ویزای سنگاپور

ویزای سنگاپور را باید گردشگران قبل از سفر به این کشور در شرق آسیا دریافت کنند تا به محض رسیدن به خاک این کشور اجازه ورود به این کشور برای آنها صادر شود. سنگاپور یکی از محبوب ‌ترین مقاصد گردشگری در بین توریست‌های ایرانی است و دریافت ویزای سنگاپور برای ایرانیان کار خیلی سختی نیست؛ در واقع دولت این کشور شرایط پیچیده و اضافی نسبت به ساکنان کشورهای دیگر برای ایرانی‌ها در نظر نگرفته است؛ بنابراین اخذ ویزای سنگاپور با ارائه مدارک لازم و همچنین پرداخت هزینه ویزای سنگاپور به‌راحتی امکان‌پذیر است.

sangapor

اگر مایلید به عنوان توریست به این کشور سفر نمایید، بسیار مهم است که ویزای توریستی سنگاپور را داشته باشید. جالب است بدانید که امکان دریافت ویزای آنلاین سنگاپور، که با نام ویزای الکترونیکی سنگاپور نیز شناخته می‌شود، برای افراد وجود دارد! این مسئله باعث شده تا بتوانید با سریع و راحت ویزای این کشور را دریافت کنید و از سفر خود به این کشور نهایت لذت را ببرید. اما چطور می‌توان اقدام به اخذ ویزای سنگاپور کرد؟ در بخش‌های بعدی همراه ما باشید.

وقت سفارت سنگاپور

ساده‌ترین روش برای ایرانیانی که قصد دریافت ویزای سنگاپور را دارند، این است که از طریق مؤسسات معتبر اقدام کنند. مؤسسات تمام کارهای دریافت ویزای موردنظر شما را در ۷ الی ۱۰ روز کاری انجام می‌دهند و می‌توانید به سنگاپور سفر کنید.

این نوع ویزا برای ایرانیان به‌صورت الکترونیکی است و برخلاف روش دریافت ویزای فرودگاهی، به‌صورت برچسب در گذرنامه شما ثبت نخواهد شد.

ویزای سنگاپور

شرایط اخذ ویزای سنگاپور

همه کسانی که تابعیت و یا اقامت کشور سنگاپور را ندارند، باید حتما قبل از عزیمت به این کشور به عنوان یک تبعه خارجی ویزا دریافت کنند.

البته بسیاری از کشورهای توریستی جهان همچون سنگاپور، به دلیل تقاضای زیاد برای سفر به این کشور و ایجاد شرایط آسان سفر، مراحل و شرایط دریافت ویزای سنگاپور را برای اتباع خارجی راحت کرده‌اند.

شرایط دریافت ویزای سنگاپور برای اتباع کشورهای مختلف متفاوت می‌باشد، این کشور آسیایی برای اتباع چندین کشور شرایط ورود بدون ویزا با تعداد روزهای محدود را هم مهیا کرده است.

در حال حاضر کشور سنگاپور برای کسانی که قصد دریافت ویزا دارند، شرایطی تعیین کرده است که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم:
• حداقل ۳ روز قبل از ورود به سنگاپور، مسافر باید در سایت SG Travel Card ثبت‌نام کند.
• اطلاعات ثبت‌شده در سایت SG Travel Card و فرم A14 باید یکسان باشد.
• اطلاعات محل اقامت باید به‌صورت کامل ثبت و پرینت کاغذی تهیه شود.
• در صورت تغییر تاریخ سفر یا تغییر محل اقامت باید حتماً به مؤسسه دریافت ویزا اطلاع داده شود.
• برای بازدید از مکان‌های گردشگری باید از اپلیکیشن Tracetogether استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای سنگاپور

اگر مایلید تا به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن ویزای سفر را دریافت نمایید، لازم است تا مدارک خود را از قبل آماده نمایید. در نظر داشته باشید برای اینکه ویزای سنگاپور را دریافت نمایید و وارد این کشور شوید نیاز به مدارک متفاوتی دارید.

در واقع شما ابتدا باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را فراهم آورید. بدون تکمیل مدارک، امکان صدور ویزا برای شما وجود ندارد و درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد. در گام بعد مدارک مربوطه برای ورود به خاک سنگاپور را گردآوری نمایید. مدارک مذکور به قرار زیر می باشند:

نام مدرک توضیحات
پاسپورت اسکن پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار
عکس دیجیتال عکس جدید ۴*۶ با پس زمینه سفید
بلیت هواپیما رزرو بلیت رفت‌وبرگشت مطابق با تاریخ سفر
هزینه ویزا رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
فرم درخواست ویزا درج مشخصات فردی به‌صورت کاملاً دقیق

رزرو هتل واچر هتل مطابق با تاریخ سفر

سوال مهمی که وجود دارد این است که چگونه درخواست ویزای سنگاپور را ارسال کنیم؟ چگونه درخواست ویزای سنگاپور را ارسال کنیم؟ برای ارسال درخواست ویزای سنگاپور، شما باید پس از جمع آوری مدارک لازم به سایت صدور روادید این کشور مراجعه کنید و مدارک خود را بارگذاری نمایید. البته توجه داشته باشید که مجوز بارگذاری مدارک برای درخواست ویزای سنگاپور را همه افراد ندارند و شما برای دریافت ویزا باید از طریق یک واسطه در کشور سنگاپور و یا آژانس‌های مسافرتی در ایران برای بارگذاری مدارک خود اقدام کنید.

دولت سنگاپور فقط به تعدادی از آژانس‌های مسافرتی این مجوز را داده است که برای ورود افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، درخواست ویزا را به صورت الکترونیک ثبت نمایند.شما می توانید از طریق راگناتریپ برای ویزای سنگاپور اقدام کنید.

ویزای سنگاپور

هزینه درخواست ویزای سنگاپور

اگر مایل هستید تا اقدام به اخذ ویزای توریستی سنگاپور کنید، می توانید درخواست خود را به صورت عادی ارائه دهید. در حالت عادی هزینه صدور ویزا حدود ۱۱۵۰ دلار می باشد. لازم به ذکر است ویزا سنگاپور در حال حاضر فقط همراه با رزرو هتل امکان پذیر است و ویزا به صورت انفرادی صادر نمی شود.
به صورت کلی در بحث هزینه ۲ مورد محاسبه می شود. مالیات و هزینه درخواست کنسولگری دو مورد مهمی می باشند که در هزینه های پرداختی دخیل هستند.

در حالت کلی می‌توان گفت قیمت ویزای سنگاپور افراد با توجه به نوع ویزای که برای سفر خود استفاده می‌کنند متفاوت خواهد بود. باید توجه داشت اگر درخواست فرد متقاضی ریجکت شود، هزینه صدور ویزا غیرقابل استرداد است.
در زیر قیمت ویزای سنگاپور از توریک با رزرو هتل و پرواز را بررسی می‌کنیم.

مدت اعتبار تعداد ورود / خروج زمان تحویل قیمت خدمات مدت اقامت
۶۰ روز یک‌بار ورود ۱۰ الی ۱۴ روز کاری ۴۰۵ دلار ویزای توریستی سنگاپور به همراه ۲ شب اقامت در هتل ۳ ستاره و ترانسفر فرودگاهی حداکثر ۱۰ روز
۶۰ روز یک‌بار ورود ۱۰ الی ۱۴ روز کاری ۴۶۰ دلار ویزای توریستی سنگاپور به همراه ۲ شب اقامت در هتل ۴ ستاره و ترانسفر فرودگاهی حداکثر ۱۰ روز

نحوه اقدام برای درخواست ویزای سنگاپور

معمولا اتباع ایرانی برای سفر به کشور سنگاپور با اهداف مختلف باید حداقل ۳۰ روز قبل از تاریخ سفر خود درخواست ویزا را با ارائه مدارک مورد نیاز به صورت آنلاین، در سایت اداره گذرنامه و مهاجرت این کشور ثبت نمایند تا پیش مجوز یا روادید اولیه برای ورود به کشور سنگاپور برای آنها صادر شود.

ویزای سنگاپور

 درخواست ویزا از طریق سفارت

برای اخذ ویزای سنگاپور، از طریق سفارت است! البته باتوجه‌به این که کشور سنگاپور هیچ‌گونه سفارتی در ایران ندارد، این روش تنها برای افراد مقیم از کشور امکان‌پذیر است که برای شما درخواست ویزا بدهند.

در این روش باید فرد موردنظر مدارک شما را به همراه فرم‌های درخواست ویزا به سفارت تحویل دهد. البته در این روش هم بهتر است فردی در سنگاپور حضور داشته باشد و از شما حمایت کند.

 درخواست ویزای سنگاپور از طریق سایت دولت سنگاپور

یکی از ساده‌ترین، راحت‌ترین و سریع‌ترین روش‌های دریافت ویزای سنگاپور، به‌صورت آنلاین است. در این روش تنها چیزی که لازم دارید، داشتن کسی است که در این کشور زندگی می‌کند و شناسنامه سنگاپور دارد. در چنین شرایطی آن فرد به‌عنوان حامی شما شناخته می‌شود و می‌تواند از طریق سایت gov.sg برای شما ویزا دریافت کند.

اگر ویزای شما ریجکت نشود و مشکلی وجود نداشته باشد، بین ۷ الی ۱۰ روز کاری زمان نیاز است. پس از دریافت ویزا، کافی است آن را پرینت بگیرید و هنگام ورود به سنگاپور آن را در اختیار داشته باشید. این روش کم‌ترین هزینه دریافت ویزای سنگاپور را در میان روش‌های دیگر دارد.

درخواست ویزای سنگاپور از طریق مؤسسات و آژانس‌ها

ساده‌ترین روش برای ایرانیانی که قصد دریافت ویزای سنگاپور را دارند، این است که از طریق مؤسسات معتبر اقدام کنند. مؤسسات تمام کارهای دریافت ویزای موردنظر شما را در ۷ الی ۱۰ روز کاری انجام می‌دهند و می‌توانید به سنگاپور سفر کنید. این نوع ویزا برای ایرانیان به‌صورت الکترونیکی است و برخلاف روش دریافت ویزای فرودگاهی، به‌صورت برچسب در گذرنامه شما ثبت نخواهد شد.

 انواع ویزای سنگاپور

ویزای سنگاپور با توجه به هدف شما از سفر به این کشور آسیایی صادر می‌شود و شما باید ابتدا هدف خود از سفر به این کشور را مشخص نمایید. ویزا سنگاپور به دو صورت تک سفره و مولتی یا همان چند سفره صادر می‌شود. انواع ویزای سنگاپور عبارتند از:

ویزای توریستی سنگاپور

اگر به عنوان توریست قصد سفر به کشور سنگاپور را دارید، پس از اخذ ویزای اولیه باید در زمان سفر به این کشور ویزای الکترونیکی خود را به ماموران گذرنامه سنگاپور ارائه دهید تا در صورت صلاحدید آنها گذرنامه توریستی برای شما صادر شود. به گذرنامه‌ای که برای گردشگران در زمان ورود به کشور سنگاپور صادر می‌شود، ویزیت پاس (Visit Pass) می‌گویند که اعتبار آن بین ۱۴ الی ۳۰ روز پس از ورود به خاک سنگاپور می‌باشد و در صورتی که بیشتر از مدت زمان اعلام شده در کشور سنگاپور بمانید، جریمه و مجازات خواهید شد.

ویزا تحصیلی سنگاپور

اگر با هدف تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور سنگاپور، قصد سفر به این کشور را دارید، باید حتما پیش از سفر به این کشور مدارک لازم را ارائه دهید تا در صورت صلاحدید مسئولان گذرنامه در کشور سنگاپور، ویزای تحصیلی برای شما صادر شود. ویزای تحصیلی سنگاپور برای آن دسته از اتباع خارجی صادر می‌گردد که قصد دارند تحصیلات آکادمیک خود را در یک موسسه آموزشی در کشور سنگاپور دنبال کنند.

ویزا کاری سنگاپور

این ویزا مختص افرادی است که قصد دارند در مدت اقامت در خاک کشور سنگاپور، در این کشور کار کنند و درآمد داشته باشند. اتباع خارجی که با هدف کار به کشور سنگاپور سفر می‌کنند باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا سنگاپور را پیش از سفر آماده کرده و به اداره مهاجرت و گذرنامه این کشور ارائه دهند تا در صورت صلاحدید مسئولان این کشور، ویزای کاری سنگاپور برای آنها صادر شود.

ویزای کاری سنگاپور با عبارت اختصاری ای پی (EP) در گذرنامه فرد متقاضی درج می‌شود. در این حالت شما باید یک کارفرما سنگاپوری پیدا کنید که حداقل حقوق ماهانه سه هزار دلار برای کار شما در این کشور پرداخت نماید. در این صورت می‌توانید به راحتی

مدت اعتبار ویزای سنگاپور

اگر برای بازدید از جاذبه‌ های گردشگری سنگاپور عازم این کشور هستید، باید به شما بگوییم که حداکثر مدت زمان اعتبار ویزای سنگاپور از تاریخ صدور آن فقط دو ماه می‌باشد، همچنین شما پس از ورود به سنگاپور می‌توانید به مدت ۳۰ روز در این کشور بمانید و همچنین ویزا سنگاپور به دو صورت عادی و فوری قابل دریافت است. کشور سنگاپور به دلیل امکانات رفاهی بالایی که در اختیار شهروندان خود قرار

می‌دهد، باعث شده است تا بسیاری از افراد به شکل پناهنده وارد این کشور شوند. از این رو کشور سنگاپور در راستای حفظ امنیت هر چه بیشتر شهروندان خود قوانین سخت و پیچیده‌ای را برای مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند وضع کرده است. در نتیجه در تحویل مدارک و طی کردن مراحل دریافت ویزا باید دقت کافی را داشته باشید. افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند ولی اطلاعات کامل و دقیقی از مراحل کار و هزینه‌های جاری را ندارند بهتر از از کارگزار ویزای سنگاپور کمک بگیرند.

ویزای سنگاپور

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزا

همان طور که در ابتدا مقاله هم اشاره کردیم، ویزای سنگاپور برای اتباع کشورهای مختلف با شرایط متفاوتی صادر می‌شود و هدف سفر شما و کشور مبدا روی مدت زمان صدور ویزا تاثیرگذار است.

مبنای محاسبه روزها برای صدور ویزا سنگاپور از یک روز پس از ارائه و ارسال مدارک می‌باشد. مدت زمان صدور ویزای سنگاپور برای اتباع کشورهای مختلف بین ۱ الی ۳ روز کاری است و شما پس از دریافت ویزا به صورت الکترونیکی باید در زمان سفر به این کشور یک نسخه چاپی هم از ویزای خود تهیه نمایید و برای دریافت گذرنامه ورود به کشور سنگاپور در زمان سفر به این کشور به ماموران گذرنامه سنگاپور در فرودگاه ارائه دهید، همچنین باید بدانید که اعتبار ویزای سنگاپور از زمان صدور بسته به نوع ویزا متغیر می‌باشد.

آدرس و تلفن سفارت سنگاپور در ایران

کشور سنگاپور در ایران سفارت ندارد. گردشگران و تجار ایرانی که علاقه‌مند سفر به کشور زیبا و مدرن سنگاپور هستند می‌توانند از ویزای الکترونیکی سنگاپور استفاده کنند. به همین دلیل اتباع ایرانی برای سفر به این کشور باید حتما به یکی از آژانس‌ های مسافرتی معتبر و یا دفتر کنسولی کشورهای همسایه سنگاپور در ایران برای دریافت ویزا مراجعه کنند.

کلام آخر

اگر می‌خواهید به سنگاپور یا هر کشور دیگری در جهان سفر کنید، برای ورود و اقامت در این کشورها باید حتما قبل از سفر یا در زمان ورود به خاک این کشورها ویزا دریافت نمایید. صدور این ویزا بین ۱ الی ۳ روز کاری طول می‌کشد، البته توجه داشته باشید که این ویزا صرفا یک پیش مجوز است و گذرنامه اصلی برای ورود به کشور سنگاپور زمانی صادر می‌شود که شما عازم کشور سنگاپور شده‌اید و در پشت گیت گذرنامه هستید.

دریافت ویزا سنگاپور برای کسانی که به صورت توریستی قصد سفر به این کشور را دارند، خیلی هم دشوار نیست.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها