ویزای هنگ کنگ

شهر هنگ کنگ امروزه به عنوان یکی از گردشگرپذیرترین مقاصد دنیا شناخته می‌شود و جزو مراکز تجاری مهم شرق آسیا به شمار می‌رود. هنگ کنگ در جنوب چین قرار دارد و برای سفر به آن باید ویزای هنگ کنگ را داشته باشید؛ چنانچه قصد سفر به این شهر را دارید، برای دریافت ویزای هنگ کنگ باید به سفارت چین در تهران مراجعه نمایید و در آن برای هنگ کنک درخواست ویزا بدهید. ویزای هنگ کنگ انواع مختلفی دارد که عبارتند از ویزای توریستی، ویزای بیزینسی یا کاری، ویزای تحصیلی و فرصت مطالعاتی و ویزای مهاجرتی.

123

هنگ کنگ جزیره ای در چین و منطقه ای آزاد است و از سال ۱۸۴۲ تا سال ۱۹۹۷ مستعمره بریتانیا بود و پس از آن با پایان یافتن پیمان پیشین خود، به جمهوری خلق چین پیوست. منطقه هنگ کنگ در قسمت شرق دلتای رودخانه مروارید قرار دارد و از سمت شمال با استان گوآنگ دونگ و از سمت جنوب با دریای چین جنوبی مرز مشترک دارد.

هنگ کنگ یکی از کشورهایی است که به مراکز خرید لاکچری و مراکز مالی پر زرق و برق شناخته می شود، این کشور در دل خود تاریخ و فرهنگ غنی را جای داده است.

ویزای هنگ کنگ

افرادی که به خرید و دیدن مراکز خرید علاقه مند هستند هنگ کنگ می تواند یکی از گزینه های آن ها باشد.

با اینکه اتباع ۱۷۰ کشور می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به این کشور سفر نمایند، ایرانیانی که قصد سفر به هنگ کنگ را دارند می بایستی برای سفر به این کشور ویزای هنگ کنگ را اخذ نمایند. برای دریافت این ویزا میتوانید با تور آسیای راگناتریپ همراه شوید.
این کشور به سه منطقه هنگ کنگ، شبه جزیره کولون و منطقه های جدید تقسیم بندی می شود. جمعیت این کشور در حدود ۷ میلیون نفر برآورد شده است و مساحتی برابر با ۲ هزار کیلومتر مربع دارد. زبان مردم این کشور انگلیسی و چینی است و واحد پول رسمی آن ها دلار هنگ کنگ می باشد.

به لحاظ اب و هوایی هنگ کنگ دارای زمستان های سرد و مرطوب و تابستان های گرم و بارانی است. اگر تاکنون به این کشور سفر کرده باشید مطمئنا حجم بارش ها در تابستان برای شما جالب خواهد بود.

وقت سفارت هنگ کنگ

ایرانیانی که قصد دریافت ویزای هنگ کنگ را دارند، باید از طریق سفارت اقدام کنند. ویزای هنگ کنگ از لحاظ بررسی مدارک و صدور ویزا حدود ۵۰ روز کاری زمان لازم دارد. زمان تحویل مدارک و ویزا روزهای سه شنبه است.

زمان دریافت ویزای هنگ کنگ بین ۳۵ تا ۴۵ روز در نوسان است پس در ارائه مدارک به صورت کامل دقت کنید چون در صورت کامل نبودن مدارک، صدور ویزا با تاخیر روبرو می شود.

شرایط اخذ ویزای هنگ کنگ

برای بسیاری از افرادی که قصد دارند به هنگ کنگ سفر کنند، این تصور پیش می آید که تشریفاتی که برای ویزای چین لازم است، برای دریافت ویزای هنگ کنگ هم در نظر گرفته می شود.

اگرچه هنگ کنگ بخش جدایی ناپذیر چین است، اما این موضوع تا حدودی اشتباه است. ولی مقرراتی که در هنگ کنگ برای ویزا وضع می شود، تا حدود زیادی تحت وضعیت خاص کشور چین است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید افراد تبعه ۱۷۰ کشور از دنیا می توانند بدون ویزا وارد هنگ کنگ شوند.

این در حالی است که مدت زمان بازدید از هنگ کنگ برای مقاصد گردشگری، بین یک هفته تا ۱۸۰ روز بسته به نیاز متغیر خواهد بود.

ویزای هنگ کنگ

البته کشورهایی نیز هستند که برای سفر به هنگ کنگ نیاز به ویزا دارند که برای دریافت ویزا باید یک سری شرایط خاص را دارا باشند.

از طرفی برخی از گردشگران هستند که قصد دارند علاوه بر هنگ کنگ از سرزمین اصلی چین دیدن کنند. چنین افرادی هم بسته به ملیت احتمالا نیاز به دریافت ویزای چین خواهند داشت.

با وجود روابط خوب چین با ایران، برای رفتن به هنگ کنگ، گردشگران ایرانی در لیست ۱۷۰ کشور بدون نیاز به ویزا قرار ندارند و باید برای سفر به این منطقه ویزا دریافت کنند. متقاضیان باید شرایط زیر را برای دریافت این ویزا برآورده کنند.

• متقاضی سفر به هنگ کنگ باید از بودجه لازم برای سفر به هنگ کنگ برخوردار باشد، بدون اینکه نیاز به کار در این کشور داشته باشد.
• حسن نیت خود را از این سفر را ثابت کند.
• برای چنین مسافرانی بلیط پرواز به کشور سوم به غیر از چین و ماکائو وجود داشته باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای هنگ کنگ

از آنجایی که مسافران ایرانی در لیست تبعه کشورهای بدون ویزا قرار ندارند، باید برای سفر به هنگ کنگ یک سری اسناد را آماده و به کنسولگری این کشور ارائه دهند. از جمله این اسناد موارد زیر خواهند بود.

• فرم سفارش ویزا و تکمیل کردن آن
• گذرنامه دارای اعتبار تا یک ماه پس از برنامه بازگشت سفر از هنگ کنگ
• ارائه اسناد مربوط به رزرو هتل و رزرو پرواز رفت و برگشت
• ۲ عکس هویتی رنگی
• برای افراد خارج از اتحادیه اروپا باید یک مدرک بیمه به عنوان سند بازگشت به کشور و صورتحساب های بانکی چند ماه آخر ارائه شود.

بیش از ۸۰ درصد جمعیت این کشور علاقه مند به تحصیل هستند و در این کشور مسیر تحصیل و آموزش برای همه سنین وجود دارد.
هنگ کنگ در گذشته مانند یک بندر بازرگانی بود و امروزه به صورت یک مرکز اصلی امور مالی در جهان شناخته شده است. از این رو برای سفر به هنگ کنگ باید حتما ویزای هنگ کنگ را دریافت نمایید. اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید همراه ما باشید تا جزئیات اخذ ویزای هنگ کنگ را خدمت شما عزیزان بیان کنیم.

هزینه درخواست ویزای هنگ کنگ

برای دریافت ویزای توریستی هنگ کنگ موظف هستید که مبلغی را به اداره مهاجرت این منطقه پرداخت کنید تا درخواست شما بررسی شود. بعد از ارسال مدارک برای سفارت، در صورتی که از دریافت ویزا انصراف دهید هیچ پولی به شما برگردانده نمی شود و کل هزینه ویزا را باید پرداخت کنید.
برای دریافت ویزا هنگ کنگ می توانید هزینه را از طریق پول نقد یا کارت بانکی پرداخت کنید. این هزینه برای ویزای عادی تا ۶ ماه اقامت ۱۶۳ دلار کانادا خواهد بود. برای دریافت ویزا به شکل سریع تر باید ۲۳۰ دلار و برای ویزاها به شکل ویژه ۲۷۶ دلار کانادا باید پرداخت کنید.
شهروندانی که قصد دارند مدت اقامت بیشتری (یکساله) در این کشور داشته باشند، باید ۲۱۳ دلار کانادا برای روند عادی دریافت ویزا، ۲۸۰ دلار برای دریافت ویزا به شکل سریع و ۳۲۶ دلار کانادا برای دریافت ویژه ویزا پرداخت کنند.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای هنگ کنگ

مسافران برای دریافت ویزای توریستی هنگ کنگ باید به سفارت جمهوری چین در کشور مراجعه کنند. البته متقاضیان می توانند درخواست خود را به شکل پستی به اداره مهاجرت هنگ کنگ هم ارائه دهند. هنگام درخواست خود باید مدارک خواسته شده را به شکل تمام و کمال به این اداره تحویل دهید.

برای اطلاع کامل از اسناد خواسته شده بهتر است از یک وکیل حرفه ای کمک بگیرید یا قبل از ارائه درخواست با سفارت این کشور در تماس باشید تا با رد درخواست ویزای هنگ کنگ مواجه نشوید.

البته درخواست ویزای هنگ کنگ را می توان به شکل الکترونیک و آنلاین نیز انجام داد. در این صورت باید به وب سایت اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنید و جزئیات مربوط به پر کردن فرم را مطالعه کنید. با این کار می توانید نوبت خود را رزرو کنید.
پس از طی کردن مراحل خواسته شده، در نهایت باید حدود دو هفته منتظر بمانید تا جواب درخواست برای شما ارسال شود. در صورت نیاز می توانید وضعیت را به شکل آنلاین چک کنید.

کل فرایند درخواست ویزای توریستی هنگ کنگ ممکن است حدود ۱ ماه طول بکشد، به همین دلیل اگر برای مدت زمان خاصی برنامه ریزی دارید، حتما از چند وقت قبل درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور یا کشور چین تحویل دهید.

انواع ویزای هنگ کنگ

  • ویزای توریستی هنگ کنگ
  • ویزای شغلی هنگ کنگ
  • ویزای تحصیلی هنگ کنگ
  • ویزای تجاری هنگ کنگ

• ویزای توریستی هنگ کنگ

ویزای توریستی هنگ کنگ همانطور که از نامش پیداست برای مدت زمان کوتاه و برای سفر و گردشگری به مقصد هنگ کنگ دریافت می شود.

با این ویزا فقط برای مدت زمان محدود می توانید در هنگ کنگ اقامت داشته باشید. اگر قصد دریافت ویزای توریستی هنگ کنگ را دارید نمی توانید در مدت زمان اقامت کوتاه خود در هنگ کنگ به دنبال کار یا تحصیل باشید و در این صورت شما مشمول جریمه و مجازات می شوید. دریافت ویزای توریستی هنگ کنگ با تور آسیا روش بسیار ساده ای است.

انواع ویزای توریستی هنگ کنگ به صوت زیر هستند:
*ویزای یک بار ورود فقط مجاز به یک بار ورود به هنگ کنگ هستید.
*ویزای دوبار ورود با این ویزا می توانید برای حداکثر دوبار به کشور هنگ کنگ وارد شوید.
*ویزای چند بار ورود با این ویزا می توانید بیش از یک بار و در طول اعتبار وارد کشور هنگ کنگ شوید.
*ویزای ترانزیتی با این ویزا حق عبور از خاک یا آسمان هنگ کنگ را دارید البته باید بلیط کشور مقصد را خریداری کنید.

• ویزای شغلی هنگ کنگ

ویزای کار هنگ کنگ برای زمانی است که فرد متقاضی از طرف یک شرکت در هنگ کنگ مجوز کار داشته باشد و آن شرکت برای فرد متقاضی دعوت نامه کاری بفرستند. خیلی از افرادی که به دنبال فرصت شغلی مناسب می گردند کشور هنگ کنگ را بستری جهت رشد و پیشرفت خود انتخاب می کنند. برای یافتن شغل مناسب در هنگ کنگ باید مهارت لازم و تخصص کافی را داشته باشید.

ویزای هنگ کنگ

• ویزای تحصیلی هنگ کنگ

ویزای تحصیلی هنگ کنگ برای افرادی مناسب است که جهت ادامه تحصیل، هنگ کنگ را انتخاب می کنند. دولت هنگ کنگ به دانشجویان بین المللی زیادی بورسیه می دهد تا در کشورش به تحصیل بپردازند.

دانشجویان بین المللی باید جهت دریافت بورسیه و کمک تحصیلی، به دولت کشور هنگ کنگ درخواست اعلام نمایند.

این روش راحت ترین روشی است که می تواند مهاجرت به هنگ کنگ را فراهم نماید.

• ویزای تجاری هنگ کنگ

ویزای سرمایه گذاری هنگ کنگ مناسب افرادی است که به منظور کارآفرینی و سرمایه گذاری می خواهند به کشور هنگ کنگ مهاجرت کنند. اگر شخص کارآفرین بتواند شرکت خود در هنگ کنگ را به ثبت برساند در حقیقت توانسته یک برگ برنده قوی را در اختیار داشته باشد. چرا که موقعیت کسب و کار این منطقه بسیار قدرتمند است و یک سیستم اقتصادی بزرگ با مالیات کم را از آن خود کرده است.

مدت اعتبار ویزای هنگ کنگ

مدت اعتبار ویزای توریستی هنگ کنگ از تاریخ صدور، ۳ ماه اعتبار دارد. با هر بار ورود به مدت ۱۴ روز می توانید در هنگ کنگ بمانید.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزا

ویزای هنگ کنگ به صورت عادی، فوری و چند بار ورود صادر می شود. با توجه به نوع ویزا، زمان دریافت ویزا نیز متفاوت است اما معمولا بین ۳۵ تا ۴۵ روز زمان می برد. برای تحویل مدارک و ویزا می توانید روزهای سه شنبه به سفارت مراجعه نمایید.

آدرس و تلفن سفارت هنگ کنگ در ایران

تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، نرسیده به خیابان فیروز بخش، پلاک ۷۳
کشور هنگ کنگ سفارت مستقلی در ایران ندارد و خدمات کنسولی و ویزای هنگ کنگ در سفارت چین انجام می شود.
تلفن تماس سفارت هنگ کنگ: ۱۲۴۰ ۲۲۲۹ ۲۱ ۹۸+

کلام آخر

هنگ کنگ یکی از مهمترین قطب های تجاری در قاره آسیا محسوب می شود، این در حالی است که اتفاقا به عنوان یک مقصد گردشگری برجسته در جهان نیز به شمار می آید.

اگر قرار باشد به عنوان یک توریست خارجی به این نقطه از دنیا سفر کنید، می توانید از جاذبه های گردشگری مختلف موجود در این کشور دیدن کنید که میراث و فرهنگ غنی آن را به تصویر می کشد.

اگرچه دیدن فرهنگ جالب هنگ کنگی ها برای ما فارسی زبانان می تواند جالب باشد، اما سفر به این کشور چالش های خاص خود را دارد. شاید مهم ترین بخش آن نحوه دریافت ویزای این کشور باشد.

درخواست ویزای توریستی هنگ کنگ نیاز به اسناد و مدارک، داشتن شرایط لازم و پرداخت هزینه ویزا دارد تا در مرحله بررسی قرار بگیرد. در نهایت این افسر ویزا اداره مهاجرت این کشور است که صلاحیت شما را تایید یا رد می کند.

چند نکته بسیار مهم دیگر

ویزای توریستی هنگ کنگ به صورت عادی، فوری و چند بار ورود صادر می شود.
مدت اعتبار ویزاهای توریستی هنگ کنگ تا سه ماه بعد از تاریخ صدور است و با این ویزا بعد از هربار ورود می‌توانید تا ۱۴ روز در این شهر بمانید.
همه مدارکی که به سفارت ارائه می دهید باید به زبان انگلیسی یا چینی ترجمه رسمی شده باشد.
با ویزای گردشگری نمی توانید در مدتی که در هنگ کن هستید تحصیل و یا کار کنید.
اگر خیال دارید تا مدتی بیشتر از حد مجاز در هنگ کنگ بمانید باید این درخواست را حداقل یک هفته قبل از پایان تاریخ ویزا ارائه دهید.
در صورت ارائه اطلاعات نادرست مسئولیت آن با خودتان است و طبق قوانین با شما برخورد می شود.

جهت دریافت ویزای هنگ کنگ می توانید با کارشناسان ما در راگناتریپ در تماس باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها