ویزای دبی

دبی از مقصد‌های پر رفت و آمد برای ایرانیان است، اما بدون دریافت ویزا امکان ورود به این شهر ورود ندارد. با شیوع ویروس کرونا صدور ویزا به حالت تعلیق درآمد اما پس از آن این مشکل برطرف شد و قوانین جدید برای صدور ویزای امارات برای شهروندان در نظر گرفته شد.

ویزای دبی انواع مختلفی دارد که هر کدام بر اساس شرایط خاصی صادر می‌شوند. در ادامه به معرفی هر کدام به همراه شرایط ، نحوه دریافت و قیمت ویزای دبی آن پرداخته شده است.

ویزای دبی ، هزینه ویزای دبی

خدمات ویزای دبی

مشاوره رایگان

شما می‌توانید از طریق مشاوره رایگان با راگناتریپ، شرایط خود را برای دریافت ویزای دبی سنجیده و نسبت به هزینه‌ها و شرایط آن آگاهی پیدا کنید. 

بررسی مدارک

 بررسی مدارک شما با راگناتریپ است. با راگناتریپ در کمترین زمان مدارک ویزا را تکمیل و نواقص پرونده خود را برطرف نمایید.نگران نواقص مدارک خود نباشید.

مقرون به صرفه

اعتقاد داریم هزینه زیاد برای گرفتن ویزا عاقلانه نیست. باید کم هزینه راه‌ را برای اخذ ویزای شما انتخاب کنیم تا درکم‌ترین زمان و با کمترین هزینه ویزای خود را دریافت کنید.

کوتاه ترین زمان

نیاز به ویزا در کمترین زمان ممکن را دارید.راگناتریپ حداکثر توان خود را به کار گرفته تا در کوتاه ترین زمان،شما ویزای خود را دریافت کنید.ما در کنار شما هستیم.

اخذ ویزای دبی

جهت اخذ ویزای دبی باید شرایط دریافت ویزای دبی را که در ادامه توضیح می دهیم داشته باشید. ویزای دبی در انواع ویزای توریستی دبی، ویزای تحصیلی دبی، ویزای تجاری و ویزای کاری دبی صادر میشود. به طور کلی دریافت ویزای دبی کار دشواری نیست، به خصوص ویزای توریستی امارات برای ایرانیان شرایط دشواری ندارد. ویزای توریستی دبی به صورت سینگل و مالتی صادر میشود. با اخذ ویزای دبی به صورت یکبار ورود تنها یکبار میتوانید به دبی وارد شده و تا پایان مدت ویزا در آنجا بمانید.

شرایط اخذ ویزای دبی

برای دریافت ویزای دبی شرایط خاص و ویژه‌ای وجود دارد که بر اساس دستورالعمل‌های سفارت امارات تعیین شده‌اند. این شرایط در ادامه ذکر شده‌اند.
• آقایان دارای سن زیر ۱۸ سال برای دریافت ویزا به صورت انفرادی، باید شناسنامه پدر و مادر خود را به مدارک سایر مدارک ارائه دهند.
• دختران زیر ۱۸ سال به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند ویزای انفرادی برای سفر به دبی دریافت کنند.
ویزای توریستی دبی تنها ۱۴ روز اعتبار دارد و هر فردی که پس از ۱۴ روز این کشور را ترک نکند، باید جریمه حضور را پرداخت کند.
• افرادی که قصد داشته باشند از فرودگاهی غیر از فرودگاه‌های دبی به کشور امارات وارد شوند (به عنوان مثال ابوظبی، شارجه و …)، باید در فرم درخواستی که به افسر ویزا ارائه می‌شود، این مسأله را عنوان کنند.
• یکی از قوانین گذشته صدور ویزا دبی به این صورت بود که آقایان زیر ۵۰ سال مجرد نمی‌توانستند برای دریافت ویزا اقدام کنند، اما این قانون برداشته شد و این افراد نیز می‌توانند ویزای دبی را اخذ و به این کشور سفر کنند.
• داشتن بیمه نامه مسافرتی برای افرادی که به امارات سفر می‌کنند، ضروری است. بیمه نامه نیز از طریق کارگزار بیمه معتبر در دبی صادر می‌شود.

به پیشنهاد میکنیم که مقاله قوانین سفر به دبی ۲۰۲۳ را مطالعه کنید.

ویزای دبی | قیمت ویزای دبی

انواع ویزای دبی

برای سفر به دبی می‌توانید با توجه به هدف خود از سفر ویزا‌های مختلفی را دریافت کنید. شرایط دریافت و مدت زمان اعتبار هرکدام متفاوت است و بر اساس هدف سفر انتخاب می‌شوند.

ویزای توریستی دبی

هدف هر سفری، نوع ویزای آن را تعیین می‌کند. اگر هدف شما از سفر به دبی، گذراندن اوقات فراغت، خرید‌کردن و لذت‌بردن از طبیعت است، باید برای ویزای توریستی دبی اقدام کنید. این ویزا یکی از پرتقاضاترین انواع ویزاهای دبی محسوب می‌شود.
ویزای توریستی دبی بر اساس مدت‌زمان اقامتی که دارید، به انواع مختلفی تقسیم می‌شود.

ویزای توریستی عادی دبی: این ویزا برای اقامت‌های ۱۰ روزه صادر می‌شود. اگر در تور دبی ثبت‌نام کرده‌ باشید، در واقع برای این ویزا درخواست کرده‌اید.

ویزای توریستی ۱‌ماهه دبی: با داشتن این ویزا، می‌توانید بین ۱ تا ۳۰ روز در دبی اقامت داشته باشید.

ویزای توریستی ۱‌ماهه دبی با چندبار ورود: این ویزا درصورتی برایتان مناسب است که در طول یک ماه بخواهید چند بار از خاک دبی خارج شوید و دوباره به آن برگردید. این ویزا برای کلاس‌های آموزشی و دریافت گواهی‌نامه و مواردی شبیه به این، انتخاب مناسبی خواهد بود.

ویزای توریستی ۲ماهه دبی: این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا ۶۰ روز در دبی اقامت داشته‌ باشید.

ویزای توریستی ۲‌ماهه دبی با چندبار اجازه ورود: با دریافت این ویزا می‌توانید بین ۱ تا ۶۰ روز در دبی اقامت داشته‌ باشید و هر چند بار که خواستید از آن‌جا خارج شوید و دوباره به آن برگردید.

(قابل ذکر میباشد در ویزاهای مولتی ۲ ماهه از زمان ورود اول اعتبار اقامت شروع میشود)

برای دریافت ویزا‌های توریستی باید اسکن رنگی از صفحه اول گذرنامه به همراه اسکن رنگی از هر دو طرف کارت ملی و شناسنامه ارائه دهید.ما در راگنا تریب در کنار شما هستیم . همچنین مدت اعتبار این ویزا‌ها دو ماه پس از صدور است.پیشنهاد ما به شما این است که مقاله ملزومات سفر به دبی در سال ۲۰۲۳ را مطالعه کنید.

ویزای دبی، شرایط جدید ویزای دبی

ویزای کار دبی

افرادی که قصد کار کردن یا راه‌اندازی یک کسب و کار در دبی دارند، می‌توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. البته باید بدانید رقابت برای دریافت ویزای کار دبی بسیار سخت است و فرد متقاضی باید رزومه بسیار حرفه‌ای داشته باشد.برای دریافت ویزای کار فرد باید ابتدا ویزای اقامتی دریافت کرده، سپس برای دریافت ویزای کار اقدام کند. برای دریافت ویزای کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. دریافت موافقت نامه از وزارت کار دبی

در اولین قدم باید این موافقت نامه را دریافت کنید. در انی موافقت نامه وزارت کار شرایط فرد را بررسی می‌کند تا ببینید آیا این فرد که اقامت دبی دارد، صلاحیت دریافت شغل در این کشور را دارد یا خیر.

اگر موافقت نامه را دریافت کنید، می‌توانید برای سایر مراحل اقدام کنید.

۲. دریافت ویزای ورود

در مرحله بعد، ویزایی موقت با اعتبار دو ماهه برای شما صادر می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید برای زمان ۳۰ روز و با حداکثر دو بار خروج در دبی اقامت داشته باشید.

۳. صدور Labor Card

این کارت را کارفرمایی که شما را برای دریافت شغل تأیید کرده است، صادر می‌کند و اعتبار آن ۶۰ روزه است.

۴. دریافت‌شناسه

شناسه یا ID اماراتی برای افرادی که موافقت نامه از وزارت کار دریافت کرده باشند، صادر می‌شود. علاوه بر آن گذرنامه نیز برای دریافت این‌شناسه الزامی است.

۵. انجام معاینات پزشکی

معاینات پزشکی شامل تست‌ها و آزمایشات لازم است که در بیمارستان‌های دولتی شهر دبی انجام می‌شوند.

۶. ثبت مهر اقامت کاری

اگر تمام مراحل را به درستی طی کرده باشید با مراجعه به اداره مهاجرت و اقامت، مهر ویزای کاری در گذرنامه شما ثبت می‌شود.
تمام مراحل گفته شده را باید در طی ۶۰ روز انجام دهید. برای این کار نیز به مدارک مختلفی ازجمله ۳ قطعه عکس گذرنامه، فرم درخواست، اصل و کپی گذرنامه، گواهی‌نامه تجاری معتبر شرکت، گواهی سلامت مجوز ورود و‌شناسه نیاز دارید.

ویزای ترانزیت دبی

زمانی که قصد سفر به کشوری را دارید و از کشور مبدآ خود پرواز مستقیمی برای مقصد وجود ندارد، باید از فرودگاه‌های کشور‌های دیگر برای این کار استفاده کنید. برای استفاده از فرودگاه میانی به ویزای ترانزیت نیاز دارید. البته برخی از کشور‌ها در این موارد ویزایی صادر نکرده و بدون ویزا می‌توانید از فرودگاه‌های آن‌ها استفاده کنید. قوانین ترانزیت در کشور امارات به این صورت است که اگر زمان انتظار شما برای پرواز بعدی کمتر از ۸ ساعت باشد بدون ویزای ترانزیت می‌توانید از فرودگاه‌های این کشور استفاده کنید.

در غیر این صورت باید ویزای ترانزیت دبی دریافت کنید. البته در مدت زمان انتظار در نوع اول باید تمام وقت را در فرودگاه منتظر بمانید.

دو نوع ویزای ترانزیت وجود دارد که در ادامه معرفی شده‌اند.

ویزای ترانزیت ۴۸ ساعته

این ویزا به هنگام ورود به فرودگاه در امارات به صورت رایگان صادر می‌شود. اعتبار آن تنها ۴۸ ساعت است و قابلیت تمدید ندارد.

ویزای ترانزیت ۹۶ ساعته

اگر زمان انتظار برای پرواز بعدی بیش از ۴۸ ساعت باشد، باید ویزای چهار روزه دریافت کنید. این ویزا نیز قابلیت تمدید ندارد اما ۵۰ دینار هزینه به همراه دارد.

مدارک ویزای دبی برای دریافت ویزای ترانزیت شامل فرم درخواست، عکس رنگی، گذرنامه معتبر، کپی صفحه اول گذرنامه، کارت شناسایی و بلیط پرواز برای مقصد بعدی هستند.

ویزای تحصیلی دبی

امارات در سال‌های گذشته در زمینه تحصیل و آموزش پیشرفت بسیار چشمگیری داشته است. به همین دلیل افراد از سراسر دنیا برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف عازم این کشور می‌شوند. دانشگاه‌های دبی اعتبار علمی بالایی دارند اما نکته‌ای که باعث شده افراد زیادی به این دانشگاه‌ها بیاید، امکان دریافت انتقالی بسیار راحت از این دانشگاه‌ها به دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و انگلیس است.

ویزای تحصیلی پس از اتمام تحصیل باطل می‌شود و فرد باید به کشور خود بازگردد، مگر اینکه شغل مناسبی پیدا کدره و از طریق ویزای کار در دبی بماند.
تحصیل در مقطع کارشناسی بین سه تا ۵ سال طول می‌کشد و آموزش دانشجویان بین‌المللی از طریق زبان انگلیسی انجام می‌شود. در مقطع کارشناسی ارشد فرد باید نمره آیلتس حداقل ۶ داشته باشد و بین یک تا دو سال تحصیل آن طول می‌کشد.

در مقطع دکترا حتماً به یک استاد راهنما نیاز دارید و زمان تحصیل بین سه تا ۵ سال است. البته دانشجویان مقطع دکترا می‌توانند به صورت نیمه وقت در دبی کار کنند.

برای دریافت ویزای تحصیلی به مدارک مختلفی مانند گذرنامه، شناسنامه، گواهی سلامت، پذیرش از دانشگاه، تمکن مالی، مدرک تحصیلی، ریز نمرات و بیمه خدمات درمانی نیاز دارید.

قیمت ویزا دبی ۱۴۰۰

ویزای تجاری دبی

این نوع ویزا در سیستم ویزای طلایی امارات است و افراد می‌توانند از طریق آن برای خود و اعضای خانواده ویزای دبی را دریافت کنند. این ویزا برای اقامت بلند مدت است و افراد می‌توانند برای راه‌اندازی کسب و مار خود برای مدت طولانی در این کشور بمانند.

برای دریافت این نوع ویزا شرایط خاصی وجود دارد که در زیر ذکر شده‌اند

• ابتدا باید تجربه خود را به عنوان یک کارآفرین به مسئولین کشور امارات ثابت کنید.
• اگر قصد راه‌اندازی یک استارت آپ دارید یا به صورت گروهی کار می‌کنید، باید مدیر گروه باشید و یا اکثر سهام استارت آپ به شما تعلق داشته باشد.
• ایده تجاری برای راه‌اندازی کسب و کار در امارات داشته باشید.
• تمایل به زندگی در این کشور و راه‌اندازی فعالیت مفیدی داشته باشید.

ریجکتی ویزای دبی

برای دریافت ویزای دبی نیازی به مراجعه حضوری وجود ندارد و تمام مدارک به صورت آنلاین برای کارگزار ارسال می‌شوند. نتیجه بررسی مدارک نیز به صورت آنلاین به افراد اطلاع داده می‌شود. برخی از پرونده‌های دریافت ویزا ریجکت می‌شوند و کشور امارات دلایل مختلفی را برای ریجکت شدن آن‌ها ارائه می‌دهد. برخی از این دلایل در ادامه عنوان شده‌اند.

 • اگر فرد در گذشته اقامت کشور امارات را داشته و بدون اطلاع و هماهنگی با مسئولان این کشور را ترک کرده باشد، اکنون برای دریافت مجدد ویزا باید دلایل ترک خود را برای آن‌ها توضیح دهد. اگر دلایل قانع‌کننده نباشند، امکان صدور ویزا وجود نخواهد داشت.
 • افرادی که سابقه هرگونه جرم، جنایت، کلاهبرداری، تقلب و هر محکومیتی را در خاک امارات داشته باشند، نمی‌توانند ویزای این کشور را دریافت کرده و درخواست آن‌ها ریجکت می‌شود.
 • برخی از افراد ویزای توریستی امارات را دریافت می‌کنند، اما امکان سفر برای آن‌ها فراهم نشده و اعتبار ویزا نیز پایان می‌یابد. در این حالت برای درخواست مجدد باید ابتدا درخواست پاک شدن اطلاعات و پرونده قبلی را ارائه دهید، سپس برای درخواست جدید اقدام کنید. در غیر این صورت درخواست شما رد می‌شود.
 • علاوه بر ویزای توریستی اگر فردی درخواست ویزای کاری داشته و درخواست او نیز مورد پذیرش شده باشد، پس از آن در زمان اعتبار تحت هر شرایطی نتواسنته به امارات سفر کند، باید به کارگزار اطلاع دهد تا اطلاعات قبلی از سیستم پاک شوند و درخواست جدید او بررسی شود.
 • هرگونه خط خوردگی و غلط در نام، شماره پاسپورت و اطلاعات موجود در پرونده وجود داشته باشد، درخواست دریافت ویزا ریجکت می‌شود.
 • ارسال عکس غیر واضح از فرد باعث رد شدن عکس توسط سیستم شده و پرونده فرد ناقص می‌شود. این موضوع باعث ریجکت شدن درخواست می‌شود.
 • اگر فردی ویزای معتبر داشته باشد و مجدداً برای دریافت ویزا اقدام نماید، درخواست او ریجکت می‌شود.
 • مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی باید به اداره مهاجرت تحویل داده شوند، در غیر این صورت درخواست شما رد می‌شود.
 • افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال نباید درخواست ویزای انفرادی دهند، زیرا احتمال ریجکت شدن آن بسیار بالا خواهد بود.

مدت زمان جوابدهی به ویزای دبی و اعتبار آن

ویزای دبی به دو صورت صادر می‌شود: عادی و اضطرای. مبنای محاسبه روزها، یک روز پس از ارائه و ارسال مدارک است و باید تعطیلات رسمی کشور و تعطیلات سفارت را هم به آن اضافه کنید. هرکدام از ویزاهای دوبی از زمان صدور ۲ ماه معتبر می‌باشند. پس از ورود به کشور امارات اعتبار ویزا بر اساس درخواست اولیه و نوع ویزا خواهد بود. مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای دبی ۱ تا ۳ روز کاری می باشد.

مشاوره اخذ ویزای دبی

 ما در راگناتریپ با دارا بودن یکی از مطمئن‌ترین و باسابقه‌ترین کارگزاران اخذ ویزای دبی در کشور امارات، در کوتاه‌ترین زمان برای متقاضیان اقدام به دریافت ویزای توریستی دبی خواهد کرد.همچنین شما می توانید از خدمات تور دبی ما استفاده کنید. شما می توانید در خواست خود را با کارشناسان ما بصورت تلفنی هماهنگ کنید.۰۲۱۸۸۳۶۰۹۲۳

ویزای دبی

هزینه ویزای دبی

ویزای دبی با توجه به نوع ویزا هزینه‌های متفاوتی به همراه دارد.
• هزینه ویزای توریستی دبی با توجه به نوع ویزا و زمان اعتبار متفاوت است. به عنوان مثال ویزای ۱۴ روزه فوری ۲۸۰ درهم است. ویزای یک ماهه یکبار ورود ۳۵۰ درهم و چند بار ورود ۸۸۰ درهم است.
• هزینه ویزای ترانزیت دبی نیز همان‌طور که گفته شد برای ۴۸ ساعت رایکان است اما ۹۶ ساعته ۵۰ دینار هزینه دارد. عوارض خروج از خاک امارات نیز برای هر نفر ۳۰ دینار است.
• ویزای تحصیلی نیز با توجه به مقطع تحصیلی، شرایط بورسیه، نوع دانشگاه، محل تحصیل و ... متفاوت است.
• ویزای کار نیز بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ درهم برای شما هزینه خواهد داشت.

فهرست مطالب

 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱

_____________________

سوالات متداول ویزای دبی

معمولاً تمام ویزا‌های گفته شده در دو حالت عادی و اضطراری صادر می‌شوند. در حالت عادی هفت روز و در حالت اضطراری دو تا سه روز دریافت ویزا طول می‌کشد. زمان صدور ویزا از یک روز پس از ارسال مدارک محاسبه می‌شود. البته روز‌های تعطیل و تعطیلی‌های سفارت نیز به آن اضافه می‌شود.

ویزای توریستی دبی با پرداخت هزینه قابلیت تمدید دارد.

بله، درصورتی که درخواست شما مبنی بر دریافت ویزا ریجکت شود، دلیل ریجکت آن نیز به شما گفته می‌شود. می‌توانید با برطرف کردن مشکلات موجود اندکی بعد برای دریافت ویزا، مجدداً درخواست نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جمال مختار

سلام
آیا ویزای امارات برای شهروندان افغانستان در ایران قابل اجرا می باشد

Mohammad

سلام
میخواستم بددونم در حال حاضر چقدر زمان میگیره تا ویزای دبی صادر بشه؟