ویزای فرانسه

ویزای فرانسه -فرانسه جاذبه های تاریخی و هنری بسیار زیادی دارد، به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی گردشگران برای گرفتن ویزای فرانسه اقدام می کنند. فرانسه چهارمین کشور میراث جهانی یونسکو به حساب می‌ آید. کشور فرانسه یکی از اعضای مهم اتحادیه اروپا است که از سال ۱۹۹۷ جزو اتحادیه شینگن شده است. شما با گرفتن ویزای فرانسه می توانید به ۲۶ کشور عضو شنگن مانند: آلمان، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، اتریش، بلژیک، هلند، دانمارک، سوئد، فرانسه و سوئیس در مدت زمان ویزای خود سفر کنید.
ویزای فرانسه انواع مختلفی دارد، که می‌توانید با توجه به هدف سفر خود برای دریافت ویزای مناسب اقدام کنید. ویزای فرانسه به شما اجازه ورود به این کشور را می دهد.

ویزای توریستی فرانسه

با اخذ ویزای توریستی فرانسه، امکان بازدید از ۲۶ کشور دیگر که از اعضای حوزه شینگن هستند را در مدت زمان اعتبار ویزای خود خواهید داشت.بسته به اهداف شما برای سفر به فرانسه، انواع مختلفی از ویزای این کشور وجود دارد. اینکه شما برای مقاصد توریستی، تحصیلی، کاری و یا ترانزیت به فرانسه سفر می‌کنید، باید نوع مشخص شده‌ای از ویزای فرانسه را درخواست دهید.

انواع ویزای فرانسه

ویزای فرانسه به سه دسته ویزای کوتاه مدت، بلند مدت و ویزای ترانزیت تقسیم می شود. اگر ویزای کوتاه مدت دارید می توانید به مدت سه ماه تا ۹۰ روز در منطقه شنگن بمانید ولی اگر می خواهید بیشتر از سه ماه تا یک سال در فرانسه بمانید باید ویزای بلند مدت بگیرید که همان مجوز اقامت است .

 • ویزای کوتاه مدت فرانسه

ویزای کوتاه مدت فرانسه یا همان ویزای شینگن فرانسه است که به شما اجازه می دهد حداکثر ۹۰ روز در منطقه شنگن بمانید.

ویزای شینگن دو نوع دارد: یک بار ورود و چند بار ورودی، یک بار ورود فقط برای یک بار سفر به فرانسه معتبر است. چند بار ورود ویزای مسافرتی است که به مدت ۶ ماه تا ۵ سال اعتبار دارد و شما مجاز هستید دو یا چند بار وارد کشور فرانسه شوید. این نکته را فراموش نکنید که فرد باید بعد از ۹۰ روز منطقه شینگن را ترک کند، ولی امکان تمدید این نوع ویزای فرانسه وجود دارد.

ویزای کوتاه مدت فرانسه برای سفرهای زیر ارائه می‌ شود:

• سفر توریستی
• سفر تجاری
• سفر برای شرکت در دوره های کوتاه مدت و یا کارآموزی
• سفر به فرانسه برای دیدن خانواده و دوستان
• سفر کاری ( داشتن دعوتنامه از یک کارفرما یا شرکت در فرانسه اجباری است )

 • ویزای طولانی مدت فرانسه

اگر می خواهید بیشتر از ۹۰ روز در فرانسه بمانید باید ویزای بلند مدت بگیرید که مدت آن بین سه ماه تا یک سال است.

ویزای طولانی مدت برای هدف های زیر صادر می ‌شود

• انجام یک فعالیت حرفه ای ( برای تجارت، استخدام در یک شغل یا خود اشتغالی )
• اقامت طولانی مدت برای گردش در فرانسه یا به دلایل شخصی
• تحصیل در فرانسه
• پیوستن به خانواده

 • ویزای تحصیلی فرانسه

برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشید و باید از موسسه یا آموزشگاه مورد نظر خود از مسئولین دعوتنامه دریافت کنید و بعد با دعوتنامه و سایر مدارک برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

 • ویزای توریستی فرانسه

برای ویزای توریستی فرانسه فقط باید برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به vfsمراجعه کنید که تا ۲۱ روز کاری منتظر جواب باشید. بهتر است از یک ماه تا سه ماه قبل از سفر برای ویزای خود اقدام کنید.

 • ویزای ترانزیت فرانسه

ویزای ترانزیت ویزای کوتاه مدت است که می توانید با این ویزا به مدت چند ساعت در فرودگاه فرانسه اقامت داشت شده باشید.

 • ویزای کاری فرانسه

برای اخذ ویزای کاری فرانسه در ابتدا باید یک کارفرمای فرانسوی پیدا کنید که برای شما دعوت نامه ارسال کند و به همراه داشتن مابقی مدارک برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید.

انواع ویزای فرانسه

شرایط ویزای توریستی فرانسه

برای گرفتن ویزای فرانسه باید شرایط زیر را داشته باشید

 1.  اگر تا به الان به کشورهای حوزه شینگن سفر نکرده اید باید بگوییم که شانسی برای گرفتن ویزای فرانسه ندارید. اگر قصد سفر به فرانسه را دارید، اول باید به یکی از کشورهایی که راحت تر ویزای شینگن به شما می دهد مانند ایتالیا، ویزای شینگن خود را بگیرید و بعد به فرانسه سفر کنید.
 2. شاید تصور کنید که در خانواده اگر سرپرست خانوار ویزای شنگن داشته باشد اعضای خانواده می توانند ویزای فرانسه بگیرند، اما این کاملا اشتباه است. باید همه اعضای خانواده سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن را داشته باشند.
 3. شما باید گردش حساب شش ماه آخر خوبی داشته باشید، حداقل تمکن مالی شما باید ۲۰۰ میلیون تومان باشد.
 4. اگر می خواهید ویزای مولتی فرانسه را بگیرید باید از ویزای شینگن شما یک سال گذشته باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی فرانسه

 •  بلیط هواپیما ( رفت و برگشت )
 •  اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه و سفید بودن حداقل دو صفحه رو به روی هم + کپی از تمام صفحات ویزای شینگن
 •  اصل پاسپورت های قدیمی + کپی از ویزای شینگن
 •  اصل شناسنامه
 •  دو قطعه عکس ۵/۳ * ۵/۴ ( حداقل برای سه ماهه اخیر ) رنگی با زمینه سفید، مستقیم رو به دوربین، و
  ۸۰ درصد عکس صورت باشد
 •  گرفتن وقت سفارت
 •  مراجعه به سفارت و در تاریخ و ساعت مشخص مدارک را تحویل بدهید.
 •  نامه تمکن مالی ترجمه شده + گردش سه ماهه آخر همان حساب ترجمه شده با مهر و امضای بانک صادر شده
 •  اگر فرزند شما زیر ۱۸ سال است و در سفر یکی از والدین حضور ندارند، باید رضایت نامه محضری از هرکدام از والدین که در سفر نیستند داشته باشید و این رضایت نامه باید ترجمه شده و تایید دادگستری و امور خارجی شود.
 •  برای تایید رضایت نامه اصل شناسنامه کسانی که اسامی آنها در رضایت نامه محضری شده الزامی است.

 

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه چند روز است؟

ویزای توریستی فرانسه برای گردشگرانی است که قصد بازدید از کشور فرانسه را دارند که مدت زمان آن کمتر از سه ماه است. فرد دارنده ویزای توریستی مجاز به کار کردن در کشور فرانسه نبوده و به جز گشت و گذار فقط می توانند از خدمات پزشکی بیمارستان استفاده کند.

صدور ویزای توریستی فرانسه تقریباً دو هفته طول می‌کشد  و در این مدت پاسپورت شما پیش سفارت خواهد ماند.

تمدید ویزای توریستی فرانسه

معمولاً بعد از اتمام ویزای توریستی خود مجاز به اقامت در اروپا نخواهید بود مگر این که دلایل بسیار قوی داشته باشید که بتوانید ویزای خود را تمدید کنید. برای تمدید ویزای فرانسه ابتدا باید از فرانسه خارج شوید و مجدد درخواست خود را ارائه دهید.

یکی از مهمترین موارد برای موفقیت در اخذ ویزای این کشور، اقدام برای تمدید ویزای توریستی فرانسه با توجه به پایان اعتبار ویزا می باشد.

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که از چه طریق می توان برای تمدید ویزای توریستی اقدام نمود؟ و آیا تمدید ویزای شینگن فرانسه شدنی است یا خیر؟

در پاسخ باید به این سوالات باید اشاره کنیم که ویزا شینگن یک ویزای کوتاه مدت از نوع C است که امکان تمدید آن امری دشوار می باشد.

متقاضی در قدم اول می بایست برای تمدید این ویزا، کشور فرانسه را ترک کند و خارج از آن درخواست جدیدی را ارائه کند.

اصولاً پس از انقضای ویزای توریستی افراد مجاز به اقامت در اروپا نخواهند بود. مگر آن که با دلایل بسیار قوی بتوانند ویزای خود را تمدید کنند.

ویزای فرانسه با دعوت نامه

دعوت نامه یکی از مدارکی است که اعتبار مدارک شما را برای گرفتن ویزای فرانسه بالا می برد، نمی‌توانیم بگوییم که حتما ویزای شما تایید می شود ولی مدارک شما را قوی ‌تر می‌ کند. اگر فکر می کنید با فرستادن هر دعوت نامه ای از طرف هر فردی برای شما ویزای فرانسه صادر می شود سخت در اشتباهید.

دعوتنامه باید از طرف اقوام درجه یک شما صادر شود و خود کسی که دعوت نامه ارسال می کند باید دارای شرایط باشد. مثلاً تمکن مالی برای ساپورت شما در فرانسه داشته باشد. مثلاً باید سند ملک یا فیش حقوقی ارائه دهد که نشان دهد از لحاظ مالی مشکلی ندارد.

ریجکتی ویزای فرانسه

برخی از مواردی که مدارک شما را رد می شود عبارت است از:

 • تمکن مالی کافی نداشتن
 •  جعلی بودن مدارک و یا کافی نبودن مدارک
 •  افسر پرونده به شما اعتماد نکند که بعد از پایان مدت ویزای خود به کشور خود باز می گردید یا نه
 •  روشن نبودن هدف سفر برای افسر پرونده
 •  توانایی مالی برای پرداخت هزینه ها در کشور مقصد را نتوانید ثابت کنید

رفع ریجکتی ویزای فرانسه

اگر ویزای شما ریجکت شد شما مجاز هستید به نتیجه درخواست خود اعتراض کنید، بنابراین باید نامه ‌ای به زبان انگلیسی بنویسید و تمام نقش های پرونده خود را تکمیل کرده و با اثبات دلیل و مدرک برای افسر پرونده به طور کاملاً واضح توضیح دهید ولی اگر اعتراض شما جواب نداد و ویزای شماری شد تا ۶ ماه نمی توانید مجددا برای دریافت ویزا اقدام کنید.

 

چنانچه قصد سفر به فرانسه را دارید جهت دریافت ویزای توریستی فرانسه و رزرو‌ تور اروپا  و ویزای شینگن با کارشناسان راگناتریپ تماس حاصل فرمایید.

2.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها