تور آفریقا

آفریقا دومین قاره بزرگ جهان است، هم از نظر مساحت و هم از نظر جمعیتی. این قاره عجایب و پدیده های طبیعی وسیعی دارد، از حیوانات زیبا و خاص گرفته تا گیاهان و درختان عجیب و غریبی که نظیرشان را در هیچ نقطه‌ی دیگر دنیا نخواهید دید. تنوع این زیبایی‌ها و ‏عجایب طبیعی در آفریقا به قدری زیاد است که شاید تمام عمر وقت لازم باشد تا تک تک آنها را کشف کرده و از نزدیک ببینید.

قاره آفریقا یکی از قدیمی‌ترین نقاط بر روی این کره خاکی است و بر اساس تحقیقات باستان شناسان این قاره بیش از ۷ میلیون سال عمر دارد و حیوانات و جانوران زیادی در آن زندگی می‌کرده‌اند و اولین شکارچیان در حدود ۲۰۰ هزار سال پیش در این قاره حضور داشته‌اند.

england-main

چه زمانی تور آفریقا را رزرو کنیم؟

بسته به مقصد مورد نظرتان برای سفر، زمان مناسب وجود دارد. برای رزرو تور آفریقا کنیا بهتر است تابستان را انتخاب کنید. زیرا در این فصل خبری از بارش‌های شدید فصلی نیست. از سوی دیگر برای سفر به آفریقای جنوبی، زمستان را انتخاب کنید. زیرا برخلاف کنیا این کشور زیر خط استوا قرار گرفته و در زمستان آب و هوای این کشور بهبود می‌یابد.

آب و هوای آفریقا

تور آفریقا سرزمینیست با بیابانهای خشک و سواحل سرسبزِ اقیانوسی، جنگلهای معتدل و کوهستانهای برفی. تابستان و زمستان آفریقای جنوبی، در تضاد با تابستان و زمستان اروپا و آمریکای شمالی قرار دارد، فصل خشک از ماه می تا سپتامبر ادامه دارد و زمستان است و تقریبا در تمام طول زمستان بارندگی وجود ندارد و رطوبت بسیار کم است به صورتی که با کمبود آب، حیات وحش در اطراف منابع آب قابل پیش‌ بینی جمع می‌ شوند.

فصل مرطوب از اکتبر تا آوریل ادامه دارد و میتوان گفت نسبت به زمستان فصل بسیار متاسب تری برای سفر با تور آفریقای جنوبی است، در این فصل بارندگی اتفاق می‌ افتد و ساحل اقیانوس بسیار گرم است، هوا رطوبت زیادی دارد و دما به ۳۰ درجه می ‌رسد. باید به گونه ای برنامه ریزی کنید تا در تور آفریقا بتوانید نهایت لذت را از آب وهوای جذاب آن ببرید.