ویزای هلند

کشور هلند یکی از کشورهای بی ‌نظیر و دیدنی اروپایی است. که هر سال تعداد زیادی از گردشگران به آن سفر می‌ کنند. هلند کشور گل‌ها، در شمال غربی اروپا است. هلند به معنای زمین کم ارتفاع است. این کشور مسطح است و رودخانه‌ ها و دریاچه ‌های زیادی دارد. پایتخت این کشور آمستردام است، در وسط شهر آمستردام چندین کانال آب وجود دارد که با قایق می‌توانید در آن ها حرکت کنید و از مناظر طبیعی لذت ببرید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع ویزای هلند و روش‌های گرفتن آن آشنا کنیم.

ویزای توریستی فرانسه

انواع ویزای هلند

 ویزا در واقع مهر یا برچسبی است، که به پاسپورت یک مسافر چسبانده می‌شود. این ویزا به معنای اجازه ورود به هلند و اقامت در این کشور برای مدت زمانی مشخص است. با توجه به هدف سفر متقاضی از ورود به کشور هلند، ویزاهای مختلفی صادر می‌شود. ویزای کار، توریستی و تحصیلی از محبوب ‌ترین ویزاهای هلند می‌باشد.رزو تور اروپا و سفر به کشور هلند را از کارشناسان ما بخواهید. که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

ویزای توریستی هلند

هلند جز آن دسته از کشورهایی است که بسیار مهاجر پذیر است و دارای بازار کار مناسب است به همین دلیل، مقصد بسیاری از افراد برای مهاجرت و یا گردش و تفریح است ویزای توریستی این کشور فقط برای تفریح از این کشور صادر نمی‌شود بلکه توسط ویزای توریستی هلند افراد می‌توانند به قصد دیدار با دوستان و آشنایان، شرکت در سمینارهای دلخواه و یا حتی دوره های تحصیلی کمتر از سه ماه به این کشور سفر کنند. برای اخذ ویزای توریستی هلند، ارائه تاریخچه سفری، تمکن مالی و گردش حساب بالا الزامی است. شما با ویزای توریستی هلند می‌توانید در هر ۶ ماه، تا ۹۰ روز اقامت داشته باشید در صورت داشتن دعوتنامه شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی هلند خواهید داشت.

ویزای هلند

ویزای کار هلند

برای کار کردن در این کشور به ویزا نیاز دارید. گاهی اوقات باید مجوز کار ( TWV) نیز داشته باشید. برای کسانی که اقامت اروپا ندارند، کار کردن در کشور هلند کمی سخت است. برای این کار باید کارفرمایان خارجی از شما دعوت کنند تا برای کار به شرکت آن ها بروید. یعنی باید از نظر کاری رزومه قوی داشته باشید.

ویزای تحصیلی هلند

برای تحصیل در هلند، ملزوم به ارائه دعوتنامه از سوی مدرسه، دانشگاه و یک موسسه آموزشی هستید یعنی باید توانسته باشید از یکی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مراکز آموزشی این کشور پذیرش بگیرید. با داشتن این ویزا پس از به پایان رسیدن زمان تحصیل باید خاک هلند را ترک کنید.

شرایط اخذ ویزای هلند

برای گرفتن ویزای هلند در پیشینه سفر خود باید حداقل مهر ویزای چند کشور آسیایی در پاسپورتتان خورده باشد. یعنی نباید با پاسپورت سفید اقدام کنید. شرط بعدی که برای گرفتن ویزای هلند کمک می‌کند این است که دعوتنامه معتبر داشته باشید این دعوتنامه باید از سوی خانواده یا دوستان و یا شرکت معتبر باشد. کسی که برایتان دعوتنامه ارسال می‌کند، حتماً باید شهروند کشور هلند باشد. شرط مهم بعدی داشتن تمکن مالی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون است. همین طور ارائه ریز حساب سه ماه اخیر مهم است چیزی که در ارائه گردش حساب اهمیت دارد مبالغ ورودی و خروجی حساب اهمیت ندارد بلکه تعداد تراکنش ها مهم است.

مدارک لازم ویزای هلند

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هلند شامل موارد زیر است:
• اصل شناسنامه
• اصل پاسپورت جدید (با حداقل ۷ ماه اعتبار از زمان سفر )
• منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در هلند (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق
• اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم
• دو قطعه عکس در ابعاد ۳/۵ در ۴/۵ رنگی، زمینه سفید
• گردش حساب بانکی (پرینت سه ماهه حساب جاری): گردش حساب باید دارای تراکنش‌های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود.
• نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی) و ذکر موجودی به یورو یا دلار

ویزای هلند بدون مدرک زبان

گرفتن ویزای تحصیلی هلند بدون مدرک زبان غیر ممکن است. برای این کار باید نمره آیلتس شما حداقل ۶ باشد. تنها ویزایی که شما می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان بگیرید، همان ویزای شنگین یا ویزای توریستی کوتاه مدت است که به مدرک زبان نیازی ندارد. برای کار در کشور هلند و همچنین تحصیل در این کشور ارائه مدرک زبان ضروری است.

مراحل اخذ ویزای هلند

برای دریافت ویزای هلند باید مراحلی را پشت سر بگذرانید. در ادامه تمام این مراحل را شرح می‌دهیم.
۱. انتخاب نوع ویزا: در ابتدا با توجه به هدف خود از سفر، نوع ویزا را انتخاب کنید. به این ترتیب می‌توانید برای اخذ ویزای هلند اقدام کنید.
۲. تهیه مدارک مورد نیاز ویزای هلند: باید با توجه به نوع ویزای خود مدرکی را تهیه کنید. این مدرک باید کامل و بدون نقص باشد. پس از تهیه مدارک باید به دارالترجمه بروید تا آن ها بررسی را آغاز کنند.
۳. اخذ وقت سفارت هلند: وقت سفارت خود را دریافت کنید. به این ترتیب در تاریخ و ساعتی مشخص می‌توانید وارد سفارت هلند شوید (وقت سفارت هلند در دو نوع عادی و فوری قابل اخذ است)
۴. مراجعه به سفارت هلند: در تاریخ و ساعت مشخص با صداقت به سفارت مراجعه کنید و مدارک خود را به سفارت هلند ارائه دهید.
۵. اخذ ویزای شنگن هلند: پس از ارائه مدارک خود به سفارت هلند باید منتظر پاسخ سفارت بمانید. سفارت در کمترین زمان ممکن، پاسخ خود را به شما ابلاغ می‌کند. در صورت مثبت بودن می‌توانید برای اخذ ویزای شنگن اقدام کنید.

ویزای هلند

مدت زمان تایید ویزای هلند

مدت زمان بررسی و تایید ویزای هلند در سفارت هلند از صفر تا ۱۰۰ حدود یک ماه و نیم طول می‌کشد. البته بسته به میزان تقاضا و ازدحام نمی‌توان زمان دقیق جهت انتظار برای وقت سفارت تعیین نمود. روند اخذ ویزای شنگن هلند از ابتدا شامل وقت سفارت، تکمیل فرم ویزا، تهیه مدارک شغلی و بانکی و ترجمه آن ها توسط دارالترجمه،ارائه مدارک به سفارت، انگشت نگاری و مصاحبه در نهایت بررسی پرونده متقاضی در سفارت می‌باشد .بررسی مدارک متقاضی در سفارت حدود ۱۵ تا ۲۰ روز به طول می‌انجامد و در طول این مدت پاسپورت متقاضی در سفارت باقی خواهد ماند.

ریجکت ویزای هلند

با توجه به شرایط سخت ویزای هلند نرخ بالایی دارد. تاریخچه سفری نامناسب، گردش حساب پایین و تمکن مالی زیر ۷۰ میلیون تومان از رایج ‌ترین دلایل رد شدن ویزای شینگن هلند می‌ باشد.

از رایج ‌ترین دلایل رد شدن ویزای هلند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تاریخچه سفر نامناسب متقاضی
• تمکن مالی کمتر از ۷۰ میلیون تومان برای هر نفر
• گردش حساب سه ماهه اخیر که به تایید افسران ویزا برسد.
• سوء پیشینه کیفری و حقوقی
• عدم اعتماد به بازگشت متقاضی
• ناقص بودن مدارک و یا جعلی بودن مدارک

رفع ریجکت ویزای هلند

اگر با ریجکت ویزای هلند روبرو شدید، نامه‌ ای رسمی که توضیح دهنده دلایل این تصمیم باشد را دریافت خواهید کرد. پس از آن شما چهار هفته فرصت دارید که برای رفع ریجکت ویزای هلند خود درخواستی کتبی به مقامات هلندی تحویل دهید این ۴ هفته از تاریخ ثبت شده روی نامه رسمی دریافت شده محاسبه می‌گردد.

آدرس سفارت هلند در ایران

سفارت هلند در ایران تهران، فرمانیه، دیباجی شمالی، خیابان سنبل، نبش ارغوان غربی، پلاک ۷ واقع شده. اما خدمات کنسولی و ویزای خود به دفتر vfs global واگذار کرده است.
برای تحویل مدارک برای ویزای هلند و انگشت نگاری ویزای هلند به آدرس میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم) مجتمع تجاری هروی طبقه چهارم مراجعه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها