سرمایه گذاری در دبی

سرمایه گذاری در دبی - کشور امارات به‌عنوان قطب اقتصادی خاورمیانه به شمار می‌رود. این کشور کوچک در سال‌های اخیر توانسته به رده‌های بالای رشد اقتصادی جهان برسد. ثبات اقتصادی و سیاسی کشور امارات باعث شده است تا سرمایه گذاری دبی و سایر شهرهای امارات سودآوری بالایی داشته و یک سرمایه گذاری امن به شمار رود. اهمیتی که دولت این کشور به رشد اقتصادی خود می‌دهد، باعث شد تا همه‌ساله قوانین بهتری به‌منظور سهولت سرمایه گذاری دبی وضع کند. در این مقاله قصد داریم به روش های سرمایه گذاری در دبی بپردازیم و مزایای این کار را مورد بررسی قرار دهیم.

سرمایه گذاری در دبی

خدمات سرمایه گذاری دبی

مشاوره رایگان

شما می‌توانید از طریق مشاوره رایگان با راگناتریپ، شرایط خود را برای سرمایه گذاری در دبی سنجیده و نسبت به هزینه‌ها و شرایط آن آگاهی پیدا کنید. ما در راگناتریپ کنار شماییم.

بررسی مدارک

 بررسی مدارک شما با راگناتریپ است. با راگناتریپ در کمترین زمان مدارک ویزای سرمایه گذاری را تکمیل و نواقص پرونده خود را برطرف نمایید.نگران نواقص مدارک خود نباشید.

مقرون به صرفه

اعتقاد داریم هزینه زیاد برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری عاقلانه نیست.باید کم هزینه ترین راه‌ را برای ویزای سرمایه گذاری شما انتخاب کنیم تا درکم‌ترین زمان ویزای خود را دریافت کنید.

کوتاه ترین زمان

نیاز به ویزای سرمایه گذاری دبی در کمترین زمان ممکن را دارید. ما در راگناتریپ حداکثر توان خود را به کار گرفته تا در کوتاه ترین زمان، شما ویزای خود را دریافت کنید.ما در کنار شما هستیم.

اگر بخواهیم قدرتمندترین کشورهای خاورمیانه از لحاظ اقتصادی را معرفی کنیم، بدون شک کشور امارات یکی از آنهاست. این کشور از سال‌های گذشته روند رو به رشدی را در حوزه اقتصاد طی کرده و به دلیل ثبات خوبی هم که در این زمینه داشته، به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته است. سیاست‌های این کشور در سال‌های اخیر به گونه‌ای بوده که سرمایه‌گذاران خارجی زیادی را جذب کرده تا در شهرهای بزرگ آن مانند دبی سرمایه‌گذاری کنند.

بد نیست بدانید که به دلیل تغییرات به‌وجود آمده در قوانین و سهولت در سرمایه‌ گذاری، بسیاری از هم‌وطنان ما هم تصمیم گرفته‌اند که سرمایه خودشان را به امارات و شهر دبی منتقل کنند. در ابتدا ممکن است این امر پیچیده و نشدنی به‌نظر برسد، اما در این مقاله خواهیم گفت که سرمایه گذاری در دبی به روش‌های مختلف و ساده‌تر از چیزی که فکرش را می‌‌کنید قابل انجام است.

سرمایه گذاری در دبی

بهترین سرمایه گذاری در دبی کدام است؟

هر فرد با توجه به شرایط و میزان سرمایه‌ای که دارد، می‌تواند مناسب‌ترین روش سرمایه‌گذاری در امارات را برای خودش انتخاب کند. برای مثال اگر سرمایه کمی داشته باشید، می‌توانید در بورس دبی یا در حوزه املاک سرمایه‌گذاری نمایید.

آیا ویزای سرمایه گذاری دبی وجود دارد؟

بله؛ روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در دبی وجود دارند که از طریق آنها می‌توانید برای خود و اعضای خانواده‌تان اقامت موقت امارات را اخذ کنید.

آیا با ثبت شرکت در امارات می توان اقامت این کشور را اخذ کرد؟

بله؛ با سرمایه گذاری در امارات از طریق ثبت شرکت می‌توانید اقامت موقت این کشور را به مدت ۲ تا ۱۰ سال اخذ کنید.

دلایل سرمایه گذاری در دبی

گفتیم که دبی یکی از پیشرفته‌ترین شهرها در خاورمیانه و حتی دنیاست. حتی اگر تا به حال به امارات مسافرت نکرده باشید، احتمالا تصاویر آسمان‌خراش‌ها و برج‌های معروف شهر دبی را در رسانه‌ای اجتماعی دیده‌اید. اکنون کسب وکارهای زیادی در این شهر و سایر شهرهای امارات فعالیت می‌کنند که از طریق سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد شده‌اند. حتی ساخت و ساز برج‌های دبی نیز با مشارکت مهندسان و سرمایه‌گذاران خارجی انجام شده است.

اما چرا خارجی‌ها ترجیح می‌دهند تا سرمایه‌ خود را در کشور امارات هزینه کنند؟ مزایای این سرمایه‌گذاری برای آنها چیست؟ در زیر به چند مورد از اصلی‌ترین دلایل استقبال افراد خارجی به سرمایه گذاری در دبی اشاره می‌کنیم:

 • کشور امارات دارای ثبات و رشد اقتصادی خوبی است.
 • سیاست‌های دولت به‌گونه‌‌ای است که سرمایه‌گذاران خارجی را تشویق به سرمایه‌گذاری نماید.
 • هزینه‌های زندگی در دبی به نسبت درآمد افراد پایین‌تر است.
 • بسیاری از حوزه‌های سرمایه‌گذاری معاف از مالیات هستند.
 • امکان دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری برای فرد و خانواده‌اش وجود دارد.
 • هزینه‌های گمرکی در دبی نسبت به بسیاری از شهرها و کشورهای پیشرفته پایین‌تر است.

ویزای سرمایه گذاری دبی چیست؟

یکی از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در کشور امارات، اخذ ویزای دبی این کشور است که امکان اقامت در آنجا را برای افراد خارجی فراهم می‌کند. شما با سرمایه‌گذاری در دبی به روش‌های مختلف می‌توانید اقامت موقت امارات را به دست آورید. مدت اعتبار ویزای سرمایه‌گذاری با توجه به نوع و مبلغ سرمایه‌گذاری شما متفاوت خواهد بود که در ادامه بیشتر در این رابطه توضیح می‌دهیم.

سرمایه گذاری در دبی

شرایط سرمایه گذاری در دبی

برای سرمایه گذاری در حوزه املاک در دبی، شرایط خاصی وجود دارد که سرمایه گذاران باید آنها را رعایت کنند. در اینجا برخی از الزامات کلیدی این شرایط آورده شده است:

 • ویزا: اتباع غیر اماراتی برای سرمایه گذاری در ملک در دبی باید ویزای اقامت معتبر داشته باشند.
 • اثبات هویت: سرمایه گذاران باید مدارک هویتی مانند پاسپورت یا کارت ملی ارائه دهند.
 • محدودیت های مالکیت دارایی: اتباع غیر اماراتی معمولاً محدود به مالکیت دارایی در مناطق تعیین شده به نام مناطق تحت مالکیت آزاد هستند.
 • ثبت ملک: کلیه معاملات ملک در دبی باید در دپارتمان اراضی دبی ثبت ‌شود که مستلزم پرداخت هزینه های مشخصی است.
 • مطابقت با مقررات: سرمایه گذاران باید از کلیه قوانین و مقررات مربوط به سرمایه گذاری املاک در دبی، از جمله قوانین مربوط به منطقه بندی، قوانین ساختمان و قوانین اجاره پیروی کنند.

ذکر این نکته ضروری است که شرایط سرمایه گذاری در حوزه ملک در دبی بسته به نوع ملک و موقعیت مکانی آن، ممکن است،متفاوت باشد. توصیه می شود که سرمایه گذاران برای راهنمایی در مورد الزامات خاص سرمایه گذاری خود با یک مشاور املاک دارای مجوز و متخصص در زمینه قوانین حقوقی مشورت کنند.

راه های سرمایه گذاری در امارات (شهر دبی)

سهام و اوراق قرضه

در کشور امارات نیز مانند تمام دنیا یکی از روش های سرمایه گذاری، خرید سهام و اوراق قرضه می باشد. برای این کار فرد سرمایه گذار باید حتماً در یکی از صرافی های دبی، حساب معاملاتی داشته باشد. این نوع سرمایه گذاری عمدتاً در بلند مدت برای سرمایه گذار سودآور بوده و البته نیاز به دانش در این حوزه می باشد.

ثبت شرکت و فعالیت تجاری

آغاز به فعالیت اقتصادی در شهر دبی برای مهاجرانی که در حوزه خود موفق هستند، شانس سود آوری زیادی به همراه دارد. در طی سال‌های اخیر دولت امارات از افرادی که به قصد ثبت شرکت اقدام به فعالیت اقتصادی در امارات می کنند، بسیار حمایت کرده است.

کار آفرینی و یا ایده ی ناب

دبی شهری در حال پیشرفت و بستری مناسب برای تحقق ایده های نو در افراد است. برای تحقق این ایده ها کشور امارات و علی الخصوص شهر دبی بسیار از افرادی که طرح های خود را ارائه می دهند، استقبال کرده و بر روی ایده های ناب سرمایه گذاری می کند.

سرمایه گذاری در حوزه املاک

یکی از بهترین و امن ترین روش ها برای سرمایه گذاری در طی سال‌های اخیر در شهر دبی، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی می باشد. این نوع از سرمایه گذاری، عمدتاً به دلیل حجم بالای ساخت و ساز در منطقه، بسیار سودآور است. همچنین نپرداختن مالیات، امکان خرید اقساطی، وام های بی نظیر بانکی و پیش خریدهای بی نظیر ویژگی هایی است که اکثر سرمایه گذاران اروپایی و امریکایی را به این منطقه جذب کرده است.

البته برای سرمایه گذاری تمامی شهر دبی این امکان را برای مهاجران ندارد. تنها بخش هایی از شهر اجازه فروش و سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران خارجی را دارد که به سرعت در حال رشد می باشند.

سرمایه گذاری در دبی

حداقل سرمایه جهت سرمایه گذاری در دبی

البته که نمی توان حداقل و حداکثر مشخصی را برای سرمایه گذاری در دبی اعلام کرد، ولی برای سرمایه گذاری در حوزه املاک با توجه به اینکه ارزان‌ترین مالک ها در دبی از ۳۰۰ هزار درهم آغاز می شود، می توان گفت امکان خرید ملک از ۳۰۰ هزار درهم برای افرادی که تمایل به سرمایه گذاری دارند، مهیا است.

ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از پروژه های جدید در حال ساخت دبی به صورت اقساطی قابل پرداخت هستند و می توان تنها با ده تا بیست درصد کل مبلغ سرمایه گذاری را آغاز کرد.

سخن آخر

با مطالعه این مقاله دانستیم که در دبی فرصت های بسیاری برای سرمایه‌گذاری بسته ب نوع سرمایه و میزان سرمایه وجود دارد
و به این نتیجه میرسیم هیچ گونه محدودیتی برای سرمایه‌گذاری در دبی تعریف نشده است گرچه در این مقاله به برجسته ترین شیوه های سرمایه‌گذاری در دبی اشاره کردیم ،اما موارد بسیار بیشتری برای سرمایه‌گذاری در دبی وجود دارد.

ویزای دبی

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در دبی

اگر قصد سرمایه گذاری در دبی یا تاسیس شرکت در این شهر را دارید، به مدارک زیر برای ارائه درخواست ویزای سرمایه گذاری نیاز خواهید داشت:
 • فرم پر شده درخواست ویزای سرمایه گذاری
 • اصل گذرنامه و کپی آن که باید بیشتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشد
 • اگر تمایل دارید در مناطق آزاد دبی سرمایه گذاری کنید باید مجوز تجارت در این مناطق را دریافت کنید
 • آدرس ثبت شده شرکت مربوطه
 • رزرومه متقاضی

فهرست مطالب

 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱

_____________________

سوالات متداول ویزای سرمایه گذاری دبی

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت ۱۰۰ درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

برای ثبت شرکت به‌عنوان سرمایه گذاری دبی شما در بیشتر حوزه‌ها مانند معماری، وکالت، فناوری اطلاعات، صنایع‌دستی، پزشکی و غیره می‌توانید فعالیت کنید.
 

اگر برای سرمایه گذاری در دبی خرید ملک را انتخاب کردید، باید بدانید که شما اقامت دوساله اخذ خواهید کرد. این اقامت موقت را می‌توانید تمدید کنید.