ویزای اسپانیا

با اخذ ویزای اسپانیا می‌توانید به این کشور بی‌ نظیر اروپا سفر کنید. این کشور جاذبه های بی نظیری دارد. طبیعت بی نظیر، ساختمان های قدیمی و زیبا، خیابان ‌های سنگ ‌فرش شده، آسمان پاک و آب و هوای فوق العاده از جاذبه های بی نظیر این کشور هستند. برای این که از جاذبه های این کشور دیدن کنید باید ویزای اسپانیا را اخذ کنید. در اسپانیا از گردش و تفریح و سیرنخواهید شد و در هر گوشه این کشور جاذبه‌ هایی را خواهی دید که شما را متعجب می کند.

شرایط اخذ ویزای اسپانیا

شرایط اخذ ویزای اسپانیا

با توجه به این که اکثر دارندگان ایرانی ویزای شینگن در کشور‌های این حوزه اقدام به پناهندگی می‌کنند، کشور اسپانیا شرایط سختی را برای اعطای ویزا در نظر گرفته است.

برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا باید شرایط زیر را داشته باشید:

۱. اقدام به صورت تور گروهی

از طریق یک آژانس و یا کارگزار تور اسپانیا برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. اقدام انفرادی شما به دلیل عدم اعتماد به بازگشت به ایران از سوی افسران ویزا ریجکت می‌شود.

۲. گردش حساب و تمکن مالی

منظور از گردش حساب، مبالغی که به حساب شما واریز و یا برداشت می‌شود نیست. منظور از گردش حساب تعداد تراکنشات ۳ ماهه اخیر می‌باشد و میزان مبالغ اصلا ملاک نیست. تمکن مالی نیز، بهتر است برای هر نفر حدود حداقل ۲۰۰ میلیون تومان باشد.

ویزای اسپانیا

۳. تاریخچه سفری متقاضی

بهتر است برای گرفتن ویزای اسپانیا، حداقل چند سفر به کشور‌های آسیایی و یا کشور‌های خارجی داشته باشید. تاریخچه سفری شما به افسران ویزا ثابت می‌کند که شما با اهداف توریستی به اسپانیا وارد می‌شوید.

انواع ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا برای افرادی صادر می ‌شود که به مقصد تفریح وارد اسپانیا می شوند. باید حواستان باشد که مدت اعتبار این ویزا زیاد نیست و بیشتر از مدت ویزای خود نباید در اسپانیا بمانید.

 ویزای بلند مدت

این نوع ویزا به فرد مجوز اقامت در کشور را به مدت طولانی می دهد. چنانچه فقط قصد تحصیل داشته باشد، باید ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت کند. همچنین فردی که به خاطر کار به اسپانیا وارد می شود، باید ویزای کاری دریافت کند. با این ویزا راحت می توانید به کشورهای عضو اتحادیه شنگن  مسافرت کنید.

 ویزای توریستی اسپانیا

 این ویزا برای افرادی صادر می ‌شود که به قصد تفریح وارد اسپانیا می شوند. حواستان باشد که مدت اعتبار این ویزا زیاد نیست و بیشتر از مدت مشخص نباید در اسپانیا بمانید. البته مدت زمان هم، به نوع درخواست خود بستگی دارد. با این نوع ویزا نمی توانید مقیم این کشور شوید. بنابراین اگر به قصد تفریح و گردشگری می خواهید به این کشور بروید، باید به سراغ ویزای توریستی بروید.

ویزای ترانزیت فرودگاهی

برای این ویزا در کشور اسپانیا قوانین بسیار سختی وجود دارد. اگر فردی بخواهد از فرودگاه اسپانیا به مقصد دیگری برود، باید ویزای ترانزیت بگیرد. باید توجه داشته باشید که کسی که از این نوع ویزا استفاده می ‌کند قصد اقامت در اسپانیا را ندارد، بلکه فقط می‌ خواهد از فرودگاه ‌های اسپانیا به سمت کشور مقصد برود و باید بدانید شخصی که این نوع ویزا را دارد، نمی ‌تواند از فرودگاه این کشور خارج شود.

شرایط دریافت ویزای اسپانیا 

کشور اسپانیا هم مانند سایر کشورها دارای شرایطی است که مهم‌ ترین آن ها موارد زیر هستند:

تمکن مالی و گردش حساب کافی

 برای این کشور بسیار مهم است که متقاضی اثبات کند توانایی مالی کافی برای سفر و اقامت کوتاه مدت در اسپانیا را دارد. به همین دلیل ارائه تمکن مالی مورد تایید سفارت اسپانیا حدوداً ۲۰۰ میلیون تومان برای هر نفر است.

تاریخچه سفر

 تاریخچه و سابقه سفر از موارد مهمی است که در دریافت ویزا از اهمیت زیادی برخوردار است. تاریخچه سفر مناسب نشان دهنده این است که شما مسافری خوش قول هستید و بعد از اتمام مدت ویزا به کشور خود باز می‌ گردید. یکی از موارد مهمی که منجر به ریجکتی ویزا می شود عدم سابقه سفر است.

نامه حامی مالی که نشان دهنده حمایت شخص دیگر از شما در طول اقامت و سفرتان به اسپانیا خواهد بود، این نامه باید شامل صورت حساب بانکی حامی در سه ماه اخیر باشد.

ویزای اسپانیا

 وقت سفارت

کسانی که قصد دریافت ویزای شینگن اسپانیا را دارند باید به این موضوع توجه داشته باشند که جهت دریافت ویزای اسپانیا باید ۹۰ روز قبل از سفر اقدام کنند و تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز را ارائه دهند. هر فردی برای دریافت ویزا باید از کشور خود اقدام کند. باید بدانید که اگر فردی پیش از مدت اعتبار ویزای خود در حوزه شینگن و کشور اسپانیا اقامت داشته باشد باید منتظر عواقب اقامت بیش از حد نیز باشد.

در صورت اقدام به دریافت ویزای توریستی اسپانیا و ارائه کلیه مدارک مورد نیاز به سفارت معمولاً مدارک متقاضی ظرف ۲۱ الی ۳۰  روز کاری بررسی شده و نتیجه و جواب درخواست ویزا به فرد ابلاغ می‌ شود. در صورتی که نیاز به ارائه مدارک و مستندات بیشتری جهت اخذ ویزای اسپانیا باشد، بررسی مدارک توسط سفارت ممکن است بیش از ۳۰ روز تا ۶۰ روز زمان ببرد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اسپانیا

بعد از دریافت وقت سفارت اسپانیا باید تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز را به سفارت ارائه دهید. باید دقت داشته باشید که این مدارک باید کامل و بدون هیچ نقص و کاستی باشد.

اسپانیا بیش از کشورهای حوزه شینگن نسبت به ارائه مدارک جامع حساس است.

 مدارک مورد نیاز عبارتند از :

 • ارائه فرم درخواست اخذ ویزای شینگن کشور اسپانیا
 • پاسپورت معتبر به همراه یک سری کپی از ویزاهای اخیر متقاضی ( پاسپورت حداقل باید ۶ ماه اعتبار داشته باشد و حداقل دو صفحه آن خالی باشد )
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • بیمه مسافرتی ویزای شینگن
 • کپی از بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و دعوت نامه از بستگان و آشنایان
 • نامه تمکن مالی
 • ارائه ترجمه اسناد مالی و اسناد مالکیت اموال معتبر متقاضی دریافت ویزای شینگن اسپانیا

مراحل درخواست ویزای توریستی اسپانیا

 اکنون که به مدارک مورد نیاز واقفید، می توانید  روند درخواست خود را شروع کنید. پروسه درخواست ویزای توریستی اسپانیا شما ممکن است مدتی طول بکشد.

 • پر کردن فرم درخواست ویزای توریستی ابتدا باید به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری اسپانیا رفته و فرم درخواست ویزای توریستی اسپانیا را دریافت کنید و همچنین می توانید فرم را به صورت انلاین پر کنید و ارسال کنید.
 • تعیین یک قرار ملاقات برای مصاحبه خود پس از پر کردن فرم درخواست خود، باید تاریخ مصاحبه خود را با مقامات سفارت تعیین کنید. شما می توانید زمانی که در سفارت هستید وقت خود را تعیین کنید یا می توانید با نزدیک ترین سفارت تماس بگیرید.
 • جمع ‌آوری تمام اسناد مورد نیاز: پس از پر کردن فرم درخواست خود و تعیین قرار ملاقات، باید مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. باید از تمام اسناد کپی تهیه کنید و همه اسناد به زبان انگلیسی یا اسپانیایی ترجمه شده باشند.
 • شرکت در مصاحبه سفارت خود: حتماً در مصاحبه خود شرکت کنید. در طول مصاحبه از شما خواسته می‌ شود که تمامی مدارک پشتیبان درخواست ویزای خود را ارسال کنید. به چند سوال مرتبط با سفر خود پاسخ دهید و در نهایت مقامات سفارت اطلاعات شما را جمع آوری خواهند کرد.
 • پرداخت هزینه ویزای توریستی : پس از مصاحبه، می ‌توانید هزینه درخواست ویزای توریستی خود را پرداخت کنید. شما برای هر درخواست باید حدود ۸۰ یورو بپردازید. و برای متقاضیان کمتر از ۱۲ سال سن حدود ۴۰ یورو باید پرداخت کنید.

مدت زمان جوابدهی به ویزای اسپانیا

 حتماً سه ماه قبل از سفر خود اقدام به درخواست ویزا نمایید. اما بیشتر از این زمان برای درخواست ویزای اسپانیا لازم نیست.معمولاً روند اخذ ویزا برای افراد متقاضی ۲۱ روز کاری زمان می‌برد اما گاهی اوقات به دلیل تعداد زیاد متقاضی ممکن است که این زمان کمی طولانی‌ تر شود.

آدرس سفارت در تهران

برای ارائه مدارک خود باید به این آدرس مراجعه کنید.

 تهران، خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱ ، مجتمع تجاری آرتمیس، طبقه دوازدهم.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها