپایی را شامل می‌شود. افراد برای سفر به کشورهای خارجی به‌ویژه در قاره سبز اروپا نیاز به ویزا دارند. کشورهای عضو شینگن که با آن‌ها آشنا خواهید شد، از ویزای شینگن برای ورود و خروج افراد استفاده می‌کنند. شرایط و قوانین منحصربه‌فرد این ویزا آن را از سایر ویزاها جدا کرده و اهمیت آن را دوچندان کرده است.

 شینگن و کشورهای عضو آن

شینگن یک قرارداد توافق شده بین ۲۷ کشور اروپایی است که شرایطی را برای مسافران خود فراهم کرده‌اند تا بتوانند بدون دریافت ویزا بین کشورهای عضو ویزای شینگن سفر کنند. در واقع هیچ فرقی نمی‌کند که مقصد نهایی شما آلمان باشد یا پاریس. با داشتن ویزای شینگن به‌راحتی می‌توانید سفر لذت بخشی را تجربه کنید.

ویزای شینگن به مدت حداکثر ۹۰ روز به‌منظور تجارت یا گردشگری برای افراد صادر می‌شود.
در سال ۱۹۸۵ موافقت‌نامه شینگن از طرف بلژیک، فرانسه، آلمان غربی، هلن و لوکزامبورگ در کشور لوکزامبورگ به امضا طرفین رسید. کشورهای بریتانیا و ایرلند، این پیمان را قبول نکرده و در حال حاضر ۲۶ کشور عضو اتحادیه شینگن هستند. این کشورها شامل موارد زیر می‌شوند:

· بلژیک
· اتریش
· دانمارک
· جمهوری چک
· استونی
· فنلاند
· فرانسه
· آلمان
· یونان
· مجارستان
· ایسلند
· ایتالیا
· لتونی
· لوکزامبورگ
· لیتوانی
· مالت
· هلند
· نروژ
· لهستان
· پرتقال
· اسلوونی
· اسپانیا
· اسلواکی
· سوئد
· سوئیس
لازم به ذکر است برخی افراد و ساکنین قاره‌ها و کشورهای خارج از محدوده شینگن از قبیل موارد زیر می‌توانند بدون داشتن ویزای شینگن به این کشورها سفر کنند.

ویزای شینگن چیست

ویزای شینگن چیست؟

 · تمامی ساکنین و شهروندان کشورهای عضو شینگن
· افراد دارای اقامت صادر شده از جانب یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن
· شهروندان و ساکنین اتحادیه اروپا
· افراد دارای عضو ویزای شینگن و خارج از اتحادیه اروپا
· ساکنین کشورهای قاره آمریکا غیر از کشورهای کلمبیا، بولیوی و…
· ساکنین قاره استرالیا
· برخی کشورهای آسیایی مانند کره جنوبی، ژاپن و مالزی

 مراحل دریافت ویزای شینگن

 برای دریافت ویزای شینگن لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

۱. مشخص‌کردن نوع ویزا
قبل از انجام هرگونه اقدامی باید بدانید که چه نوع ویزایی می‌خواهید. باتوجه‌به هدف سفرتان می‌توانید انواع ویزای شینگن را درخواست دهید. به‌عنوان‌مثال ویزای کاری یا تجاری شینگن، ویزای تحصیلی شینگن، ویزای توریستی شینگن، ویزای دیدار و ملاقات با خانواده و…

۲. تعیین کشور مقصد
انتخاب کشور مقصد در مرحله دوم گرفتن ویزای شینگن است. این کار کمک می‌کند تا بدانید از طریق کدام سفارت باید اقدام به دریافت ویزای شینگن کنید. این در حالی است که اگر قصد سفر به دو کشور اروپایی یا بیشتر را دارید باید به سفارت کشوری مراجعه کنید که تعداد روزهای بیشتری را در آنجا اقامت دارید.

درصورتی‌که مدت‌زمان اقامت مشخص نیست باید به اولین کشور در مسیر سفر خود مراجعه کرده و مصاحبه خود را انجام دهید.

 ۳. تعیین زمان مناسب برای دریافت ویزای شینگن
باتوجه‌به طولانی‌بودن فرایند اخذ ویزای شینگن، لازم است در زمان مناسب جهت مراجعه به سفارت اقدام کنید. سه ماه قبل از شروع سفر، بهترین و زودترین زمان و ۱۵ روز قبل از سفر، بدترین زمان برای مراجعه به کنسولگری و دریافت ویزا است.

 ۴. دریافت وقت سفارت
شما می‌توانید به‌صورت آنلاین وقت مراجعه به سفارت موردنظر را دریافت کرده و مراجعه کنید.

 ۵. تکمیل فرم درخواست ویزا
دانلود فرم درخواست ویزا و تکمیل آن از طریق مراجعه به سایت سفارت و ارائه آن در دو نسخه چاپ شده به همراه امضا به سفارت کشور موردنظر، مرحله بعدی اخذ ویزای شینگن است.

 ۶. آماده‌سازی مدارک موردنیاز
در این مرحله لازم است تا مدارک ویزای شینگن شامل مدارک شناسایی، عکس، پاسپورت دارای اعتبار و… را آماده کنید.
۷. انجام مصاحبه سفارت
پس از مراجعه به سفارت و تعیین وقت مصاحبه، باید در تاریخ مشخص شده به کنسولگری مراجعه کنید. در این روز باید تمامی مدارک موردنیاز را همراه داشته باشید و آن را به افسر سفارت تحویل دهید. برخی از سؤالات مصاحبه درباره محل اقامت، هدف از سفر و سایر جزئیات خواهد بود.

۸ . پرداخت هزینه اخذ ویزای شینگن
در این مرحله کافی است شما هزینه ویزای شینگن را پرداخت کنید. قیمت این ویزا توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا تعیین و تصویب شده است که امکان تغییر ندارد. سن و شرایط متقاضی در قیمت ویزای شینگن تأثیرگذار است.

 ۹. انتظار برای دریافت پاسخ اخذ ویزا
پس از انجام مصاحبه و ارائه مدارک موردنیاز باتوجه‌به وضعیت متقاضی تا ۱۵ روز درخواست اخذ ویزا توسط سفارت بررسی شده و پاسخ آن ارسال خواهد شد. این زمان بین ۱۵ تا ۳۰ روز متغیر خواهد بود.

 مزایای استفاده از ویزای شینگن

ویزای شینگن باهدف آسان‌سازی سفر ساکنین عضو اتحادیه اروپا مورداستفاده قرار می‌گیرد از مهم‌ترین مزایای این روادید عبارت‌اند از:
· صدور ویزای شینگن به‌صورت تجاری یا تفریحی به مدت حداکثر ۹۰ روز
· سهولت در سفر به کشورهای عضو شینگن
· کاهش هزینه‌های سفر
· عدم نیاز به دریافت ویزا برای هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا
· استفاده از ارز مشترک یورو در کشورهای شینگن و عدم نیاز تبدیل پول
· صرفه‌جویی در وقت

مشخصات ویزای شینگن

از آنجایی‌که ویزای شینگن به معنای داشتن مجوز سفر آسان و لذت‌بخش به کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، از جمله مشخصه‌های اصلی آن می‌توان موارد زیر را نام برد:
· داشتن شرایط اخذ ویزا مانند گردش حساب و تمکن مالی
· بهره‌مندی از حداقل میزان تمکن مالی باتوجه‌به کشور مقصد و شرایط متقاضی (بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان)
· داشتن گردش مالی ۳ ماه آخر به یورو
· پرداخت هزینه ویزای شینگن
· پرداخت هزینه دریافت وقت سفارت شینگن برای انجام مصاحبه
· داشتن مدارک موردنیاز برای مراجعه به سفارت شما عکس پاسپورت، اطلاعات کامل هویتی متقاضی
· تأییدیه مدارک با داشتن مهر دارالترجمه

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن نوعی ویزای توریستی است که افراد برای سفر به کشورهای حوزه اروپا از آن استفاده می‌کنند. با کمک این ویزا، مسافران می‌توانند حداکثر ۹۰ روز به کشورهای عضو ویزای شینگن سفر کنند که از روز اول ورود به یکی از کشورهای شینگن حساب می‌شود.

 ۱. ویزای نوع A
ویزای ترانزیت فرودگاهی که به مسافر این امکان را می‌دهد تا وارد محدوده شینگن شده اما نمی‌تواند از فرودگاه خارج شود. در نتیجه این ویزا برای فردی که تصمیم دارد پرواز خود را تعویض کند، گزینه مناسبی است تا بتوانید از کشور محدوده شینگن بلافاصله به کشوری خارج از شینگن سفر کند.

 ۲. ویزای نوع B
اگر شما قصد انجام سفر کمتر از پنج‌روز را دارید می‌توانید از ویزای شینگن نوع B که نوعی ویزای ترانزیتی است استفاده کنید. با این ویزا می‌توانید در یک مهلت پنج‌روزه از کشور عضو شینگن عبور کرده و سپس به کشوری خارج از محدوده سفر کند.

 ۳. ویزای نوع C
نوع ویزای کوتاه‌مدت است که مطابق با مهلت مشخص شده در انواع مختلف می‌توانید در کشور عضو شینگن اقامت داشته باشید. در واقع می‌توانید با این نوع ویزا، در مدت مشخص شده در کشور موردنظر شینگن حضور داشته باشید. این ویزا بر اساس مدت‌زمان به سه دسته تقسیم می‌شود:

ویزای یک‌بار ورود: این ویزا را می‌توانید برای یک‌بار واردشدن به کشور محدوده شینگن استفاده کنید. درصورتی‌که در مدت‌زمان مشخص شده کشور مقصد را ترک کنید حتی اگر مهلت داشته باشید، ویزا منقضی شده و امکان بازگشت به آن کشور را ندارید.

 ویزای دو بار ورود: این ویزا نیز شرایط مشابهی با ویزای یک‌بار ورود نوع C دارد که شرایطی را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید در بازه مشخص شده به این کشور سفر کنید، با این تفاوت که می‌توانید دو بار این کشور را به‌عنوان مقصد انتخاب کنید. توجه به محدوده زمانی تعیین شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ویزای چند بار ورود: این ویزا هیچ محدودیتی در تعداد دفعات واردشدن به کشورهای عضو اتحادیه شینگن ندارید. بازه زمانی این ویزا به‌ازای هر ۶ ماه سال، ۹۰ روز است و از زمان ورود مسافر به اولین کشور عضو شینگن شروع می‌شود. با کمک این ویزا می‌توانید به چند کشور منطقه شینگن سفر کنید.

 ۴. ویزای نوع D
ویزای ملی یا ویزای نوع D مناسب افرادی است که باهدف مشخص در یک بازه زمانی مناسب و محدود برای اقامت در یکی از کشورهای اتحادیه شینگن صادر می‌شود.

دقت داشته باشید پس از پایان زمان تعین شده فرد باید به کشور مبدأ مراجعه کند. ویزای نوع D در دودسته زیر تقسیم می‌شود:

 ویزای سینگل: این نوع ویزا از جانب کشورهای عضو ویزای شینگن برای افرادی که قصد استفاده از خدمات درمانی این کشورها را دارند، صادر می‌شود. ویزای سینگل نوع D دارای محدودیت بوده و به‌صورت یک‌بار ورود است.

ویزای مولتی: با این ویزا فرد متقاضی می‌تواند چند بار بدون نیاز به اخذ ویزاهای دیگر در اروپا بدون هیچ‌گونه محدودیتی در کشورهای شینگن سفر کنند.

ویزای مولتی شنگن چیست؟

ویزای شینگن به سه دسته اصلی ویزای سینگل، دو بار ورود و ویزای مولتی شینگن (ویزای بلند مدت اروپا یا ویزای مولتی اروپا) تقسیم می شود.

«ویزای مولتی» یا چندگانه (Multiple-Entry) نوع خاصی از ویزا است، که به دارنده ویزا اجازه ورود چندین‌باره در یک بازه زمانی مشخص، به کشور دیگری می‌دهد. با ویزای مولتی می‌توانید با رعایت قوانین به‌دفعات در کشور موردنظر تردد کنید.

ویزای مولتی معمولاً برای مدت معینی معتبر است. این دوره زمانی “دوره اعتبار” نامیده می‌شود و ممکن است این اعتبار از ۶ ماه تا ۱۲ ماه و حداکثر تا ۲۴ ماه باشد. در مدت اعتبار، دارنده ویزا می‌تواند با توجه به محدودیت‌های مختلف در سفر، چندین بار به کشور مقصد سفر کند و سپس به کشور خود برگردد.

ورزشکاران، هنرمندان، دانشجویان بین‌المللی و… از جمله افرادی هستند که از ویزای مولتی یا چندباره نوع D شینگن استفاده می‌کنند.

۵. ویزای اعتبار محدود منطق‌های محدوده یا LTV
این ویزا با اعتبار محدود باتوجه‌به شرایط خاص صادر می‌شود. اگر شما از ین ویزا استفاده کنید، تنها می‌توانید به مناطق و محدوده‌های مشخص شده در ویزا سفر کنید.

هزینه ویزای شینگن

مدت اعتبار ویزای شینگن

نکته حائز اهمیت در رابطه با انواع ویزای شینگن، مدت اعتبار آن است. جالب است بدانید ورود و خروج هر فرد به منطقه شینگن، بطور دقیقی در پایگاه داده های مهاجرت ثبت می شود بنابراین هرگونه بی توجهی به پایان اعتبار ویزای شینگن می تواند، عواقب ناخوشایندی مانند جریمه نقدی یا غیر نقدی همانند اخراج از حوزه شینگن و… را در پی داشته باشد.

لذا توصیه ما به شما مسافران گرامی اطلاع و توجه دقیق به مدت اعتبار ویزای شینگن خود است تا از نقض قوانین کشورهای این حوزه خودداری نمایید و سفری به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید.

لازم است بدانید بطورکلی نوع ویزای شینگن است که مدت اعتبار آن را تعیین می کند و این اعتبار بسته به نوع هدف از سفر در بازه های زمانی ۱۵ روزه، ۳۰ روزه، یک ماهه، سه تا شش ماهه، یک ساله یا حتی پنج ساله صادر می شود.

ویزای سینگل متفاوت از ویزای مولتی می باشد بطورمثال اگر برای فرد ویزایی از نوع سینگل با ۳۰ روز اعتبار صادر شده باشد، صاحب ویزا موظف است پس از ورود به خاک منطقه شینگن و گذشت ۳۰ روز، این حوزه را ترک کند و درصورت تمایل، مجدد اقدام به دریافت ویزای شینگن نماید اما در رابطه با ویزای مولتی چطور؟ بطورمثال اگر ویزای صادر شده از نوع مولتی با مدت اعتبار یک سال باشد، دارنده ویزا درهر بازه ۱۸۰ روزه، تنها ۹۰ روز اجازه حضور در خاک این حوزه را دارد.

به بیان بهتر، درطول مدت اعتبار یک ساله ویزای مولتی، فرد از دو بازه ۹۰ روزه جهت اقامت در اروپا برخوردار است و بین هر ۹۰ روز موظف به ترک این منطقه از اروپا به مدت ۹۰ روز می باشد که این قانون شامل تمامی ویزاهای مولتی شینگن توریستی می شود.

تمکن مالی ویزای شینگن

تمکن مالی ویزای شینگن یکی از مدارکی است که شما باید در روز مصاحبه همراه با Application Forms به سفارت ارائه کنید. این گواهی نامه مدرکی است دلیل بر اثبات این که شما توانایی پرداخت هزینه‌های جاری و پیش‌بینی شده در طول مدت اقامت خود را دارید.

تمکن مالی (Proof of Financial Means یا Means of Subsistence) برای هرکدام از کشورهای منطقه شینگن معمولا با یکدیگر تفاوت دارد. نکته مهم دیگر این است که نوع ویزا نیز در تعیین این مورد موثر است.

یعنی میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی شنگن تقریبا با ویزای تحصیلی کشورهای این منطقه متفاوت است. برخی کشورها ممکن است تمکن مالی را با توجه به هر شخصی تعیین کنند.

بنابراین بهتر است حتما از سفارت کشور مقصد اطلاعات کسب کنید. برای ارائه مدارک تمکن مالی ویزای شینگن، نیاز است حداقل ۳۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشید.

قیمت ویزای شینگن

ویزای شینگن بعضی وقت‌ها به قیمت ممنوعیت سفر تا چندین سال به منطقه شنگن برایتان تمام می‌شود! بعضی از شرکت‌های مسافرتی و توریستی با شعار‌هایی نظیر، آشنا داشتن در سفارت، قراردادن دعوت نامه یا ویزای کشور‌های معروف مثل کانادا بر روی پاسپورت، عودت وجه پرداختی در صورت ریجکتی ویزا و… سعی دارند قیمت ویزا شینگن را افزایش دهند! این شرکت‌ها می‌دانند که ویزاهایی که به طور انفرادی درخواست می‌شوند هیچ تضمینی برای صادرشدن ندارند و فقط مدارک و شرایط متقاضی است که می‌تواند شانس ویزا شدن پرونده را افزایش دهد!

البته برخی از شرکت‌های توریستی، ویزای شینگن تور‌های گروهی خود را به‌صورت تضمین شده اخذ می‌کنند که این موضوع به دلیل سابقه عالی و اعتبار بالا نزد سفارت کشور موردنظر است.

قیمت ویزای شینگن با توجه به نوع ویزای ورود که به صورت سینگل (یکبار ورود) و مولتی (چندبار ورود) می باشد، مشخص می شود. هزینه اخذ این ویزا در بازه ای حدود ۲۰۰ الی ۶۰۰ یورو متغیر است.

ویزای شینگن چیست

ریجکتی ویزای شینگن

دلایل ریجکتی ویزای شینگن

یکی از مهم‌ترین نکات در اخذ ویزای شینگن، استفاده از مشاوران متخصص در زمینه دریافت ویزا است که شما را از ریجکتی ویزای شینگن درامان نگاه می‌دارند. کارشناسان ما در راگناتریپ به شما کمک می‌کنند تا بدون نگرانی از ردشدن درخواست صدور ویزای شینگن همراه با ارائه مدارک معتبر و رسمی، این ویزا را برای شما دریافت کنند.

 باتوجه‌به اینکه طی مدت‌زمان اخیر تعداد ریجکتی ویزای شینگن از جانب سفارت‌های کشورهای عضو شینگن در ایران افزایش پیدا کرده است و این رد درخواست می‌تواند با محرومیت همیشگی سفر شما به این منطقه همراه باشد، انجام مشاوره با کارشناسان ما در راگتاتریپ را از دست ندهید.

 از مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزای شینگن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
· ریجکت‌شدن درخواست قبلی متقاضی
· داشتن سوابق کیفری
· ارائه مدارک و اسناد جعلی به سفارت
· عدم ارائه هدف سفر و توجیه افسر سفارت
· داشتن پاسپورت مخدوش یا دست‌خورده
· اتمام مهلت اعتبار پاسپورت
· عدم تمکن مالی متقاضی
· غیر قابل بودن مدارک شناسایی و ازدواج متقاضی
· نامعتبر بودن بیمه مسافرتی
· عدم مشخص‌کردن محل اقامت در طول سفر توسط متقاضی

رفع ریجکتی ویزای شنگن

در صورتی که با ریجکتی ویزای شینگن رو به رو شدید، بار دیگر می‌توانید شانس خود را امتحان نمایید؛ برای این کار لازم است اشکالات و نواقص پرونده خود را برطرف کرده و یا شرایط خود را برای بهبود ارتقاء دهید و مجدداً درخواست ویزا را ارائه کنید.

همچنین اگر تصور می‌کنید که درخواست اولیه شما بدون نقص و کامل بوده و از سوی کنسولگری درخواست ویزای شینگن به اشتباه رد شده است، می‌توانید نامه‌ای اعتراض‌آمیز برای رفع ریجکتی ویزای شینگن به سفارت کشور موردنظر ارسال نمائید.

بنابراین برای رفع ریجکتی ویزای شینگن دو راه پیش روی دارید:

پس از بررسی دقیق نواقص پرونده خود را برطرف کنید و مجددا‌ً برای اخذ ویزای شینگن درخواست خود را به سفارت مربوطه ارائه دهید. در صورتی که از کامل بودن پرونده خود اطمینان دارید، یک نامه اعتراض به رد ویزای شینگن تنظیم کنید و به سفارت مربوطه تحویل دهید تا پرونده شما مورد بازنگری قرار گیرد.

مدت زمان رفع ریجکتی ویزای شینگن

معمولا مدت زمانی که برای رفع ریجکتی ویزا زمان خواهد برد به یک ماه محدود می شود. در نظر داشته باشید بعد از اعلام ریجکتی ویزای شینگن یک ماه زمان خواهد برد تا بتوانید درخواست اعتراض خود را ثبت نمایید و در صورتی که مدارک شما دارای نقص باشد می توانید این مدارک را تکمیل نمایید.

در حالت کلی می توان اینگونه گفت که بهتر است در سریعترین زمان ممکن در خصوص برطرف سازی نواقص پرونده خود سعی نمایید. چرا که سرعت عمل شما در برطرف کردن نقص پرونده در نظر بازرس ویزای شینگن بسیار تاثیرگذار می باشد.

اگر قصد رفع ریجکتی تضمینی شینگن را دارید و می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن اقامت اروپا را کسب نمایید توصیه می کنیم که جهت رفع ریجکتی تضمینی شینگن حتما از طریق موسسه راگناتریپ اقدام کنید؛ تا کارهایتان در سریع ترین زمان ممکن به انجام برسند.

کلام آخر

ویزای شینگن نوعی روادید کوتاه‌مدت است که این امکان را به مسافر می‌دهد تا بتواند در مدت‌زمان حداکثری ۹۰ روز با اهداف مختلف از جمله تجارت یا گردشگری به کشورهای عضو ویزای شینگن سفر کند. سهولت و دسترسی آسان به کشورهای مختلف اروپایی عضو شینگن، صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر، صرفه‌جویی در وقت و هم چنین استفاده از یک ارز مشترک از جمله مزیت‌های استفاده از ویزای شینگن است.

در واقع مسافر با استفاده از ویزای شینگن می‌تواند به‌راحتی بین کشورهای اروپایی عضو اتحادیه سفرکرده بدون آنکه نیازی به دریافت ویزای مخصوص به هر کشور باشد. شرایط و مدارک موردنیاز برای انواع مختلف ویزای شینگن بسته به سفارت تعیین می‌شود که در بسیاری موارد مشابه یکدیگر هستند.جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن با مشاورین ما در تماس باشید.

ویزای شینگن

سوالات متداول ویزای شینگن

با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی ایران، بهترین کشور‌ها برای دریافت ویزای شینگن برای ایرانیان، ایتالیا و یونان هستند.

بله، همان‌طور که گفته شد هرچه فرد سن کمتری داشته باشد، شانس کمتری برای دریافت ویزای شینگن دارد. افراد بالای ۳۰ سال و متأهل بیشترین شانس را دارند.

۲۶ کشور عوض منطقه شینگن هستند که شما با دریافت ویزا می‌توانید به آن‌ها سفر کنید. نکته مهم در این زمینه این است که در زمان تکمیل فرو باید نام کشور‌های موردنظر را قید کنید تا هنگام ورود به آن‌ها افسران مرزی از ورود شما جلوگیری نکنند.

هر کدام از ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن می‌توانند این ویزا را برای شما صادر کنند. با مراجعه به کنسولگری یا سفارت خانه هر کدام از آن‌ها این ویزا را دریافت کنید.

معمولاً افراد سفارت سؤالاتی درباره انگیزه و هدف شما از دریافت این ویزا، وضعیت کنونی و ... از شما سؤال می‌پرسند، وشما با مشاوره دریافت ویزای شینگن به راحتی میتوانید به تمام سؤالات آن‌ها با اطمینان و صداقت پاسخ دهید.

مقالات مرتبط

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امین

سلام وقت بخیر
در حال حاضر ویزای توریستی فرانسه صادر می کنید؟