ویزای هند

سفر به هند یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهاست. تماشای ساختمان‌ها و معابد قدیمی، تجربه غذاهای تند هندی، آشنایی با فرهنگ و ادیان مختلف، از دیرباز گردشگران سرتاسر دنیا را به هندوستان، کشور ۷۲ ملت کشانده است. لازمه ورود به این کشور، داشتن مجوز یا همان ویزاست. ایرانیانی که می‌خواهند سفر تفریحی و توریستی به هند داشته باشند، باید ویزای توریستی هند را دریافت کنند

india2

هند کشوری است که در حال حاضر جمعیتی بیش از ۱ میلیارد نفر دارد.برای اینکه شما وارد این کشور شوید لازم است ویزای هند تهیه نمایید که این ویزا به دلایل متفاوتی می تواند ارائه شود. یکی از انواع ویزاهای پرکاربرد، ویزای توریستی می باشد.

ویزای هند 

ویزای هند برای ایرانیان به صورت انفرادی یا در قالب تور گروهی و به صورت لیبل (الصاق برچسب در پاسپورت متقاضی) صادر می‌شود. نرخ ریجکتی ویزای هند بسیار پایین بوده و سخت‌گیری خاصی برای صدور آن وجود ندارد؛ اما باز هم امکان رد شدن درخواست برخی از متقاضیان به دلایل مختلف وجود دارد. برای اخذ این ویزا باید حدودا ۱۰ روز صبر کنید، زیرا مدت زمان جواب‌دهی ویزای هند ۷ روز کاری (از زمان انگشت نگاری) است.

ویزای هند

باید در نظر داشته باشید که شما می توانید ویزای توریستی هند را به صورت حضوری دریافت نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که ویزای توریستی هندوستان اگر صادر شود شما فقط از طریق فرودگاه می توانید وارد این کشور شوید. در ادامه خواهید توانست با مفاد و روش های اخذ ویزای توریستی هند بیشتر آشنا شوید.

وقت سفارت هند

برای اخذ ویزا یا انجام امور مربوط به هند، گام اول و بسیار مهم در سفر به این کشور است. برای انجام این کار، اولین مرحله تعیین وقت مناسب با سفارتخانه یا کنسولگری هند در کشور ایران است. این فرآیند به شما امکان می‌دهد وقت خود را به دقت تنظیم کرده و زمان مناسب برای مراجعه حضوری به این سفارت را انتخاب کنید.

شرایط اخذ ویزای هند

برای اینکه بتوانید ویزای توریستی هند را دریافت نمایید لازم است که شرایط زیر برای شما صدق نمایند:
• اطلاعاتی که در فرم های مربوطه وارد می شوند باید دقیقا مطابق با اطلاعات درج شده در پاسپورت باشند.
• پاسپورت شما باید حداقل به مدت ۶ ماه اعتبار داشته و دو صفحه از آن خالی باشد.
• هدف شما از ورود به این کشور باید مشخصا گردش یا تجارت باشد.
• لازم است شهروند کشوری باشید که مشکلی برای ورود به هندوستان و اخذ ویزای آن وجود نداشته باشد

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای هند

مدارک ویزای هند نیازی به ترجمه و گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند. با توجه به اینکه ویزای هند در حال حاضر فقط به صورت حضوری صادر می‌شود، برای درخواست این ویزا باید مدارک ویزای هندوستان را همراه خود به سفارت ببرید.

برای اخذ ویزای هند نیاز است تا اصل مدارک خود که شامل گذرنامه، کارت ملی، شناسنامه، ۲ قطعه عکس ۴*۶، فرم های تکمیل شده ، کپی واکسن و …می باشند. در صورتی که مدارک تایید شوند پس ۷ تا ۱۰ روز کاری ویزای توریستی شما بعد از انگشت نگاری مسافر در سفارت صادر می شود. مدارک مورد نیاز به قرار زیر هستند:
• بیمه مسافرتی
• بلیط های رفت و برگشت
• واچر هتل
• پاسپورت قبلی در صورت داشتن ویزای هند از قبل
• کپی از تمامی صفحات شناسنامه، کارت ملی، اصل پاسپورت
• فرم تکمیل شده ویزا

هزینه درخواست ویزای هند

در مورد هزینه ویزای هند باید گفت که در تور هندوستان، هزینه ویزا معمولا با هزینه‌های تور پرداخت می‌شود. اما در صورتی که درخواست ویزا به صورت انفرادی هزینه ویزای هند بسته به نوع صدور متفاوت خواهد بود. البته درحال حاضر امکان صدور ویزای الکترونیکی هندوستان، برای شهروندان برخی کشورها از جمله ایران وجود ندارد، بنابراین متقاضیان باید هزینه درخواست ویزای لیبلی هندوستان که بیش از دوبرابر ویزای الکترونیکی است را پرداخت نمایند.

ویزای هند

برای اینکه ویزای توریستی هند صادر شود نیاز است که هزینه های مرتبط با آن به اداره مهاجرت هندوستان واریز شود. ویزاهای توریستی عموما سریع صادر می شوند اما با توجه به تعداد افراد متقاضی و نوع صدور آن می توانند هزینه متفاوتی داشته باشند.
اگر ویزای هند شما از نوع توریستی عادی باشد، هزینه ها به صورت زیر است:
یک ماه توریستی عادی : ۱۸۰ دلار
تجاری : ۳۶۰ دلار

نحوه اقدام برای درخواست ویزای هند

ویزای هند به دو صورت الکترونیکی و حضوری درخواست می‌شود. اما همانطور که گفته شد، در حال حاضر امکان درخواست ویزای الکترونیکی هندوستان برای ایرانیان وجود ندارد. برای درخواست حضوری ویزای هند شما باید برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید.

درخواست الکترونیکی ویزای هند نیز با مراجعه به سایت سفارت این کشور و ثبت اطلاعات و مدارک درخواستی را برای سفارت امکان‌پذیر است. انگشت نگاری ویزای الکترونیکی هندوستان نیز در مرزهای این کشور انجام می‌شود.
برای اینکه اقدام به اخد ویزای توریستی هند کنید، نیاز می باشد تا به شکل زیر اقدام کنید:
۱. برای اخذ ویزای توریستی هند لازم است تا ابتدا فرم های ارائه شده را به صورت کامل و با دقت پر نمایید.
۲. اطلاعات درج شده در این فرم ها باید صحیح باشند.
۳. عموما این ویزا یک هفته قبل از سفر صادر می شود لذا در این بازه می توانید درخواست ویزا نمایید.
۴. در مرحله بعد لازم است تا هزینه های مربوط به صدور ویزا را پرداخت نمایید. عموما پرداخت این موارد از طریق ارزهای رایج و یا به ریال پرداخت می شود.

 انواع ویزای هند

• انواع ویزای توریستی هند

افراد ممکن است با اهداف مختلفی به کشور هند سفر کنند که هر یک مستلزم ویزای مخصوص به خود است، اما از میان انواع ویزای هند، ویزای توریستی هند محبوب‌تر و رایج‌تر است.

گردشگرانی که به دیدن تاج محل و رود گنگ می‌روند و می‌خواهند در مدت زمان مشخصی دیدنی‌های رنگارنگ این کشور بزرگ را ببینند، باید ابتدا جهت اخذ ویزای هند اقدام کنند.

ویزای توریستی هند به صورت عادی یعنی برای یک بار ورود به کشور هند صادر می‌شود. اعتبار ویزای هند دو ماهه است.

• ویزای تجاری الکترونیکی هند

این نوع ویزا مختص افرادی است که برای انجام کارهای تجاری و یا همکاری با شرکت های هندی به هندوستان سفر میکنند. همچنین این افراد باید دارای دعوت نامه معتبر از یک شرکت هندی باشند. درصورت نداشتن دعوتنامه باید به صورت توریستی برای ویزای هند اقدام نمایند.

ویزای تجاری هند، برای متقاضیان به صورت یک ساله مالتی پل صادر میشود؛ که در هر بار ورود به کشور هندوستان میتوانند ۱۸۰ روز اقامت داشته باشند

• ویزای تحصیلی هند

برای کسانی که میخواهند به صورت تحصیلی به هند سفر کنند و از یک دانشگاه هندی پذیرش گرفته اند؛ باید برای ویزای تحصیلی هندوستان اقدام نمایند. مدت زمان اعتبار و اقامت این نوع ویزا برای هر شخص متفاوت میباشد و باتوجه به مدت زمان تحصیل، تعیین میشود.

برای تحصیل در هند میتوان در تمام مقاطع تحصیلی از جمله: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام کرد. مسافر میبایست برای درخواست ویزا، همراه با مدارک کامل به دفتر ما مراجعه نمایند؛ تا انگشت نگاری و چهره نگاری انجام شود. پس از تکمیل کارها، ویزای مسافر در عرض ۲ روز کاری آماده خواهد شد.

• ویزای تحقیقاتی هند

افرادی که در دوره دکترا میخواهند ریسرچ و تحقیق انجام دهند؛ و همچنین از یک دانشگاه/موسسه هندی دعوتنامه داشته باشند میتوانند درخواست این نوع ویزا را داشته باشند. مسافر میبایست برای درخواست ویزا، همراه با مدارک کامل به دفتر ما مراجعه نماید؛ تا انگشت نگاری و چهره نگاری انجام شود.

پس از تکمیل کارها، ویزای مسافر در عرض ۲ روز کاری آماده خواهد شد. مدت زمان اعتبار و اقامت این نوع ویزا برای هر شخص متفاوت میباشد و باتوجه به مدت زمان انجام تحقیق، تعیین میشود.

• ویزای کنفرانس و سمینار هند

ویزای کنفرانس و سمینار برای افرادی صادر میشود که از طرف یک برگزار کننده به سمینار یا کنفرانس دعوت شده باشند. مسافر میبایست برای درخواست ویزا، همراه با مدارک کامل به دفتر ما مراجعه نماید؛ تا انگشت نگاری و چهره نگاری انجام شود. پس از تکمیل کارها، ویزای مسافر در عرض ۲ روز کاری آماده خواهد شد. مدت زمان اعتبار و اقامت این نوع ویزا برای هر شخص متفاوت میباشد و باتوجه به مدت زمان دعوت نامه، تعیین میشود.

• ویزای پزشکی و همراه بیمار هند

بیمارانی که میخواهند درمان خود را در کشور هند انجام دهند؛ میتوانند با دریافت دعوتنامه از یک بیمارستان در هند، برای ویزای درمانی هند اقدام نمایند.

همچنین بیمار میتواند دو نفر همراه خود داشته باشد و برای آنها نیز درخواست ویزا نماید. مسافر میبایست برای درخواست ویزا، همراه با مدارک کامل به دفتر ما مراجعه نماید؛ تا انگشت نگاری و چهره نگاری انجام شود.

پس از تکمیل کارها، ویزای مسافر در عرض ۲ روز کاری آماده خواهد شد. مدت زمان اعتبار و اقامت این نوع ویزا برای هر شخص متفاوت میباشد و باتوجه به مدت زمان دعوت نامه، تعیین میشود. نکته قابل توجه این است؛ بیماری که توانایی حرکت ندارد ملزم به حضور و انجام انگشت نگاری نمیباشد.

• ویزای کارمندی هند

افرادی که توسط یک شرکت در هند استخدام شده اند؛ میتوانند با ارائه مدارک معتبر از شرکت هندی، ویزای کارمندی هند را دریافت نمایند. مسافر میبایست برای درخواست ویزا، همراه با مدارک کامل به دفتر ما مراجعه نماید؛ تا انگشت نگاری و چهره نگاری انجام شود.

پس از تکمیل کارها، ویزای مسافر در عرض ۲ روز کاری آماده خواهد شد. مدت زمان اعتبار و اقامت این نوع ویزا برای هر شخص متفاوت میباشد و با توجه به مدت زمان دعوت نامه، تعیین میشود.

• ویزای ورزشی هند

ویزای ورزشی هند مختص افرادی ست که برای انجام مسابقات ورزشی میخواهند به هند سفر کنند و دارای دعوتنامه میباشند. مسافر میبایست برای درخواست ویزا، همراه با مدارک کامل به دفتر ما مراجعه نماید؛ تا انگشت نگاری و چهره نگاری انجام شود.

پس از تکمیل کارها، ویزای مسافر در عرض ۲ روز کاری آماده خواهد شد. مدت زمان اعتبار و اقامت این نوع ویزا برای هر شخص متفاوت میباشد و با توجه به مدت زمان دعوت نامه، تعیین میشود.

• ویزای اینتری هند

ویزای اینتری مختص افرادی ست که با شهروندان هندی ازدواج کرده اند؛ همچنین والدینی که فرزندشان در هند مشغول تحصیل میباشد؛ برای اقامت در هند میبایست این نوع ویزا را درخواست دهند.

مسافر میبایست برای درخواست ویزا، همراه با مدارک کامل به دفتر ما مراجعه نماید؛ تا انگشت نگاری و چهره نگاری انجام شود. پس از تکمیل کارها، ویزای مسافر در عرض ۲ روز کاری آماده خواهد شد. مدت زمان اعتبار و اقامت این نوع ویزا برای هر شخص متفاوت میباشد و توسط آفیسر سفارت تعیین میشود.

مدت اعتبار ویزای هند

به طور کل یک نوع ویزای توریستی هند وجود دارد که افراد می توانند از آنان استفاده نمایند. هدف از این ویزا می تواند گشت و گذار یا شرکت در یک برنامه کوتاه مدت می باشد. منظور از برنامه کوتاه مدت دیدار اقدام، شرکت در سمینار یا بررسی مشکل پزشکی خاص است.
ویزاهایی توریستی که توسط کشور هندوستان ارائه می شوند ۳۰ روزه می باشد. همانگونه که از نام این ویزاها می توان متوجه شد تا ۳۰ روز پس از زمان ورود، شما می توانید در این کشور حضور داشته باشید. این ویزاها یک بار ورود می باشند.

ویزای هند

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزا

ویزای توریستی هندوستان برای مدت

زمان متفاوتی صادر می شود. بر همین اساس صدور ویزا نیز می تواند زمانبرتر باشد.اگر ویزای شما توریستی باشد در حالت عادی برای صدور ویزا به ۷ تا ۱۰ روز کاری نیاز است. البته توجه داشته باشید که اگر ویزای شما رد شود، لازم است تا پروسه مجدد انجام شود و این زمان از نو محاسبه گردد.

اعتبار ویزای هند نیز براساس مدت زمان اقامت شما در این کشور تعیین می‌شود. به طور مثال اگر ۷ روز در هندوستان اقامت داشته باشید، ویزای شما ۷ روز اعتبار خواهد داشت. اعتبار ویزای هند برای بیشتر از ۳۰ روز امکان پذیر نیست.
از جمله دلایل رد شدن ویزا می توان به موارد زیر اشاره نمود:
• ممکن است اطلاعات درج شده در فرم ها با اطلاعات مندرج در پاسپورت هماهنگی نداشته باشند.
• اگر شما از قبل ویزای هند داشته باشید و مجدد درخواست ویزا بدهید، این مورد رد خواهد شد.
• اگر نوع ویزای خود را اشتباه انتخاب نمایید، احتمال رد شدن ویزا وجود دارد. مثلا اگر تاجر هستید باید از ویزای تجاری برای هندوستان استفاده نمایید.
• ممکن است پاسپورت شما دارای حداقل اعتبار ۶ ماه نباشد.
• چنانچه برای دریافت ویزا، عکسی تار و بی کیفیت ارائه دهید یا نشانی شما درست نباشد، ویزای توریستی شما رد می شود.
• اگر فرم ها یا مدارکی که ارسال می نمایید، دارای خط خوردگی باشند، امکان رد شدن درخواست ویزای شما وجود دارد.

آدرس و تلفن سفارت هند در ایران

سفارت هند در ایران در آدرس تهران، عباس آباد، خیابان شهید بهشتی، خیابان میرعماد، نبش کوچه بیست و دوم واقع شده است. سفارت هند در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۸:۳۰ تا ۱۷ فعال می‌باشد. برای ارتباط تلفنی با سفارت هند نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۷۵۵۱۰۳ تماس حاصل نمائید.

کلام آخر

• هیچ سخت گیری خاصی برای اخذ ویزای هند وجود ندارد.
• برای اخذ ویزای هندوستان شما فقط نباید دارای سوء پیشینه کیفری و حقوقی باشید.
• ویزای هند فعلا فقط به صورت و حضوری صادر می‌شود. در مراجعه حضوری شما انگشت نگاری می‌شوید.
• مدارک ویزای هند نیازی به ترجمه وتائیدیه دادگستری یا وزارت خارجه ندارند و شامل اصل پاسپورت متقاضی با ۸ ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس ۵ ×۵، کپی تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی، واچر هتل و بلیط رفت و برگشت هستند.
• مدت اعتبار ویزای هندوستان بسته به مدت اقامت شما در این کشور می‌باشد و حدودا ۷ روز کاری بعد از ارائه درخواست جواب ویزا برای شما ارسال می‌شود.

جهت دریافت تورهای ویژه هند و همچنین دریافت ویزای هند با کارشناسان ما در راگناتریپ همراه باشید، راگناتریپ برگزار کننده تورهای آسیا میباشد.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها