ویزای شینگن

ویزای شینگن نامی آشنا برای افرادی است که به دلایل مختلف به کشور‌های متعددی در دنیا سفر می‌کنند. علاوه بر آن افرادی که قصد دارند برای اولین بار به یکی از کشور‌های اروپایی سفر کنند باید ویزای شینگن داشته باشند. اما این ویزای اروپا دقیقاً چیست؟ چرا باید آن را دریافت کنیم و شرایط دریافت آن چگونه است.

schengen

خدمات ویزای شینگن

مشاوره رایگان

می‌توانید از طریق مشاوره رایگان با راگناتریپ، شرایط خود را برای دریافت ویزای شینگن سنجیده و نسبت به هزینه‌ها و شرایط آن آگاهی پیدا کنید. 
 

بررسی مدارک

 بررسی مدارک شما با تیم راگناتریپ است. با راگناتریپ در کمترین زمان مدارک ویزا را تکمیل و نواقص پرونده خود را برطرف نمایید.نگران نواقص مدارک خود نباشید به ما بسپارید.

مقرون به صرفه

ما اعتقاد داریم هزینه زیاد برای گرفتن ویزا عاقلانه نیست. باید  کم هزینه راه‌ها را برای اخذ ویزا انتخاب کنیم تا در کم‌ترین زمان و با کمترین هزینه ویزای خود را دریافت کنید.در کنار شما هستیم.

کوتاه ترین زمان

نیاز به ویزا در کمترین زمان ممکن را دارید. ما در راگناتریپ حداکثر توان خود را به کار گرفته تا در کوتاه ترین زمان ممکن شما ویزای خود را دریافت کنید.ما در کنار شما هستیم.

شینگن چیست؟

پس از اتمام جنگ جهانی دوم، اتحادیه اقتصادی اروپا ایجاد شد و یکی از مهم‌ترین چالش‌های آن‌ها به برداشتن محدودیت سفر بین کشور‌های اروپایی تبدیل شد. با برداشتن این محدودیت افراد می‌توانستند بدون مشکل و به صورت آزادانه بین تمام کشور‌های اروپایی رفت و آمد کنند.

اولین بار در ۷ ژوئن سال ۱۹۸۴ کشور‌های فرانسه و آلمان در این جهت قدم‌هایی مهمی برداشته و در جهت آزادی سفر اقداماتی انجام دادند. این اقدامات منجر به امضای معاهده شینگن شد که بعد‌ها توسط ۵ کشور دیگر به امضا رسید. فرانسه، بلغارستان، هلند، آلمان و لوگزامبورگ، پنج کشور امضا‌کننده این معاهده بودند. این معاهده شینگن نام گرفت.

۵ سال بعد قوانین دیگری به این معاهده اضافه گردید و افراد و مقامات این کشور‌ها می‌توانستند رفت و آمد آزادانه داشته و تمام محدودیت‌ها و مرز‌ها بین کشور‌های عضو برداشته شد. همچنین همکاری بین کشور‌ها در تمام زمینه‌ها صورت گرفت. بعد‌ها کشور‌های دیگری مانند پرتغال، اسپانیا، ایتالیا و یونان نیز به این مجموعه اضافه شدند. تا به امروز این معاهده توسط ۲۶ کشور به امضا رسیده است.

در واقع منطقه شینگن بخشی از اروپا است که ۲۶ کشور در آن قرار داشته و روابط و رفت و آمد کاملاً آزادانه‌ای دارند. همچنین هیچ گونه محدودیتی برای انچام معاملات تجاری میان آن‌ها وجود ندارد. نکته مثبت دیگر این است که قوانین یکدستی برای مقابله با جرم و جنایت دارند و با پلیس کشور‌های دیگر همکاری می‌کنند.

مرز‌های خارجی شینگن بیش از ۵۰۰۰۰ کیلومتر طول دارند که ۲۰ درصد از آن خشکی است و چیزی حدود ۸۰ درصد آن آب است. بندر‌ها و فرودگاه‌های بسیار زیادی در این منطقه قرار گرفته است. جمعیت این منطقه نیز حدود ۴۲۰ میلیون نفر است.

ویزای شینگن چیست

ویزای شینگن چیست؟

حال که با شینگن آشنا شدید، باید ببینیم ویزای شینگن چیست؟ هر فردی که ویزای یکی از ۲۶ کشور عضو شینگن را دریافت کند، بدون هیچ گونه محدودیتی می‌تواند به سایر کشور‌های عضو رفت و آمد کند. در واقع دریافت ویزای هر کدام به تنهایی مشابه دریافت ویزای تمام کشور‌های عضو شینگن است.

این ویزا بسیار معتبر است و به افرادی که سابقه کیفری داشته باشند، به هیچ عنوان داده نمی‌شود. همچنین فرد دریافت‌کننده ویزا، پس از اتمام مهلت ویزای خود باید منطقه را ترک و به کشور خود بازگردد.

این ۲۶ کشور شامل اتریش، دانمارک، جمهوری چک، بلژیک، فنلاند، آلمان، فرانسه، استونی، ایسلند، ایتالیا، مجارستان، لیخنشتاین، لوگزامبورگ، مالتا، هلند، لهستان، لیتوانی، نروژ، پرتغال، اسلونی، اسلواکی، اسپانیا، سوئیس و سوئد هستند.

تقریباً تمام کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در منطقه شینگن قرار دارند. برخی از کشور‌ها مانند ایرلند عضو منطقه شینگن نیستند. در مقابل برخی از کشور‌ها مانند ایسلند، نروژ، لیخنشتاین و سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیستند اما به دلیل امضای معاهده جز منطقه شینگن محسوب می‌شوند.

انواع ویزای شینگن

معمولاً افراد به دلایل مختلف گردشگری، تحصیلی، کاری و … قصد سفر به یک یا چند کشور شینگن دارند. در واقع هدف شما از سفر و مدت زمان اقامت، نوع ویزای شینگن را مشخص می‌کند. پس در اولین قدم باید هدف خود را از سفر به شینگن مشخص کنید. ویزای شینگن انواع مختلفی دارد و هر کدام دارای میزان اعتبار و شرایط و نحوه دریافت متفاوتی هستند. دسته‌بندی کلی ویزای شینگن به صورت زیر است.

ویزای اتحادیه شینگن 

ویزای اتحادیه شینگن ((Uniform Schengen Visa (USV))) همان ویزای گردشگری است که برای افرادی که به عنوان توریست قصد ورود به این منطقه را دارند، صادر می‌شود. افرادی که این نوع ویزا را دریافت می‌کنند می‌توانند هر ۶ ماه یکبار به مدت ۹۰ روز در کشور‌های عضو شینگن اقامت داشته باشند.

زمان اقامت از لحظه ورود فرد به اولین کشور محاسبه می‌شود و در پایان ۹۰ روز باید به کشور خود بازگردد. این نوع ویزا خود به سه دسته مختلف تقسیم می‌شود.

• ویزای شینگن تایپ A

افرادی که در طی سفر خود از فرودگاه‌های منطقه شینگن استفاده می‌کنند، باید این این ویزا را دریافت کنند. در واقع با این ویزا فرد تنها اجازه دارد از فرودگاه یکی از کشور‌های شینگن استفاده کرده تا به مقصد خود برسد. به هیچ عنوان نیز حق خروج از فرودگاه را ندارد.

با این ویزا نمی‌توان فرودگاه را در یک شهر تعویض یا از شهری به شهر دیگر برای تغییر هواپیما رفت. در مواردی که فرد از بیش از یک فرودگاه در منطقه شینگن استفاده کند، نیز باید ویزای دیگری دریافت کند، زیرا عبور از بیش از یک فرودگاه نیز به ویزای ترانزیت نیاز دارد. افرادی که شرایط زیر را داشته باشند، نیازی به دریافت این نوع ویزا ندارند. :

• افراد دارای ویزای حوزه شینگن، مناطق اقتصادی اروپا و اتحادیه اروپا، آمریکا، کانادا و ژاپن
• افراد دارای مجوز اقامت معتبر حوزه شینگن، کانادا، ژاپن، ایالات متحده آمریکا، سن مارینو
• شهروندان سوئیس یا عضو اتحادیه اروپا
• افراد دارای پاسپورت دیپلماتیک
• پرسنل پرواز تحت قرارداد کنوانسیون شیکاگو

• ویزای شینگن تایپ B

این نوع ویزا، ویزای شینگن ترانزیت نامیده می‌شود و فرد دریافت‌کننده می‌تواند برای مدت حداکثر ۵ روز از چندین کشور شینگن عبور کند و به مقصد خود خارج از منطقه شینگن برسد. برای جابجایی از هر وسیله‌ای مانند خودرو، قطار، هواپیما و. . می‌تواند استفاده کند.

• ویزای شینگن تایپ C

این نوع ویزا برای سفر‌های کوتاه مدت به منطقه شینگن صادر می‌شود. افرادی که این نوع ویزا را دریافت می‌کنند، می‌توانند به اندازه اعتبار ویزای خود برای اهداف مختلف گردشگری، بازدید اقوام، رویداد‌های ورزشیف رویداد‌های فرهنگی و … در کشور‌های شینگن اقامت داشته باشند. همان‌طور که گفته شد این ویزا برای اهداف مختلفی صادر می‌شود، به همین دلیل خود دارای سه دسته اصلی است.

۱. ویزای سینگل شینگن یا یکبار ورود

این ویزا تنها برای یکبار ورود به یکی از کشور‌های منطقه شینگن صادر می‌شود. زمانی که شما از منطقه شینگن خارج می‌شوید، فارغ از اتمام اعتبار ویزا، دیگر منقضی شده و نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

تا زمانی که از منطقه شینگن خارج نشوید، ویزا یشما اعتبار دارد و می‌توانید به هر کدام از کشور‌های این منطقه سفر کنید. بر روی برچسب این ویزا عبارت Number of Entries نوشته شده است.

۲. ویزای شینگن دوبار ورود

این نوع ویزا شرایطی دقیقاً مشابه با نوع قبلی دارد، با این تفاوت که فرد در مدت اعتبار ویزا می‌تواند از منطقه خارج شده و برای بار دوم نیز به کشور‌های منطقه شینگن وارد شود.

این کار در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه و تا زمان اعتبار ویزا امکان‌پذیر است. با این ویزا در صورت نیاز فرد می‌تواند این منطقه را ترک کرده و برای بار دوم نیز وارد شود. این ویزا به صورت بسیار محدود و در شرایط خاصی صادر می‌شود.

۳. ویزای مولتی شینگن یا چند بار ورود

با دریافت این ویزا می‌توانید بدون محدودیت و برای چندین بار به یک یا چند کشور در منطقه شینگن وارد شده و از آن‌ها خارج شوید. مدت زمان اقامت و تردد در کشور‌های شینگن با این ویزا حداکثر ۹۰ روز، به ازای هر ۶ ماه از سال است. محدودیت ۹۰ روزه به محض ورود محاسبه می‌شود.

هزینه ویزای شینگن

ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای شینگن 

ویزای بعدی که برای ورود به منطقه شینگن می‌توانید دریافت کنید، ویزای اعتبارمحدود منطقه‌ای یا LTV (Limited territorial validity visa) است. این ویزا برای شرایط بسیار خاص و اضطراری و به صورت موقت صادر می‌شود.

به عنوان مثال دلایل انسان دوستانه یکی از مواردی است که این ویزا صادر می‌شود. از ویژگی‌های این ویزا این است که فرد دریافت‌کننده تنها می‌تواند در کشوری که ویزا را دریافت کرده و یا چند کشور محدود دیگر اقامت داشته باشد و اجازه ورود به کشور‌های دیگر حوزه شینگن را ندارد. اعتبار این ویزا با توجه به شرایط فرد متغیر است و به آن ویزای ترانزیتی یا اقامت کوتاه نیز گفته می‌شود.

این ویزا برای مدت زمان ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه صادر می‌شود. مدت اقامت نباید به هیچ عنوان بیشتر از ۹۰ روز شود. این ویزا برای سفر به تمام کشور‌های شینگن معتبر است.

عمولاً صدور این ویزا به نام کشور اصلی مقصد انجام می‌شود و پس از آن برای سفر به برخی از کشور‌های شینگن اعتبار دارد. اگر قصد دارید به چند کشور سفر کنید، باید ویزا را از اولین کشوری که قصد ورود به آن دارید درخواست نمایید.

ویزای ملی یا National Visa

به این ویزا، ویزای نوع D نیز گفته می‌شود و به صورت اختصاصی برای افرادی که برای تحصیل، اقاکت دائمی یا کار به کشور‌های حوزه شینگن سفر می‌کنند، صادر می‌شود. این افراد برای هدف خاصی به یکی از کشور‌های منطقه شینگن سفر کرده و پس از اتمام دوره کار یا تحصیل باید به کشور خود بازگردند. این نوع ویزا نیز خود به دو دسته سینگل و مولتی تقسیم می‌شود.

• ویزای شینگن تایپ D سینگل

این نوع برای افرادی صادر می‌شود که برای انجام کار‌های درمانی برای دوره محدود به یکی از کشور‌های منطقه شینگن سفر می‌کنند. پس از اتمام مراحل درمانی فرد به کشور خود بازمی‌گردد. انی ویزا نیز سینگل ورود یا یکبار ورود است، یعنی پس از خروج از منطقه دیگر اعتبار ندارد.

• ویزای شینگن تایپ D مولتی

این نوع ویزا به صورت چند بار ورود است و فرد دریافت‌کننده می‌تواند بدون محدودیت و بدون نیاز به هرگونه ویزای دیگری به کشور‌های حوزه شینگن سفر کند. افراد زیر می‌توانند این نوع ویزا را دریافت کنند:

دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی کشور‌های عضو شینگن داشته باشند، این ویزا را به صورت یکساله دریافت کرده و پس از یکسال می‌توانند آن را تمدید کنند. این ویزا در آغاز تحصیل صادر می‌شود.

دانشجویانی که در کشور‌های دیگر مشغول به تحصیل هستند و در شرایطی خاص مانند انجام پروژه قصد دارند به یکی از کشور‌های حوزه شینگن سفر کنند، این نوع ویزا را دریافت می‌کنند.

افرادی که سوابق علمی معتبر داشته باشند برای انجام پروژه‌ها و فعالیت‌های علمی و آموزشی در مراکز تحقیقاتی کشور‌های حوزه شینگن، این ویزا را دریافت می‌کنند. این ویزا برای فرد به همراه تمام اعضای خانواده صادر می‌شود.

ورزشکاران، هنرمندان یا افرادی که تخصص خاصی دارند و برای به اشتراک گذاشتن حرفه و تخصص خود، قصد سفر به یکی از کشور‌های حوزه شینگن دارند، از این نوع ویزا استفاده می‌کنند.

معمولاً دریافت این ویزا در هر شرایطی از کشوری که قصد دارید بیشترین زمان اقامت خود را در آنجا بگذرانید، صورت می‌گیرد.

ویزای شینگن چیست

شرایط اخذ ویزای شینگن

برخی از شرایط لازم وجود دارد که افراد برای دریافت هر نوع ویزای شینگن باید آن‌ها را رعایت کنند. معمولاً شرایط برای دریافت ویزای شینگن در کشور‌های این منطقه یکسان است، اما گاهی برخی تفاوت‌ها مخصوصا در نوع ویزای دریافتی وجود دارد. به طور کلی شرایط دریافت این نوع ویزا به صورت زیر است:
• مدارک شناسایی
• شرایط سنی (دریافت ویزا برای افراد مجرد زیر ۳۰ سال به مراتب سخت‌تر از سایرین است)
• سابقه سفر
• تمکن مالی

شما می‌توانید با هر شرایطی برای دریافت ویزا اقدام کنید، اما باید توجه داشته باشید تمام افراد نمی‌توانند نمره قبولی را کسب کرده و این نوع ویزا را دریافت کنند. به عنوان مثل فردی که مجرد باشد و زیر ۳۰ سال سن داشته باشد، از طرفی هیچ سفری به کشور‌های اروپایی نداشته و تمکن مالی کافی نیز نداشته باشد، شانسی برای دریافت این نوع ویزا نخواهد داشت.

اگر وضعیت مالی مناسبی در کشور مبدا داشته باشید، قصد سفر شما توجیه‌پذیر باشد، سوابق سفری قابل اطمینان داشته باشید و پس از پایان اعتبار ویزا خروج شما از این کشور‌ها نیز توجیه‌پذیر باشد، می‌توانید این نوع ویزا را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

تهیه مدارک مورد نیاز ویزای شینگن بسیار مهم است و باید با دقت این مدارک را جمع‌آوری و ارائه دهید. قبل از حضور برای مصاحبه، مدارک شما بررسی شده و در واقع مهم‌ترین معرف شما مدارک ارسالی هستند. مدارک کلی برای دریافت ویزای شینگن به صورت زیر هستند:


• فرم درخواست ویزای شینگن که توسط متقاضی تکمیل می‌شود.
• ارائه دو عدد عکس رنگی بیومتریک که برای درج در پاسپورت مناسب باشند.
• اصل شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن
• پاسپورت با حداقل ۳ تا ۶ ماه اعتبار که حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
• مدرک شغلی و استخدامی فرد به همراه مدارک و بیمه تأمین اجتماعی
• گردش حساب مالی سه ماه گذشته
• ارائه نامه تمکن مالی
• مدرک ازدواج یا مدارک اثبات ارتباط خانوادگی در کشور مبدا
• بلیط رفت و برگشت
• رزرو هتل یا دعوت نامه از دوستان یا اقوام
• بیمه نامه مسافرتی
• مدارک توجیه‌کننده سفر
• وجه نقد برای هزینه درخواست و هزینه‌های جانبی

برای متقاضیان زیر ۱۸ سال باید گواهی تولد به همراه رضابت نامه والدین یا رضایت محضری از آن‌ها را ارائه دهید. همچنین در صورتی که برای مقاصد تحصیلی قصد سفر به این کشور‌ها را داشته باشید، باید مدارک دیگری مانند نامه پذیرش، توصیه نامه نیاز دارید. برای استخدام در این کشور‌ها نیز به نامه جاب افر نیاز دارید.

مدارک موردنیاز برای راه‌اندازی بیزینس یا کسب و کار

مدارک گفته شده به صورت کلی برای تمام افراد لازم است. اما اگر فردی برای اهداف بیزینسی و راه‌اندازی کسب و کار قصد ورود به کشور‌های حوزه شینگن را داشته باشد، باید مدارک زیر را نیز ارائه دهد:
• دعوت نامه از شرکت معتبر در حوزه شینگن برای شرکت در رویداد، جلسه یا همایش
• قرارداد‌ها، فاکتور‌ها و هر مدرک دیگری که ارتباط کاری شما را تأیید کند.
• گزارش‌های سالانه از فعالیت شرکت به صورت کاملاً شفاف و مشخص
• قرارداد و مدارک مربوط به بیمه تأمین اجتماعی
• بلیط شرکت در همایش یا سمینار

تمام مدارک موردنیاز توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شده و به سفارت تحویل داده می‌شوند. فرد باید حداقل ۱۵ روز قبل از شروع سفر، برای دریافت ویزا اقدام نماید. با توجه به اینکه ممکن است مدارک دیگری درخواست شده یا زمان بررسی درخواست بیشتر طول بکشد، بهتر است از ۳۰ تا ۶۰ روز قبل از سفر درخواست خود را به همراه مدارک ارائه دهید.

ویزای شنگن چیست

اعتبار ویزای شینگن

هر ویزا دو تاریخ جداگانه دارد که بسیاری از متقاضیان این دو تاریخ را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. تاریخ اول اعتبار ویزای شینگن است و تاریخ دوم مربوط به تعداد روز‌های مجاز برای اقامت است. تاریخ اعتبار ویزا به این معنی است که از زمان صدور تا این زمان فرد فرصت دارد به کشور‌های حوزه شینگن وارد شود.

اما مدت زمان اقامت متفاوت است. به عنوان مثال اگر ویزای شما ۹۰ روز اجازه اقامت دارد، بعد از ورود به حوزه شینگن، پس از ۹۰ روز مجبور به ترک این منطقه هستید.

هزینه ویزای شینگن

هزینه دریافت این ویزا متفاوت است و به ازای هر بزرگسال ۸۰ یورو و برای افراد بین ۶ تا ۱۲ سال ۴۰ یورو است. کودکان دارای کمتر از ۶ سال سن نیز رایگان دریافت می‌کنند. این هزینه به عنوان هزینه پایه دریافت شده و هزینه‌های دیگر با توجه به سن، نوع ویزا و حتی ملیت فرد، به آن اضافه می‌شود.

افرادی که قصد سفر به این کشور‌ها را دارند، باید برای مدت زمان اقامت بیمه درمانی داشته باند. حداقل میزان پوشش بیمه برای فوریت‌های پزشکی ۳۰۰۰۰ یورو است که فرد باید در ابتدا پرداخت کند.

مراحل دریافت ویزای شینگن

دریافت ویزای شینگن در طی ۵ مرحله صورت می‌گیرد و پس از اتمام باید به مدت ۱۵ تا ۳۰ منتظر بمانید تا جواب درخواست شما آماده شود. این مراحل در ادامه معرفی شده‌اند.

مرحله اول
در اولین قدم باید هدف خود را از سفر به منطقه شینگن مشخص کنید. سپس بر اساس آن بهترین و مناسب‌ترین نوع ویزا را مشخص کرده تا درخواست صدور آن را ارائه دهید. اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید و نمی‌دانید چه نوع ویزایی برای شما مناسب‌تر است می‌توانید از افراد و مؤسسات مهاجرتی کمک بگیرید.

مرحله دوم

معمولاً وقت گرفتن از سفارت زمان بر است. به همین دلیل بهتر است فرد حداقل سه ماه قبل از سفر خود برای دریافت وقت از سفارت و ارائه درخواست اقدام نماید تا در زمان مناسب بتواند سفر خود را انجام دهد.

مرحله سوم

در مرحله بعد تمام مدارک موردنیاز را به همراه فرم درخواست تکمیل و به سفارت تحویل دهید. در این مرحله نیز بهتر است با مؤسسات یا وکیل‌های مهاجرتی مشورت کرده تا کار را به صورت اصولی و بدون کم و کاست انجام دهید. به این صورت شانس بیشتری برای دریافت ویزای شینگن خواهید داشت.

مرحله چهارم

پس از بررسی درخواست و مدارک تحویل داده شده، وقت مصاحبه برای شما تعیین می‌شود و باید در زمان تعیین شده برای انجام مصاحبه به سفارت مراجعه کنید. مدارک موردنیاز را در روز مصاحبه به همراه داشته باشید و سؤال‌های پرسیده شده را دقیقاً مشابه با اطلاعاتی که از قبل ارائه داده‌اید، پاسخ دهید.

مرحله پنجم

در نهایت باید هزینه‌های مربوط به دریافت ویزا را پرداخت کرده و برای تأیید یا رد درخواست خود منتظر بمانید.

نکات مهم برای دریافت ویزای شینگن

• تمام مدارک شما باید به زبان رسمی ترجمه شوند. بسیاری از کشور‌های عضو شینگن، مدارک را به زبان انگلیسی درخواست می‌کنند. در هر صورت قبل از ترجمه از زبان موردنظر برای ترجمه اطمینان حاصل کنید.

• با دریافت این ویزا بدون قید و شرط نمی‌توانید به کشور‌های دیگر مراجعه کنید و ممکن افسر مرزی برخی از کشور‌ها از ورود شما جلوگیری کند.

• برای پاسخ دادن به هرگونه سؤال درباره انگیزه سفر، مدت سفر و … آماده باشید.

ویزای شینگن در واقع ویزای توریستی شینگن است و برای اقامت‌های دائمی و طولانی مدت استفاده نمی‌شود.
• دریافت ویزا در قالب تور‌های گروهی شانس شما را برای پذیرش درخواست بالا می‌برد.

ریجکت ویزای شینگن

معمولاً تعدادی از درخواست‌های ارائه شده توسط مامور بررسی درخواست‌ها رد می‌شوند. هر درخواستی که رد یا اصطلاحاً ریجکت شده باشد، نامه‌ای به همراه پاسپورت برای فرد ارسال می‌شود. در این نامه دلیل رد درخواست نوشته شده است. اگر توضیحات و دلایل ارائه شده برای رد درخواست واضح نباشد می‌توانید برای دریافت توضیحات بیشتر به سفارت مراجعه کنید. برخی از مهم‌ترین دلایل رد درخواست به صورت زیر هستند:

• قانع نشدن مامور بررسی پرونده به بازگشت قطعی شما پس از اتمام زمان ویزا، داشتن سوء سابقه در موارد مختلف مانند مواد مخدر، جرم و جنایت‌ها، تروریسم و ...، ارائه گذرنامه نامعتبر یا آسیب دیده، ارائه مدارک جعلی و ناقص، بیمه نامه نامعتبر، نداشتن تمکن مالی، ناتوانی در ارائه مدارک اسکان، گواهی تولد یا ازدواج نامعتبر.

معمولاً رفع ریجکت ویزا انجام نمی‌شود و شانسی برای اعتراض و برطرف کردن مشکل ندارید. در این موارد تنها هزینه‌های زیادی بر شما تحمیل می‌شود. برای پیگیری درخواست دریافت ویزای خود باید از طریق کد رهگیری و شماره پاسپورت به سایت سفارت کشور موردنظر مراحعه کرده و وضعیت پرونده خود را مشاهده کنید.

ویزای شینگن

سوالات متداول ویزای شینگن

با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی ایران، بهترین کشور‌ها برای دریافت ویزای شینگن برای ایرانیان، ایتالیا و یونان هستند.

بله، همان‌طور که گفته شد هرچه فرد سن کمتری داشته باشد، شانس کمتری برای دریافت ویزای شینگن دارد. افراد بالای ۳۰ سال و متأهل بیشترین شانس را دارند.

۲۶ کشور عوض منطقه شینگن هستند که شما با دریافت ویزا می‌توانید به آن‌ها سفر کنید. نکته مهم در این زمینه این است که در زمان تکمیل فرو باید نام کشور‌های موردنظر را قید کنید تا هنگام ورود به آن‌ها افسران مرزی از ورود شما جلوگیری نکنند.

هر کدام از ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن می‌توانند این ویزا را برای شما صادر کنند. با مراجعه به کنسولگری یا سفارت خانه هر کدام از آن‌ها این ویزا را دریافت کنید.

معمولاً افراد سفارت سؤالاتی درباره انگیزه و هدف شما از دریافت این ویزا، وضعیت کنونی و ... از شما سؤال می‌پرسند، وشما با مشاوره دریافت ویزای شینگن به راحتی میتوانید به تمام سؤالات آن‌ها با اطمینان و صداقت پاسخ دهید.

مقالات مرتبط

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امین

سلام وقت بخیر
در حال حاضر ویزای توریستی فرانسه صادر می کنید؟

nasim tahmasebi

سلام روزتون بخیر
بله ویزای توریستی فرانسه صادر میشه و مشکلی در روند اخذ ویزا نیست. می تونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.