ویزای تایوان

برای سفر به تایوان نیاز به دریافت ویزای تایوان است.تایوان، چین تایپه یا جمهوری چین، جزیره‌ای در جنوب شرق آسیا است که در غرب دریای فیلیپین و در نزدیکی سواحل چین واقع شده است. بخش قابل توجهی از تایوان را آب تشکیل می دهد و از پر جمعیت ترین کشورهای آسیایی است.در تایوان جاذبه های گردشگری فراوانی قرار دارد و همین باعث شده است که گردشگران بسیاری به سمت تایوان حرکت کنند و این کشور را برای سفر بعدی خود انتخاب کنند.

ویزای تایوان

ویزای تایوان

تایوان ایالتی جزیره ای با چشم اندازهای بینظیر و فستیوال های تماشایی واقع در شرق آسیا است. این کشور با جمهوری خلق چین در شمال غربی و ژاپن و فیلیپین در جنوب مرز دریایی دارد. تایپه پایتخت تایوان است و در فاصله ۲۵ کیلومتری جنوب غربی شهر بندری شمال کشور قرار دارد.

بخش قابل توجهی از تایوان را آب تشکیل می دهد و از پر جمعیت ترین کشورهای آسیایی است. در تایوان جاذبه های گردشگری فراوانی قرار دارد و همین باعث شده است که گردشگران بسیاری به سمت تایوان حرکت کنند و این کشور را برای سفر بعدی خود انتخاب کنند. تایوان یکی از کشورهای فوق العاده جنوب شرق آسیا برای گردشگران خارجی است. در این کشور می توانید چیزهای زیادی به عنوان یک گردشگر خارجی تجربه کنید و از خوردن غذاهای خیابانی لذت ببرید.

ویزای تایوان

اگر برای یک تجربه جدید آماده باشید، باید برای سفر به این کشور ویزای توریستی تایوان را درخواست دهید.اما از آنجا که برای سفر به تایوان نیاز به دریافت ویزا هست باید قبل از سفر به تایوان، ویزای توریستی تایوان دریافت کنید.

سفر و اخذ ویزای تایوان و همراه شدن با تور تایوان پرداخت هزینه‌ آنلاین آن نیازمند دانستن اطلاعاتی درباره انواع ویزا و مدارک مورد نیاز جهت صدور آن است که در ادامه به صورت خلاصه آورده شده است.

۱-وقت سفارت تایوان

می توانید توسط کارگزاری معتبر وقت سفارت تایوان را تنظیم کنید

۲-شرایط اخذ ویزای تایوان

همه برای سفر به تایوان نیازی به ویزا ندارند، اما تبعه های ایرانی جزو این گروه از گردشگران نیستند. بر این اساس شهروندان ۶۰ کشور می توانند بدون روادید یا مجوز ورود به این کشور سفر کنند. در مقابل ۱۸۰ ملیت دیگر برای سفر به تایوان باید ویزا بگیرند.

۳-مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تایوان

هنگام درخواست ویزای تایوان، باید چندین سند پشتیبانی همراه داشته باشید. شرایط ویزای تایوان از کشوری به کشور دیگر و همچنین بسته به هدف سفر شما متفاوت است. اما یک لیست استاندارد از اسناد وجود دارد که همه باید داشته باشند. این لیست مجموعه ای از مدارک زیر خواهد بود.

• اصل پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ما اعتبار انقضا و دارا بودن چند صفحه خالی
• تکمیل فرم درخواست ویزای تایوان
• اثبات برنامه سفر با ارائه بلیط سفر
• اثبات اقامت در این کشور با رزرو هتل
• ارائه تصاویر اندازه گذرنامه ۳۵ در ۴۵ میلی متر، بدون حاشیه، کیفیت بالا و زمینه سفید
• ارائه اسناد مربوط به کودکان در صورت همراهی در سفر
• اثبات توانایی مالی برای سفر به تایوان
• ارائه اسناد مربوط به وضعیت اشتغال برای اثبات برگشت به کشور مبدا

۴-هزینه درخواست ویزای تایوان

همه متقاضیان ویزا باید هزینه ویزای تایوان را بپردازند. با این حال، روش پرداخت بسته به نمایندگی دیپلماتیک خاص تایوان متفاوت است. برخی از متقاضیان دریافت این ویزا ممکن است نیاز به پرداخت توسط بانک داشته باشند، در حالی که برخی دیگر فقط پرداخت هزینه ویزا را به صورت نقدی دقیق می پذیرند.
هزینه ویزا به نوع درخواست پردازش شما بستگی دارد. برای مثال برای ویزاهای توریستی یکبار ورود به تایوان، ۵۰ دلار باید پرداخت کنید. این هزینه برای ویزاهای توریستی چند بار ورود به تایوان ۱۰۰ دلار آمریکا خواهد بود.

هزینه ویزای اقامت یکبار ورود به این کشور ۶۶ دلار آمریکا و هزینه ویزای چندگانه ۱۳۲ دلار آمریکا است. ناگفته نماند که این هزینه ها به دو دسته ویزای اقامت و ویزای توریستی تقسیم بندی شده اند.

هزینه های ویزاهای تایوان:

۱) سینگل تجاری فوری: ۱۲۳۰ دلار
اقامت ویزا: ۷ الی ۳۰ روز
اعتبار ویزا: ۹۰ روز
توضیحات: دریافت ویزا از کنسولگری تایوان در دبی (بدون مصاحبه)
مدت زمان اخذ ویزا: ۱۵ الی ۲۰ روز کاری
۲) سینگل تجاری : ۱۰۳۰ دلار
اقامت ویزا: ۷ الی ۳۰ روز
اعتبار ویزا: ۹۰ روز

۵-نحوه اقدام برای درخواست ویزای تایوان

کشور تایوان برای سهولت سفر گردشگران خارجی انواع ویزا را برای متقاضیان در نظر گرفته است. برای مثال گفتیم که اصلا تبعه های برخی از کشورها نیازی به ویزا برای ورود به تایوان ندارند. در مقابل ویزای الکترونیکی یکی از ویزاهایی است که در چند سال اخیر در کشورهای مختلفی از جهان باب شده است.

تایوان هم شرایط این ویزا را برای برخی از کشوها فراهم کرده است تا مسافران بدون حضور در سفارت درخواست خود را ارائه داده و ویزای خود را دریافت کنند.
ویزای بدو ورود هم نوع دیگری از ویزا است که کار مسافران را بسیار راحت می کند. این ویزا هنگام عبور مسافر از مرزهای بین المللی برای چنین افرادی صادر می شود و اجازه اقامت کوتاه مدت طی زمان مشخص شده را برای آن ها فراهم می کند.
اما در نهایت ایرانیان باید برای دریافت ویزا از همان شکل سنتی یعنی درخواست از طریق سفارت اقدام کنند. به این منظور نیاز است تا اسناد لازم برای سفر را همانطور که درخواست می شود جمع آوری کنند و به همراه فرم درخواست و هزینه ویزا تحویل سفارت تایوان دهند.

ویزای تایوان

متقاضیان باید شخصاً به نمایندگی دیپلماتیک تایوان در منطقه خود برای ویزای تایوان اقدام کنند. اگر نمایندگی دیپلماتیک تایوان در کشور وجود نداشته باشد، باید اسناد را به نزدیکترین نمایندگی تحویل دهند. قبل از این کار باید فرم درخواست ویزا را به شکل آنلاین پر کنند و به همراه سایر مدارک خواسته شده به سفارت ارسال کنند.
اما یک استثنا وجود دارد و آن هم این است که برخی از ایرانیانی که بخواهند از ویزای توریستی این کشور به منظور اهداف تجاری کوتاه مدت استفاده کنند، می توانند درخواست خود را به شکل آنلاین ارائه دهند. پردازش ویزای تایوان بستگی به کشوری دارد که از آن درخواست می کنید، اما معمولاً زمان زیادی طول نمی کشد و بین ۲ تا ۱۰ روز کاری از زمان دریافت درخواست تکمیل شده شما متغیر است.
نکته: برای اطمینان از کامل بودن اسناد بهتر است قبل از ارائه درخواست، با کنسولگری تایوان تماس بگیرید.

۶- انواع ویزای تایوان

برای مهاجرت به تایوان نیاز به دریافت ویزای تایوان است. ویزای تایوان شامل ویزای توریستی تایوان، ویزای تجاری تایوان، ویزای شغلی تایوان، ویزای تحصیلی تایوان می باشد که برای دریافت هر کدام باید شرایط متفاوتی را داشته باشید.

انواع ویزای تایوان

ویزای یکبار ورود به تایوان: با این ویزا فقط یک بار می توانید به کشور تایوان بروید.
ویزای چند بار ورود به تایوان: این ویزا مخصوص کسانی است که به قصد تجارت به تایوان می روند و برای اثبات هدف خود از سفر باید مدارکی را به سفارت تحویل دهند.

۱- ویزای توریستی تایوان
۲- ویزای کاری تایوان
۳- ویزای تحصیلی

۱.ویزای توریستی تایوان

ویزای توریستی تایوان از نوع ویزای یکبار ورود است و برای دریافت آن باید مدارک خاصی داشته باشید از جمله مدارک زیر... در مدارک زیر تمکن مالی به منظور این است که نشان می دهد شام توانایی پرداخت هزینه های سفر را دارید و باید ضمانت بدهید که بعد از اتمام سفر به کشور خود باز میگردید.
مدارک اخذ ویزای توریستی تایوان
*داشتن پاسپورت معتبر
*تمکن مالی
*دو قطعه عکس ۴*۳

شرایط دریافت ویزای توریستی تایوان

تایوان در نزدیکی چین قرار دارد. دریافت ویزای توریستی تایوان برای بسیاری از کشورها نیاز نیست اما برای ایرانیان و ۱۸۰ ملیت دیگر برای سفر به تایوان باید همانند ویزای چین، ویزا دریافت کنند. جهت دریافت ویزای توریستی تایوان باید مدارک درخواستی را تکمیل کرده و همراه با نامه بانکی که نشان دهنده تمکن مالی است به سفارت تحویل دهید

۲- ویزای کاری تایوان

پیدا کردن شغل مناسب در کشور تایوان موفقیتی است که خیلی از افراد جویای کار خواهان به دست آوردن آن هستند و افرادی که بتوانند با موفقیت شغل مناسبی را در تایوان به دست بیاورند می توانند ویزای کاری تایوان را دریافت کنند. با یافتن شغل مناسب در تایوان، کارفرما اقدام به ارسال دعوت نامه کاری برای فرد متقاضی می کند تا متقاضی بتواند درخواست ویزای کاری بدهد.

کار در تایوان

افرادی که خواهان دریافت شغل در تایوان هستند باید هر سه مورد زیر با هم داشته باشند:
مجوز کار تایوان به متقاضی اجازه کار در تایوان را می دهد.
مجوز کار تایوان به متقاضی اجازه سفر و ورود به تایوان را می دهد.
مجوز اقامت تایوان گواهی اقامت خارجی ARC)) به متقاضی اجازه اقامت طولانی مدت در تایوان را می دهد.
طبق آژانس توسعه نیروی کار وزارت کار تایوان، فقط متخصصان خارجی بخش های زیر واجد شرایط کار در تایوان هستند:
*مهندسی عمران یا تمرین معماری
*ارتباطات و حمل و نقل
*مالیات و خدمات مالی
*عملکرد آژانس املاک و مستغلات
*خدمات مهاجرت
*فعالیت وکالت یا وکیل ثبت اختراع
*فعالیت تکنسین ها
*مراقبت های بهداشتی
*حفاظت از محیط زیست
*خدمات فرهنگی، ورزشی و تفریحی
*تحقیقات دانشگاهی
*عملکرد دامپزشکان
*ساخت و ساز
*عمده فروشی
*سایر زمینه ها به تصمیم مرجع مرکزی و مراجع ذی صلاح مرکزی
*مدیر یک کسب و کار که توسط یک تبعه چینی در خارج از کشور یا یک تبعه خارجی تأسیس یا سرمایه گذاری شده است.
*معلمان مدرسه
*مربیان ورزشی یا ورزشکاران
*هنرمندان و هنرمندان نمایشی
*کارگر قراردادی (ساخت، فروش، همکاری فنی و غیره)
۳- ویزای تحصیلی و فرصت مطالعاتی تایوان
افراد زیادی برای تحصیل در تایوان اقدام میکنند تا بعد از آن جهت تابعیت خود اقدام کنند.
زبان تدریس در دانشگاه های تایوان انگلیسی است و ۷۰ درصد از دانشگاه های تایوان در رتبه بالای جهانی قرار دارند.

۷-مدت اعتبار ویزای تایوان

اعتبار ویزاهای تک سفره معمولا سه ماه تا یک سال است و با ان می توانید به مدت ۱۴، ۳۰، ۶۰ و ۹۰ روز در این کشور اقامت کنید. همه ی ویزاهای چند سفره که فقط برای اهداف کاری هستند بعد از صدور به مدت ۶ ماه اعتبار دارند.

اگر می خواهید سفری یک روزه به تایوان ترتیب دهید و یا ترانزیت از طریق تایوان است به ویزا احتیاجی ندارید البته به شرطی که بلیط سفر بعدی و یا مدارکی را برای خارج نشدن از سالن ترانزیت ارائه دهید. اگر هم می خواهید بیش از ۶ ماه در تایوان بمانید (برای کارهایی مثل تحصیل، ماموریت و …) باید درخواست ویزای اقامت داشته باشید.

اعتبار ویزای تایوان

۱-ویزای تایوان تک سفره
۲-.ویزای تایوان چند سفره

ویزای تایوان تک سفره معمولا چیزی بین سه ماه تا یک سال اعتبار دارد که با این ویزا می توانید به مدت ۱۴، ۳۰، ۶۰ و ۹۰ روز در کشور تایوان اقامت داشته باشند.
ویزای تایوان چند سفره که برای اهداف کاری مورد استفاده قرار میگیرد و تا ۶ ماه اعتبار دارد.

*برای سفرهای یک روزه نیاز به دریافت ویزای تایوان نیست.
*اگر قصد دارید بیشتر از ۶ ماه در تایوان بمانید برای کارهایی مانند تحصیل، ماموریت و ... باید درخواست ویزای اقامت تایوان بدهید.

ویزای تایوان

۸-مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزا

ویزای تایوان ۱۴ تا ۳۰ روز بعد از درخواست صادر می شود.

۹-آدرس و تلفن سفارت تایوان در ایران

تایوان در ایران سفارت ندارد و اگر می خواهید سفری به این کشور ترتیب دهید باید مدارک خود را به آژانس ها و یا کارگزار معتبر ارائه دهید و برای مصاحبه به سفارت تایوان در دبی بروید.

کلام آخر

اگر پای صحبت کسانی که به تایوان می روند بنشینید بیشتر آنها تایوان را جزیره ای از چشم اندازهای بینظیر، فستیوال هایی تماشایی و البته فرهنگی بی مانند می دانند. این کشور در سالیان اخیر توجه ویژگی ای به جذب گردشگر دارد و با توجه به اینکه جاذبه های بی مانندی هم دارد در این زمینه به موفقیت های زیادی دست پیدا کرده است به طوری که امروز خیلی از گردشگران سفر به تایوان را در لیست برنامه های خود قرار داده اند و خیال دارند دیر یا زود جند روزی را در این کشور بگذرانند.
بسته به هدف سفر مورد نظر شما، دو نوع ویزای اصلی صادر شده توسط تایوان وجود دارد. یکی از این ویزاها، ویزای توریستی تایوان برای اقامت کوتاه مدت است و برای کسانی که برای تجارت، گردشگری، کنفرانس ها، رویدادها، آموزش ها و فرصت های شغلی سفر می کنند صادر می شود.

شرایط کلی دریافت ویزا شامل ارائه پاسپورت، اثبات توانایی مالی، اثبات سفر و مواردی از این دست می شود تا کنسولگری تایوان از تمامی مواردی که برای یک سفر گردشگری بین المللی برای افراد خارجی مورد نیاز است، مطمئن شود.
دریافت این ویزا همچنین هزینه حداقلی ۵۰ دلاری و در مواردی بیشتر از این قیمت در پی خواهد داشت. اگرچه روش های درخواست ویزای گردشگری تایوان برای بسیاری از کشورها متفاوت و به شکل ویزای الکترونیکی، ویزای بدو ورود و حتی سفر به تایوان بدون ویزای گردشگری است، اما مسافران ایرانی برای بازدید از تایوان به عنوان یک توریست خارجی باید به شکل حضوری و از طریق کنسولگری این کشور، ویزای خود را دریافت کنند.شما می توانید جهت سفر به تایوان با کارشناسان ما در راگناتریپ همراه باشید راگنا تریپ برگزار کننده تورهای آسیا و همچنین اخذ ویزای اروپا می باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها