ویزای یونان

یونان کشوری است در جنوب غرب اروپا که با آلبانی، بلغارستان، مقدونیه شمالی و ترکیه همسایه است. آب و هوای این کشور گرم و مدیترانه ای است، بنابراین بسیاری از مسافران در فصل سرد به این سرزمین سفر می کنند. دریا ها و جزایر زیبا و منحصر به فرد یونان و همچنین غذا های دریایی متنوع و لذیذ آن، این کشور را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل کرده است.

ویزای یونان، در حال حاضر جزو سخت ترین ویزای کشور‌های حوزه شینگن است و بیشترین درصد ریجکتی ویزای شینگن در ایران، در اختیار ویزای این کشور است. جواب ویزای یونان، ۲۱ روز کاری بعد از مراجعه به دفتر وی اف اس گلوبال صادر می‌شود. توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز ویزای یونان نیاز به تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه دارد.

Untitled-1

آیا یونان ویزا می خواهد؟

یونان یکی از ۲۶ کشور عضو حوزه شینگن می باشد که در سال ۱۹۸۵ پیمانی را تحت عنوان پیمان شینگن امضا نمود. در قرارداد شینگن مقرر شد که جهت تردد آسان و بدون بازرسی در مرز، نیازی به اخذ ویزا برای شهروندان آن کشورها نباشد، و همچنین مقرر شد که مسافرین خارجی جهت ورود به این منطقه نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند.

یونان نیز یکی از کشورهایی است که هم عضو اتحادیه اروپا ، و هم عضو پیمان شینگن می باشد. اغلب میان ۲ عبارت اتحادیه شینگن و حوزه شینگن اشتباه گرفته می شود، در حالی که کشورهایی در اتحادیه اروپا هستند که عضو حوزه شینگن نیستند. این کشورها عبارتند از انگلیس ، اوکراین ، بلغارستان ، رومانی ، قبرس جنوبی ، کرواسی و ...

ویزای یونان

به طور خلاصه، جهت ورود به خاک یونان ، نیاز به اخذ ویزای یونان می باشد. اما کشتی کروز یونان به برخی جزایر نیاز به اخذ ویزای شینگن یونان ندارد. ویزای شنگن یونان را می بایست یکی از سفارت های یونان در ایران یا کشورهای دیگر صادر کرده باشد. در این نوع ویزای شینگن یونان عبارت GRC که مخفف Greece به معنی یونان و همچنین عبارت یونان به زبان یونانی در پایین ویزا درج می شودیه همسایه است.

آب و هوای این کشور گرم و مدیترانه ای است، بنابراین بسیاری از مسافران در فصل سرد به این سرزمین سفر می کنند. دریا ها و جزایر زیبا و منحصر به فرد یونان و همچنین غذا های دریایی متنوع و لذیذ آن، این کشور را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل کرده است.

چگونه ویزای یونان بگیریم

جهت اخذ ویزای یونان در قدم اول بایستی جهت اخذ وقت سفارت یونان اقدام نمود. پر کردن فرم ویزای یونان دومین قدم جهت اخذ ویزای شینگن یونان می باشد. تهیه مدارک لازم برای ویزای یونان طبق دستورالعمل کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه در قدم سوم قرار دارد. تهیه مدارک به معنی تهیه مدارک مالی از بانک، مدارک شغلی، مدارک هویتی و ترجمه همه مدارک توسط دارالترجمه می باشد. مراجعه حضوری به سفارت یونان در روز وقت سفارت جهت ارائه مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه در آخرین قدم قرار دارد. در نهایت متقاضی بایستی تا زمان جواب ویزای یونان توسط سفارت یونان در انتظار بماند.

انواع ویزای یونان

یونان به عنوان عضوی از حوزه شینگن شناخته می‌شود و در نتیجه شهروندان کشورهای مختلف از جمله ایران برای ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند. البته در صورتی که اقامت یکی از کشورهای عضو شینگن را داشته باشید نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت. قوانین و مقررات صدور ویزای شینگن یونان از همان قوانین کلی حوزه شینگن تبعیت می‌کند.

ویزاهای شینگن یونان را می‌توان در دو دسته کوتاه‌مدت و بلندمدت قرار داد. با ویزاهای کوتاه‌مدت مانند ویزای توریستی حداکثر ۹۰ روز امکان اقامت در یونان را دارید. اما با اخذ ویزاهای بلندمدت یونان مانند ویزای تحصیلی اجازه اقامت طولانی‌تری را خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی به همراه مهر وزارت خارجه و تائیدیه دادگستری باشند:

 • شناسنامه ایرانی.
 • گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
 • کپی صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا ثبت شده است واجب می باشد.
 • سه قطعه عکس رنگی.
  ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، که در کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٣۵ در ۴۵ میلی‌متر، فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.
 • اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.
 • برای اشخاص تحت تکفل، زنان خانه‌دار یا فرزندان) :گواهی کار، صورت‌حساب بانکی( مشروح عملیات بانکی ماه آخر و یا دفترچه حساب پس‌انداز متکفل )شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانکی ساده به‌تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
  برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل.
 • یک سندمالکیت (ترجمه‌ی رسمی انگلیسی).
 • بیمه مسافرتی.
 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان.
 • در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت.

ویزای یونان

هزینه ویزای یونان

هزینه اخذ ویزای یونان بسته به کوتاه و بلندمدت بودن آن متفاوت است. هزینه ویزای شینگن یونان برای افراد بزرگسالان ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۴۵ یورو می‌باشد. کودکان زیر ۶ سال از پرداخت هزینه ویزای یونان معاف هستند.

هزینه درخواست ویزای یونان، برای هر نفر ۲۰۰ یورو می‌باشد. این هزینه فقط برای درخواست ویزای یونان و خدمات مربوط به آن (تکمیل فرم درخواست ویزا، واچر هتل، بیمه مسافرتی و رزرو بلیط هواپیما) می‌باشد و پرداخت کلیه هزینه‌های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

مدت زمان جواب دهی ویزای یونان

۲۱ روز کاری بعد از حضور در کارگزاری ویزای یونان و تحویل مدارک و انگشت نگاری جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که باید با کارت شناسایی و رسید درخواست ویزا حضورا به این دفتر مراجعه کنید.

ویزای یونان

ریجکت ویزای یونان

رایج ترین دلیل ریجکت ویزای یونان، عدم اعتماد افسران ویزای یونان به بازگشت متقاضیان به کشور مادری خود می‌باشد. این مشکل را می‌توانید با ارائه وابستگی خانوادگی خود و مدارک شغلی‌تان برطرف کنید. دیگر دلایل رد شدن ویزای یونان به شرح زیر می‌باشد:

 • عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان به کشور مادری خود
 • ارائه مدارک دروغین و یا غیر واقعی
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به یونان
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت در یونان
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکتی ویزای یونان

رفع ریجکتی برای ویزای یونان ممکن نیست و در صورت ریجکتی متقاضی باید پس از ۹ ماه، با رفع کردن نواقص پرونده‌ دوباره درخواست بدهد. برای اعتراض به ریجکت ویزای یونان می‌توانید نامه ای به زبان انگلیسی نوشته و با ارائه دلایل و رفع نقص پرونده خود افسران ویزای یونان را متقاعد کنید که مجددا بر روی پرونده شما تصمیم گیری کنند.

در صورت تمایل به سفر به کشور یونان می توانید ویزای توریستی یونان و یا گلدن ویزای یونان را دریافت نمایید، برای این کار می توانید با کارشناسان ما در راگناتریپ تماس بگیرید.

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها