تور تایلند

 تایلند، کشوری در جنوب شرق آسیا که با کشورهای لائوس، میانمار، کامبوج و مالزی هم مرز است. تایلند به عنوان یک مقصد توریستی محبوب در جهان شناخته می شود، این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوان است که از معابد باستانی تا جزایر خلاب، بازارهای شلوغ و غذاهای لذیذ و متنوع، شهرهای پرجنب و جوش و کوه هایی بلند، زیبا و انبوه است. پایتخت کشور تایلند شهر بانکوک است. جمعیت کشور تایلند در سال ۲۰۲۱ حدود ۶/۷۱ میلیون نفر بوده است.

ASIAN-HEADER

موقعیت جغرافیایی تایلند

وسعت این کشور فوق العاده زیبا ۵۱۳۱۱۵ کیلومتر مربع است. این کشور از لحاظ موقعیت جغرافیایی در جنوب شرقی آسیا قرار دارد که از شمال و غرب با برمه و دریای آنداما از شمال شرقی و شرق با لائوس و از جنوب با مالزی و خلیج تایلند همسایه است.

آب وهوا تایلند

 آب و هوای کشور تایلند در بخش های مختلف و شهرهای مختلف این کشور متنوع است. اما با این تنوع آب و هوایی، هیچ زمان بدی برای سفر به این کشور زیبا وجود ندارد و در تمام فصل ها مسافران و گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا به خود می‌بیند، در ماه ژانویه، هوای کل کشور خوب و معتدل است و سمت شمال کشور خنک تر است.

با آغاز ماه فوریه در بخش‌های شرقی این کشور، بارش باران را شاهد هستیم اما مابقی بخش های تایلند، آب و هوای گرم و خشکی دارد.

 فرهنگ و زبان مردم تایلند

زبان تایلندی یکی از قدیمی ترین زبان های شرق آسیا است که بیشتر مردم با وجود گویش های قومی و منطقه ‌ای به زبان رسمی تایلند صحبت می کنند. زبان انگلیسی در بیشتر رستوران ها، هتل ها و فروشگاه های این کشور استفاده می‌شود.

 جالب است بدانید، پادشاه کشور تایلند با زبان منحصر به فرد خود صحبت می کند و در هیچ جای کشور کسی به این زبان صحبت نمی کند.

 کشور تایلند به سرزمین لبخند معروف است زیرا مردم تایلند همیشه و در هر موقعیتی لبخند بر لب دارند. کتاب ها از جمله اشیای بسیار ارزشمند برای مردم تایلند است و آن ها عقیده دارند که نباید کتاب روی میز قرار داد. از میان حیوانات هم فیل ها در جایگاه بالایی قرار دارند.

پادشاه نزد مردم از بالاترین جایگاه برخوردار است و مسافران هم باید به پادشاه احترام بگذارند. سکه ها و اسکناس های تایلند منقش به تصویر پادشاه بوده که به هیچ عنوان نباید آن ها را لگدمال و کثیف کرد که این کار بی احترامی بزرگی محسوب می شود.

تایلند کشوری بودایی است. افراد برای بازدید از کاخ پادشاهی و معبد ها باید لباس های مناسب و پوشیده به تن کنند و بدون کفش وارد این مکان‌ها شوند.

 در تایلند هر روز با یک رنگ مخصوص نشان داده می شود. رنگ زرد نشانگر روز دوشنبه است و از آن جایی که پادشاه کنونی در این روز متولد شده رنگ زرد رنگ سلطنتی نیز می باشد و وجود پرچم هایی به این رنگ در سراسر کشور، نشانگر حمایت مردم از پادشاه است.

تور تایلند

 واحد پول تایلند

واحد پول تایلند بات یا بت (Baht) است و واحد پول خورد در تایلند ستنگ (satang) بوده و هر ۱۰۰ ستنگ برابر یک بات است، و هر ۱۰۰ تومان یک بات است. واحد پول این کشور با علامت انحصاریTHB نمایش داده می شود.

 بر روی تمام پول های تایلند تصویری از پادشاه کنونی تایلند به همراه نماد های ویژه دیگری مانند مهر سلطنتی وجود دارد. سکه های رایج کشور تایلند با رنگ های مختلف نشانه گذاری شده است مانند روزهای هفته این کشور که در مورد آن صحبت کردیم.

 اسکناس‌های رایج شامل ۱۰۰۰ بات با رنگ خاکستری، ۵۰۰ بات با رنگ بنفش، ۱۰۰ بات رنگ قرمز، ۵۰ بات رنگ آبی، ۲۰ بات رنگ سبز و ۱۰ بات رنگ قهوه ای نشان داده می شود.

 شهرهای مهم و گردشگری شهر تایلند

 بانکوک

 پایتخت تایلند است و توریستی ترین شهر در این کشور محسوب می‌شود، این شهر به شهر فرشته ها مشهور است و از دیدنی ترین شهرهای تایلند محسوب می‌شود.

 پاتایا

یکی از شهر های زیبا و ساحلی در کشور تایلند است که در فاصله ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی بانکوک قرار دارد و این شهر به دهکده ماهیگیری مشهور بوده است. در این شهر می توانید ماساژ تایلندی بگیرید و هزینه های این شهر نسبت به شهرهای دیگر تایلند کمتر است و  برای سفر شما می تواند گزینه مناسبی باشد.

 آیوتایا

یکی از شهرهای تاریخی تایلند، شهر آیوتایا نام دارد. این شهر در گذشته به عنوان یکی از شهرهای بزرگ جهان شناخته شده بخش های مختلف این شهر ویران شده است اما بقایای این شهر بزرگ هنوز هم گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند در این شهر بازار شناور وجود دارد که می توانید شما علاوه بر دیدن جاذبه های تاریخی شهر آیوتایا از این بازار شناور دیدن کنید.

سوراتانیی

اگر عاشق آب و آب بازی هستید و تفریحات آبی برای شما لذت بخش است حتماً باید به این شهر سفر کنید. با سفر به این شهر می توانید به پارک ملی دریایی هم بروید و قطعاً یکی از دیدنی ترین شهرهای توریستی کشور تایلند است.

 هوآهین

در گذشته این شهر یک دهکده ماهیگیری بوده اما با مرور زمان تبدیل به یکی از مراکز مهم گردشگری در کشور تایلند شده است در این شهر توریستی می توانید به دیدن آبشارها و غارهای زیبای تایلند بروید و اگر به بازی گلف علاقه دارید می توانید وقت خود را در زمین های گلف این شهر سپری کنید.

 پوکت

یکی از قطب‌های صنعت گردشگری تایلند و جزیره های زیبا است پوکت علاوه بر گردشگری اصلی ترین منبع درآمد سواحل غربی این جزیره است. مشاغلی از جمله کشاورزی، صید ماهی و همچنین مروارید را در بر میگیرد. پوکت را به نام مروارید دریای آندامان می‌شناسند. این شهر معروف همچنین میزبان مجسمه بودایی ۴۵ متری است.

 چیانگ‌مای

به شهر چیانگ‌مای شهر معبد ها گفته می شود. این شهر توریستی در شمالی‌ترین بخش تایلند، در مرکز کشور لائوس قرار گرفته است. در این شهر بیش از ۳۰۰ معبد مختلف قرار دارد. این شهر زیبا یکی از بی سر و صدا ترین شهرهای کشور تایلند محسوب می‌شود. این شهر طبیعت کوهستانی و جنگلی دارد. اگر دوست دارید اقلیم متفاوتی از این کشور را تجربه کنید حتماً باید به این شهر سفر کنید و از جنگل و آبشار های آن از نزدیک به لذت ببرید.

 سوخوتای

 اگر علاقه به دیدن مکان های تاریخی و قدیمی دارید و از آن ها لذت می برید حتماً باید به این شهر بروید، در این شهر می توانید جاذبه های تاریخی بسیار زیادی را تماشا کنید و عکس های زیبایی از مکان های باستانی  این شهر بگیرید.

 کانچانابوری

از شهرهای شلوغ تایلند محسوب می‌شود این شهر به طور کلی برای لذت بردن و ریسک کردن انتخاب می شود. این شهر در کنار رودخانه ای به نام کانچانابوری قرار دارد.

 ناکون راتچاسیما

یکی دیگر از شهرهای توریستی تایلند است که به این شهر زیبا کورات می گویند در این شهر بازار های بسیار زیادی وجود دارد از جمله مکان های جذاب و دیدنی این شهر می توان به خانه فیل های آسیایی اشاره کرد.

عجایب تایلند

 موزه اراوان بانکوک یک مجسمه بزرگ فیل با سه سر دارد که بر روی یک سنگ اسیتاده است. مجسمه بسیار پر زرق و برق بوده و بیش از ۲۵۰ تن وزن دارد و ۳۹ متر ارتفاع دارد این مجسمه از مس خالص و سبز رنگ تهیه شده است.

 معبد سامفرون بانکوک

 این معبد که خارج از بانکوک قرار دارد و ساختمان قرمز رنگ بوده که در ۱۷ طبقه طراحی شده این معبد به طور کلی در نزدیکی بزرگراه واقع شده و سر اژدهای غول پیکر از دور مشخص است.

ساختمان فیل یک برج دیدنی در منطقه چاتوچاک است و به طور کلی ساختمان با سه برج است که به هم متصل شده اند.

 معبد دیوید بکهام

از دیدنی های عجیب در تایلند است  که به طور کلی به شکل افسانه ای طراحی شده است و از بهترین دیدنی های دنیا محسوب می شود.

 ویزای کشور تایلند

 برای سفر به کشور تایلند لازم است که ویزای توریستی این کشور را تهیه کنید. این ویزا برای ۵۸ روز اعتبار دارد و به راحتی می توانید این ویزا  را کسب کنید.

 مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای تایلند

 • بلیط پرواز رفت و برگشت
 • بیمه نامه مسافرتی
 • برگه پذیرش (واچر) تایید شده هتلی که در مدت زمان سفر خود به کشور تایلند قصد اقامت در آن را دارید.
 • گزارش گردش مالی
 • اصل پاسپورت با ۷ ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس ۴*۳
 • کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا برای کشور تایلند

معرفی چند مورد از سوغاتی های محبوب تایلند

 تایلند بهشت علاقه مندان به خرید است شهرهای آن پر از بازارهای خیابانی، بازارهای شناور و مرکز خرید لوکس است. اگر به دنبال خرید سوغاتی های تایلند هستید با ما همراه باشید:

 1. سس ها و ادویه‌های تایلندی
 2. فیل نماد کشور تایلند
 3. ابریشم تایلندی
 4. انواع محصولات سلامتی
 5. جواهرات دست ساز
 6. ظرف های سرامیکی و سفالی
 7. لوازم تزئینی چوبی
 8. عتیقه‌جات
 9. محصولات حصیری
 10. لباس های چرمی
 11. کاسه های نقاشی شده پوست نارگیل
 12. روغن نارگیل

و در آخر

 سفر به کشور تایلند می تواند یکی از لذت بخش ترین و جذاب ترین شهر های زندگی هر انسانی باشد. بهترین زمان سفر به کشور تایلند اواسط آبان ماه تا اواسط اسفند ماه است. توصیه می‌کنم سفر به این کشور را به هیچ وجه از دست ندهید.