ویزای ژاپن

ژاپن یکی از قدرت ‌های اقتصادی جهان است که شرقی ‌ترین کشور جهان بوده که در آسیای شرقی و در اقیانوس آرام قرار دارد. این کشور چهار فصل با جذابیت ‌های مختلف و مردم منضبط، مهربان و سخت کوشی دارد. یکی از جذابیت ‌های اصلی این کشور نگه داشتن بافت مدرنیته و سنتی کنار هم است، با توجه به این که این کشور بسیار پیشرفته در صنعت است به اصول سنتی خود نیز بسیار اهمیت می‌دهد. این کشور جزیره‌ای که دسترسی زمینی ندارد و نزدیک ‌ترین کشور به آن کره جنوبی می ‌باشد. از دیگر کشورهایی که در نزدیکی ژاپن هستند می‌توانیم به کره شمالی، چین و روسیه نیز اشاره کنیم.واحد پول این کشور ین می ‌باشد و زبان رسمی این کشور نیز ژاپنی است که کمی مشابه به کره‌ای است. پایتخت کشور ژاپن توکیو است که بلند ترین برج مخابراتی دنیا به نام اسکای تری ارتفاع حدود ۶۳۴ متر دارد که در پایتخت کشور ژاپن توکیو قرار دارد.
شما برای ورود به کشور ژاپن نیاز به ویزا دارید و قبل از ورود خود به این کشور باید برای دریافت ویزا اقدام کنید. به جز تعداد از کشورهایی که می‌توانند بدون ویزا برای سفر یا تجارت، کاری به ژاپن سفر کنند. جالب است بدانید که پاسپورت این کشور در لیست قوی ‌ترین پاسپورت‌ های دنیا بوده و رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است و شما با داشتن ویزای ژاپن می‌توانید به ۱۲۲ کشور بدون ویزا سفر کنید.

ویزای توریستی چین

خدمات ویزای چین

مشاوره رایگان

شما می‌توانید از طریق مشاوره رایگان با راگناتریپ، شرایط خود را برای دریافت ویزای ژاپن سنجیده و نسبت به هزینه‌ها و شرایط آن آگاهی پیدا کنید. 

بررسی مدارک

 بررسی مدارک شما با راگناتریپ است. با راگناتریپ در کمترین زمان مدارک ویزا را تکمیل و نواقص پرونده خود را برطرف نمایید.نگران نواقص مدارک خود نباشید.

مقرون به صرفه

اعتقاد داریم هزینه زیاد برای گرفتن ویزا عاقلانه نیست. باید کم هزینه راه‌ را برای اخذ ویزای شما انتخاب کنیم تا درکم‌ترین زمان و با کمترین هزینه ویزای خود را دریافت کنید.

کوتاه ترین زمان

نیاز به ویزا در کمترین زمان ممکن را دارید.راگناتریپ حداکثر توان خود را به کار گرفته تا در کوتاه ترین زمان،شما ویزای خود را دریافت کنید.ما در کنار شما هستیم.

معرفی انواع ویزای ژاپن برای ورود به این کشور

در حال حاضر انواع متنوعی از ویزای ژاپن برای ورود به این کشور وجود دارد و در آینده نیز انواع دیگری به آن اضافه خواهد شد که از آن جمله می توان به ویزای الکترونیکی eVisa اشاره کرد. این ویزاها به طرق مختلفی از سفارت‌ها و کنسولگری‌های ژاپن به صورت مستقیم دریافت می‌شوند.

این در حالی است که مراحل اپلیکیشن ویزای الکترونیکی به طور کامل به صورت آنلاین خواهد بود.ویزای ژاپن انواع مختلفی دارد شما برای گرفتن ویزای ژاپن ابتدا باید هدف خود را از سفرتان را معلوم و مدت زمان اقامت خود را مشخص کنید. نکته‌ ای که شما باید به آن توجه کنید این است که بعضی از سفارتخانه ‌های ژاپن به افراد به صورت انفرادی اجازه نمی ‌دهند برای دریافت ویزا اقدام کنند بلکه باید از طریق یک نماینده تور این کار انجام شود.

انواع ویزای ژاپن

ویزای ژاپن انواع مختلفی دارد که شما بنا به هدف سفر خود نوع ویزای درخواستی خودتان را مشخص می ‌کنید. با توجه به این شرایط ویزای ژاپن به دسته ‌های ویزای توریستی ژاپن، ویزای کاری ژاپن، ویزای تحصیلی ژاپن، ویزای ترانزیت ژاپن، ویزای درمانی ژاپن و ویزای تجاری ژاپن تقسیم می ‌شود.

که ما در ادامه این مطلب برای شما هر یک را معرفی کرده و شرایط آن را برای شما توضیح می‌ دهیم.

ویزای ژاپن

ویزای توریستی ژاپن

 ویزای توریستی ژاپن مناسب برای کسانی است که می‌خواهند برای تفریح، گردش و تعطیلات به این کشور سفر کنند، مجاز به اقامت ۹۰ روز می ‌باشند. همچنین این امکان نیز وجود دارد که ویزای دو بار ورود برای دو سفر کوتاه مدت در طی ۶ ماه اپلای کنند. ویزای توریستی ژاپن خود به سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • ویزای یک بار ورود
 • ورود ویزای دو بار ورود
 • ویزای چند بار ورود

ویزای کاری ژاپن

اگر شما یک پیشنهاد شغلی از کشور ژاپن را داشته باشید می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. به عنوان مثال ویزای ژاپن در زمینه‌ های شغلی پروژه‌ های تحقیقاتی، بازرگانی، ورزشی، دیپلماتیک، هنری، و … تعلق دارد که با سازمان‌های دولتی و یا خصوصی در ژاپن قرارداد دارند.
ویزای کاری ژاپن برای افرادی که مهارت خاص و یا مهارت بالایی دارند بنا به فعالیت شان می‌توانند اقامت تا ۵ سال اعتبار داشته باشند.

ویزای تجاری ژاپن

 این ویزا برای کسانی است که هدف از سفرشان به ژاپن ملاقات‌های تجاری یا کاری است. ویزای تجاری موقت این امکان را برای شما فراهم می‌کند که اقامت ۹۰ روزه دریافت کنید که این ۹۰ روز می‌تواند به صورت یک سفر یا دو سفر کوتاه مدت در طی ۶ ماه باشد یا همان ویزای یک بار ورود یا چند بار ورود به آن گفته می‌شود.

ویزای تحصیلی ژاپن

 اگر شما قصد ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در ژاپن را دارید، ژاپن می ‌تواند کشور مناسبی برای شما باشد. این ویزا برای دانشجویان، پژوهشگران، فرهنگیان و دانش آموزان مناسب است.

باید به این نکته توجه کنید که شما با داشتن ویزای تحصیلی معمولاً اجازه کار کردن را ندارید اما در ساعت‌های محدود و به صورت پاره وقت مجاز به کار کردن هستید.

ویزای ترانزیت ژاپن

در ویزای ترانزیت ژاپن، بعضی از کشورها برای رسیدن به مقصد نهایی باید ویزای ترانزیت داشته باشید، البته باید این موضوع را بدانید که خطوط هواپیمایی که با مسیرهای پروازی ایرانیان در ارتباط باشد در ژاپن نیست در نتیجه معمولاً ایرانیان بسیار کم به این ویزا نیاز خواهند داشت.

ویزای درمانی ژاپن

ژاپن در پیشرفت علوم و سطح فناوری‌ها سطح بسیار بالایی دارند و همین موضوع باعث شده برای درمان بیماری‌ها بسیار سطح بالاتری نسبت به سایر کشورها داشته باشد.

اگر شما قصد درمان در ژاپن را دارید می‌ توانید هم برای خود و هم برای همراهان که می‌ توانید یک یا چند همراه نیز با خود همراه داشته باشید،

برای درخواست ویزای درمانی اقدام کنید، به همین دلیل در این کشور امکان صدور یک یا چند ویزا به طور همزمان نیز وجود دارد.

ویزای ژاپن

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی ژاپن

قبل از اینکه مدارک لازم برای دریافت ویزای ژاپن را برای شما بگوییم لازم است بدانید که داشتن ویزای شینگن برای گرفتن ویزای ژاپن اهمیت بسیار بالایی دارد.
• پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار و داشتن حداقل ۲ صفحه خالی
• عکس جدید ۵/۳ * ۵/۴ با پس زمینه سفید
• تکمیل فرم درخواست ویزای ژاپن که شما می‌توانید این فرم را از وب سایت کنسولگری یا سفارت ژاپن دریافت کرده و پر کنید.
• مشخصات شغلی، تحصیلی یا مالی بنا به نوع ویزای خود
• بلیط رفت و برگشت ( برای بعضی مواقع و در صورت لزوم )
• واچر هتل یا اقامتگاه
• گواهی تمکن مالی هزینه‌ های سفر و اقامت شما
• سند ازدواج در صورت متاهل بودن به صورت ترجمه شده با مهر
• اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی ترجمه شده با مهر
• گردش حساب ۶ ماهه اخیر حساب بانکی فعال

زمان اعتبار ویزای ژاپن

• ویزای کاری و تحصیلی ژاپن بنا به موقعیت شغلی و تحصیلی فرد صادر می‌شود.
• ویزای تجاری ژاپن برای ۹۰ روز یا بیشتر صادر می‌شود.
• ویزای توریستی ژاپن معمولاً به مدت ۱۵ یا ۳۰ روز صادر می‌شود و امکان تمدید ندارد.

ویزای ژاپن

مراحل دریافت ویزای ژاپن

• شما باید در ابتدا مدارک لازم خود را جمع آوری کنید برای اینکه مدارک دقیق ‌تر و کامل ‌تری داشته باشید باید از سایت سفارت ژاپن این اطلاعات را مطالعه کنید.
• فرم درخواست ویزا را پر کنید و همراه مدارک لازم به سفارت ژاپن تحویل دهید.
• بررسی درخواست و مدارک شما، سفارت با شما تماس گرفته و در و برای صدور ویزا می‌توانید پاسپورت خود را همراه با ویزا دریافت نمایید.

نحوه گرفتن وقت سفارت ژاپن

اگر می خواهید برای دریافت ویزای ژاپن اقدام کنید، باید مدارک خود را تکمیل کرده و همراه با مدارک به سفارت در روز های یکشنبه تا پنج شنبه در ساعات ۸ و نیم تا ۱۰ و نیم به سفارت ژاپن در تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک ۱۶۲ مراجعه کنید.

china-visa

هزینه ویزای ژاپن

اگر شما درخواست ویزای توریستی ژاپن از طریق تورهای گروهی ژاپن برای دریافت ویزا اقدام می‌کنید هزینه اخذ ویزا با هزینه تور از شما گرفته می‌شود اما اگر می‌خواهید به صورت انفرادی ویزای ژاپن را داشته باشید مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به سفارت این کشور پرداخت کنید.

فهرست مطالب

 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱

_____________________

سوالات متداول ویزای چین

در حالت نرمال تا حداکثر ۹۰ روز و در حالت دابل اینتری برای دوبار ورود و حداکثر ۶ ماه اقامت در ژاپن

بله. اعتبار بالای ویزای ژاپن سابقه سفر مناسبی برای درخواست انواع ویزای کانادا، شنگن و یا انگلیس محسوب می شود.

در حال حاضر حداقل موجودی حساب و تمکن مالی ویزای توریستی ژاپن ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها