اقامت دبی با خرید ملک

برای مهاجرت به دبی باید بدانید که چطور و چگونه و با چه روش هایی می توان اقدام به اقامت در دبی کرد. یکی از روش های اخذ اقامت خرید ملک در دبی است. با خرید ملک به شما اقامت شش ماه تا دو سال می دهند پس از اتمام اقامت خود باید آن را تمدید کنید. اگر با خرید ملک اقامت گرفته اید و می خواهید در دبی کار کنید باید برای شروع کار مجوزهای کاری لازم را بگیرید.

اقامت دبی با خرید ملک

خدمات اقامت دبی با خرید ملک

مشاوره رایگان

شما می‌توانید از طریق مشاوره رایگان با راگناتریپ، شرایط خود را برای اقامت دبی با خرید ملک سنجیده و نسبت به هزینه‌ها و شرایط آن آگاهی پیدا کنید. ما در راگناتریپ کنار شماییم.

بررسی مدارک

 بررسی مدارک شما با راگناتریپ است. با راگناتریپ در کمترین زمان مدارک اقامت دبی با خرید ملک را تکمیل و نواقص پرونده خود را برطرف نمایید.نگران نواقص مدارک خود نباشید.

مقرون به صرفه

اعتقاد داریم هزینه زیاد برای گرفتن اقامت دبی با خرید ملک عاقلانه نیست.باید کم هزینه ترین راه‌ را برای ویزای سرمایه گذاری شما انتخاب کنیم تا درکم‌ترین زمان ویزای خود را دریافت کنید.

کوتاه ترین زمان

نیاز به اقامت دبی با خرید ملک در کمترین زمان ممکن را دارید. ما در راگناتریپ حداکثر توان خود را به کار گرفته تا در کوتاه ترین زمان، شما ویزای خود را دریافت کنید.ما در کنار شما هستیم.

اقامت دبی با خرید ملک

بهتر است کمی بیشتر با کشور امارات آشنا شویم، کشور امارات متحده عربی کشوری در خاورمیانه است که از هفت بخش تشکیل شده دبی، ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، ام القویم و راس الخیمه می باشد. پایتخت این کشور ابوظبی است. جمعیت این کشور حدود ۲/۹ میلیون نفر است که بیشتر این جمعیت را افراد غیر اماراتی تشکیل داده اند.

زبان رسمی این کشور زبان عربی است اما زبان های فارسی، انگلیسی و هندی هم در این کشور شنیده می شود.

بزرگترین شهر کشور امارات بعد از ابوظبی، دبی است با توجه به افزایش جمعیت و همچنین افزایش گردشگران نسبت به سالهای قبل باعث افزایش خرید و فروش ملک در دبی شده است. لازم به ذکر است که ثابت بودن نرخ ارز در دبی یکی دیگر از موارد مهمی است که مورد توجه سرمایه گذاران جهان قرار گرفته است به همین دلیل خرید ملک در دبی یکی از پر استقبال ترین مورد در خصوص سرمایه گذاری در این شهر می باشد.

اقامت دبی با خرید ملک

شاید برای شما هم سوال پیش آمده است که آیا با خرید هر نوع ملکی و با هر مبلغی به ما اقامت میدهند؟ باید در جواب به شما بگویم خیر. برای اقامت با خرید ملک باید قیمت ملک خریداری شده حداقل یک میلیون درهم معادل با ده میلیارد تومان باشد. سوال دیگری که ممکن است برای شما پیش بیاید، که آیا با خرید ملک در صورت پیش خرید چه؟ در این صورت اقامت به شما می دهند یا خیر؟

متاسفانه باز باید بگویم خیر، چون ملک پیش خرید شده به عبارتی یعنی هنوز سند مالکیت ندارد و فقط در صورت داشتن سند خانه به شما اقامت میدهد. در سال ۲۰۲۱ با تصویب قانون free hold خرید و اجاره ملک در امارات برای افراد خارجی امکانپذیر میباشد.

قیمت خانه و آپارتمان در دبی

بازار ملک در شهر دبی با افزایش قیمت زیادی روبرو شده است ، قیمت خانه و آپارتمان در دبی به عوامل مختلفی بستگی دارد که برای شما توضیح میدهیم.

یکی از دلایل افزایش قیمت در خرید ملک منطقه ای می باشد که ملک در آن قرار گرفته شده است و دلیل دیگر آن می تواند متراژ بالای خانه باشد.

چگونه با خرید ملک اقامت شهر دبی را بگیریم

برای خرید ملک در امارات فرد باید ابتدا ملک مورد نظر را انتخاب کنید و سپس از طریق ویزای توریستی دبی وارد کشور امارات شوید. بعد از ورود به امارات سند ملک به شما تحویل داده میشود و شما باید به اداره مهاجرت امارات کشور امارات مراجعه کنید و مدارک هویتی خود را تحویل دهید و بعد از دو هفته اقامت برای شما صادر می شود.

خرید ملک در امارات با شرایط عمومی

حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید ملک در امارات یک میلیون درهم است. با خرید ملک در امارات متحده عربی به ارزش یک میلیون درهم اقامت دوساله امارات، با خرید ملک به ارزش ۵ میلیون درهم به شما اقامت ۵ ساله و با خرید ملک با ارزش بیشتر از ۱۰ میلیون درهم به شما اقامت ده ساله دبی را میدهند .

باید توجه کنید که ارزش دارایی شما در با توجه به مبلغی که در قرارداد و سند ذکر شده مشخص میشود و ربطی به ارزش فعلی دارایی ندارد.

مثلا اگر شما ملکی در امارات دارید که در قرارداد شما مبلغ آن ۹۰۰ هزار درهم نوشته شده باشد ولی ارزش فعلی آن یک میلیون درهم باشد شرایط دریافت ویزای امارات را ندارید، همچنین اگر فردی دو ملک که هرکدام به ارزش ۵۰۰ هزار درهم داشته باشد برای این فرد نیز نمی توان اقامت دبی گرفت.

شرایط دریافت ویزای اقامتی جهت خرید ملک در امارات 

کسانی که با خرید ملک در دبی ویزای ۶ماه دریافت کرده اند نمی توانند اقامت دائم را بگیرند اما این ویزا قابل تمدید است. هزینه تمدید ویزا شش ماهه امارات ۱۱۰۰ هم به ازای هر فرد است و باید گفت با این ویزا نه نفر اصلی و نه همراهانش اجازه کار در امارات را ندارد.

 شرایط ویزای شش ماهه امارات 

 • خرید ملک با ارزش حداقل یک میلیون درهم
 • ملک خریداری شده دارای گواهی پایان کار باشد و برای دریافت این نوع ویزا امکان خرید ملک به صورت پیش فروش وجود ندارد.

 وقتی شما با خرید ملک ویزای دبی را گرفته‌اید امکان کار کردن برای شما وجود ندارد مگر اینکه بعد از گذشت دو سال وقتی اقامت خود را تمدید می کنید می توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

 شرایط اخذ ویزای دو ساله امارات 

 • خرید ملک به ارزش حداقل یک میلیون درهم
 • در رهن یا وثیقه نبودن ملک خریداری شده

اقامت دبی با خرید ملک

 استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی در امارات 

قبل از اینکه شما بخواهید ملکی در امارات خریداری کنید و سرمایه‌گذاری کنید باید به استانداردهای سرمایه‌گذاری این کشور را بررسی کنید . چون از این طریق می‌توانید از امنیت سرمایه‌گذاری و احتمال سوددهی آن مطمئن شوید. شاخص ها و استانداردهای مهمی در این زمینه مطرح هستند که از مهم ترین آن ها می توانیم به شاخص‌های رشد اقتصادی ، تورم و مالیات ، استانداردهای نرخ مصادره اموال و کنترل فساد اشاره کرد.

 هزینه خرید ملک در امارات 

با توجه به آخرین آمار و گزارشات رشد سالیانه قیمت خرید ملک در امارات و دبی تا میزان ۸/۶ درصد کاهش یافته است. در حال حاضر میانگین قیمت مسکن در امارات بعد از کاهش یک درصدی قیمت‌ها حدود ۸/۲ میلیون درهم معادل با ۷۶۰ هزار دلار در می باشد.

مزایا و معایب خرید ملک در امارات

 • تحصیل در مدارس امارات که مطابق با استانداردهای جهانی است .
 • چند فرهنگی بودن کشور امارات وجود مدارس متنوع.
 • شرایط درمان در کشور امارات بسیار مدرن و سطح بالا است.
 • سیستم حمل و نقل بسیار کارامد.
 • سیستم پایین بودن میزان جرم و جنایات .
 • امنیت سطح بالا.
 • مراکز خرید گوناگون و ارائه بهترین و به روز ترین محصولات و برندهای روز دنیا.
 • اقتصاد بسیار عالی و رو به رشد .
 • توسعه پذیری کشور.
 • امکان اجاره دادن ملک خریداری شده.

 از معایب خرید ملک در امارات و دبی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم

 • خصوصی بودن تمامی بیمه ها و بالا بودن هزینه بیمه
 • خصوصی بودن مدارس دانشگاه‌ها و بالا بودن میزان شهریه
 • امکان انجام کار و یا راه اندازی بیزینس تنها با دریافت مجوز کار و یا ثبت شرکت

اقامت دبی با خرید ملک

هزینه زندگی در امارات

هزینه زندگی هر فرد نسبت به سطح زندگی و لایف استایل زندگی خود کاملاً بستگی دارد. اما در کل کشور امارات کیفیت زندگی و رفاه سطح بالایی دارند به همین ترتیب هزینه زندگی و تحصیل در امارات نیز برای اتباع خارجی سطح بالایی دارند.

هزینه زندگی در شهرهای مختلف متفاوت است ، مثلاً شهرهای شارجه، ابوظبی و دبی هزینه زندگی بالاتری نسبت به شهرهای دیگر دارد.

به طور متوسط هزینه زندگی در امارات در ماه برای هر نفر حدود ۴ الی ۵ هزار درهم می باشد. در جدول زیر هزینه برخی از موارد ضروری را برای شما آورده ایم همچنین خرید و اجاره مسکن بر اساس دلار نشان داده شده است .

یک وعده غذایی در رستوران۸.۱۷سیب ( یک کیلوگرم)۲.۰۳
مک دونالد۷.۳۵موز ( یک کیلوگرم)۱.۶
یک لیتر شیر۱.۵۸پیاز ( یک کیلوگرم)۰.۹۰
پنیر محلی۹.۷۷سیب زمینی ( یک کیلوگرم)۱.۰۱
برنج سفید ( یک کیلوگرم )۱.۸۸آب معدنی (۱.۵ لیتری)۰.۶۱
تخم مرغ ( ۱۲ عددی)۲.۶۳گوجه ( یک کیلوگرم)۱.۴۱
سینه مرغ (یک کیلوگرم)۶.۹۶پرتقال ( یک کیلوگرم)۱.۷۵
گوشت ( یک کیلوگرم)۱۰.۳۴یک پاکت سیگار۵.۹۹
اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر۱۲۹۳
اجاره آپارتمان تک خوابه در خارج از مرکز شهر۸۵۷
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر۲۳۸۴
اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر۱۷۱۳
خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز۳۱۵۸
خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز۲۱۴۵
خرید ملک در امارات و تابعیت کشور امارات 

خرید ملک در امارات و تابعیت کشور امارات 

باید بگوییم که کشور امارات یکی از کشورهایی است که تابعیت خود به شهروندان خارجی را نمیدهد و گرفتن تابعیت در این کشور به ندرت و با توجه به شرایط خاص صورت میگیرد. وقت شما ملکی را در دبی خریداری میکنید فقط اقامت این کشور را می گیرید نه تابعیت این کشور را، برای گرفتن تابعیت این کشور تنها راهی که می توانید انجام دهید ازدواج با یک زن یا مرد اماراتی است و وقتی ثابت کردین که این ازدواج صوری نیست بعد از سه سال می توانید برای گرفتن اقامت دائم امارات اقدام کنید. همچنین اگر فردی به مدت ۳۰ سال در امارات زندگی کرده باشد میتواند با شرایط خاص برای گرفتن تابعیت این کشور اقدام کند.

فهرست مطالب

 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱
 • فهرست مطالب ۱

_____________________

سوالات متداول خرید ملک در امارات

حداقل هزینه خرید ملک در امارات یک میلیون درهم است.

خرید ملک در امارات باعث دریافت اقامت این کشور می شود اما دریافت تابعیت امارات را در پی نخواهد داشت.
 

هزینه زندگی در کشور امارات ۴ الی ۵ هزار درهم در ماه برای یک نفر است که با افزایش تعداد نفرات هزینه افزایش پیدا می کند.